Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 09:44

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Witam ,wczoraj przy talerzowaniu zetorem 12011 ok 6ha jadąc do domu przez ok 15m (skrzyżowania ronda itp) Zetor podczas już tych mniejszych obrotów na 4 biegu zmieniał sobie na żółwia ,a po dodaniu gazu PŁYNNIE jak jakaś profesjonalna skrzynia na żółwia i tak mi się dzieje prawie cały czas jak dłużej porobi i też na innych biegach (Nawet wsteczny) Czy to jest jakieś "objawy" awarii ? (Dodam ,że jak już sobie zmieni i jest na wolnych obrotach to cięęężko się kierownicą kręci ,jak by wgl tego wspomagania nie było (wszystkie płyny zalane i wymieniane) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Dzisiaj, 01:13
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 10:14

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Pompa hydrauliczna od wzmacniacza może padnięta i nie pompuje odpowiedniego ciśnienia?

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 16:58

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Albo mało oleju lub mikro pompa siadła.

#4 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 26 sierpień 2012 - 07:50

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Jeżeli dobrze pamiętam to przy zbyt niskim ciśnieniu włączą sie zając, więc może być tak jak napisał kolega wyżej
Mało oleju lub pompke diabli biorą

#5 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:12

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Panowie niski poziom oleju w skrzyni. TAkie same objawy w swoim 8011 miałem.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:36

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Kiedyś dostaliśmy służbową 385 i nie bardzo się firma kwapiła do tego, żeby zakupić olej, to nieraz trzeba było zmykać z lasu bo burza szła, a tu żółw się włączył, a na żółwiu, to naprawdę strasznie powolna była, a przyczyną był niski poziom oleju, który i tak wyciekał bez przerwy

#7 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:38

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca mialem to samo w 1014 malo oleju w skrzyni

#8 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:12

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Równie dobrze może to być nieszczelny mechanizm wzmacniacza. Części nie są drogie, ale rozpołowić trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2012 - 21:29

Zetor sam sobie zmienia żółwia i zająca Witam Ja odnośnie wzmacniacza w zetorze 12145 otóż dojeżdżając do końca pola orając pole żeby nie skoczył przez bruzdę włanczam żółwia podnoszę wajcha od podnosnika na dźwiganie i na żułwiu podnosi o wiele wyrzej niż na zającu i tu taki problem bo jak używam żulwia to gdzieś wycieka olej z podnośnika ale tylko gdy naprawdę rozgrzany rozbierałem już podłogę za siedzeniem w tym roku może i z cztery razy, wymieniłem wszystkie podkładki miedziane na łączeniach przewodów i dalej cieknie a olej zbiera się na wgłebieniu po prawej stronie patrząc od tyłu. mierzyłem ciśnienie na szybkozłączach i ma równe 190bar. Czy mikropompka wspomaga takrze podnośnik bo oile wiem to załącza tylko żółwia i WOM. A gdy załączam wom wajchą przy kierownicy muszę odczekać nawet 5s aż wom zacznie kręci, żółw reaguje błyskawicznie gdy tylko wajchę przestawię. Mam założony ogranicznik to znaczy śruba M10 z podkładkami przykręcona za wajchą od podnoszenia bo gdy dźwignę na max to wierza od pługa opiera o kabinę. Post pisany chaotycznie ale chyba zrozumiały