Skocz do zawartości

Zdjęcie

pies do pilnowania

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 18:44

pies do pilnowania

Tylko i wyłącznie owczarek podhalański, nic lepszego.

potwierdzam, u nas dwa białe podhalany wychowały się razem ze mną
lepszego psa nie znajdziesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pies do pilnowania Dzisiaj, 20:06
  •  

#22 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:39

pies do pilnowania Jaka rasa najlepsza do stróżowania?... to bardzo trudne pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy oczekuje czegoś innego i co innego lubi. Nie spodziewaj się że owczarek niemiecki będzie jak szarik z czterech pancernych czy owczarek szkocki długowłosy jak lessie. To fikcja.
Każda rasa ma pewne predyspozycje do których została stwożona. 8tygodniowy szczeniak jest jak niezapisana kartka w kratkę lub linie(predyspozycje) a co będzie na niej zapisane zależy od człowieka. Jest wiele ras do różnych prac a stróżówanie jest różne.
Owczarek kaukazki doskonale nadaje się do samodzielnego pilnowania terenu, porostu leży i pilnuje i jest szczęsliwy. Żle prowadzony może stać się niebezpieczny dla człowieka. Zresztą z każdego psa większego jak 20kg da zrobić się bestie niebezpieczną dla otoczenia, tylko pewne rasy mają większe możliwości fizyczne jak i psychiczne. Poprostu jest łatwiej.
Owczerek niemiecki również jest świetnym stróżem ale nie znosi bezczynności, uwielbia ruch i pracę z człowiekiem dlatego jest tak dobry w służbach mundurowych czy ratownictwie. Nie służy mu samotność w kojcu czy na podwórku, może znaleźć sobie zajęcie z którego właściciel nie będzie zadowolony.
Najważniejsze to mieć kontrole nad własnym psem. W...wiają mnie te małe kurd*ple które wyskakują z gospodarstw i obszczekują ludzi nie reagując na właścicieli.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Poczytaj gdzieś o ostrości pozornej. Jest to agresja powodowana lękiem

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:23

pies do pilnowania Ras psów mozna tu wymienić dużo,ale trza się rozsądnie nad wyborem psiaka zastanowić.Bo pozniej młody pies,a się błąka po wsi,bo się znudził,i nie ma zainterwsowania ze strony właściciela.A zlodziej jak będzie miał wejśc i coś ukraść i tak to zrobi,i najgrozniejszy pies mu w tym nie przeszkodzi.Więc tym się nie ma co kierować.Tylko samemu sie trza zastanowic,jakiego tego psa się chce miec i jakie się ma dla niego warunki.Ja mam trzy małe dziamgoty,i narobią więcej hałasu,niż duży.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:19

pies do pilnowania Najgorsze jest to że polska wieś nadal kojaży się z zaniedbanym psem na łańcuchu który rzuca sie na wszystko dookoła. Wtedy wstyd mi że mieszkam na wsi...

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:00

pies do pilnowania @gwozd ta teoria z niezapisaną kartką papieru jest delikatnie mówiąc śmieszna. Zwierzęta mają instynkt, coś co jest zakodowane w ich genach. Czemu mój kaukaz nie leży pod stodołą jak drugi kundel tylko na 2-metrowej hałdzie żwiru i obserwuje okolicę całymi dniami? Ja go nie uczyłem tego na pewno <_<

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:48

pies do pilnowania

Najgorsze jest to że polska wieś nadal kojaży się z zaniedbanym psem na łańcuchu który rzuca sie na wszystko dookoła.

A powiedz jak ma się nie kojarzyć,zjawisko dość spotykane,nie ważny ten łańcuch tylko to zaniedbanie.Jak niedostanie jesc to pewnie że rzuca się dookoła na wszystkoA po drugie wieś jest kojarzona z błąkającymi się psami również przez miasto.Najpierw wezmą małego szczeniaka,a pozniej się odniewidzi bo robi się duży,i trza wyrzucić.Gdzie?,najlepiej na wsi.Juz nie wspomnę o gorszych rzeczach.

Zwierzęta mają instynkt, coś co jest zakodowane w ich genach.

Tu masz rację,każdy pies ma to w genach,jeden pilnownie ,inny leżkowanie na łózku,tak jak moje,a włascicielka szczekać :P

#27 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:55

pies do pilnowania ja mam 2 ciapki jakieś mieszańce od znajomych do kolana a są takie groźne że każdy się ich boi :P nawet znajomi przyjadą to mówią że one chyba po jakimś owczarku albo po jakimś rasowym bo takie groźne ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 23:02

pies do pilnowania

po jakimś owczarku albo po jakimś rasowym bo takie groźne ;P

A może biorą przykład z właściciela ;) :P

#29 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 23:04

pies do pilnowania ja spokojny człowiek i ułożony :DD
podobnież jak śpię i jeść nie wołam ;P

#30 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 21:03

pies do pilnowania No właśnie to leżenie i stróżowanie to predyspozycje które odziedziczył po przodkach. A jak idzie mu aportowanie?? Pewnie nie bardzo to lubi ale kaukaza da się nauczyć apotrować. Podobnie jak dałoby się zrobić z niego bestie co żucałaby sie na wszystko co sie rusza. Jak myślisz o co chodzi w tym że część psów zanim uzyskają uprawnienia hodowlane musi mieć odpowiednie wyszkolenie? U reproduktorów owczarków niemieckich jest to IPO I, pies obronny najniższego pierwszego stopnia. Reproduktory nie przekazują potomstwu wyszkolenia ale przekazują cechy dzięki którym można będzie je wyszkolić. Kiedyś też suki hodowlane musiały mieć IPO I...
Ja też nie uczyłem swojego owczarka leżeć na schodach niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie straszny mu mróz czy deszcz i tak leży na betonowych schodach gdzie ma widok na całe podwórko i wjazd na posesje. Zimą w trosce o jego zdrowie kłade mu tam takie duże gumowe wycieraczki żeby nie leżał bezpośrednio na betonie jak jest kilkanaście czy kilkadziesiat st mrozu. Zato suka w typie owczarka

Jakoś psy wyrzucane przez mieszkańców miast nie trafiają się zbyt często. Wszędzie są psy łańcuchowe. Nie mam nic przeciwko łańcuchowi, w podobnie złych warunkach żyją niektóre psy w kojcach. Niewiele jest rzeczy gorszych które można zrobić psu od uwiązania albo zamkniecia w kojcu na całe życie i zostawienie go samego sobie

#31 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:06

pies do pilnowania Ja proponuję Rottweilera ewentualnie Owczarek Środkowoazjatycki idealny do pilnowania posesji. :rolleyes:
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#32 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:34

pies do pilnowania http://www.zkwp.pl/z...ex.php?n=wzorce przede wszystkim grupa 1 i 2, trzeba pamiętać że wzorzec rasy to opis psa idealnego a takich poprostu nie ma

#33 Share afrom

afrom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 15:01

pies do pilnowania Kup owczarka środkowoazjatyckiego i będziesz miał króla wsi, mnie sąsiedzi wyklęli za ujadanie, ale na posesje nikt nie wejdzie (mam parkę) tylko nie kupuj z dzikiej hodowli bo to raczej nie wiadomo co, a nie prawdziwy azjata (moja suka jest z takie, samiec rodowodowy i uwierz jest różnica, może nie w ujadaniu, ale w zdrowiu psa na pewno , suka ma dysplazje stawów, a samiec skacze w górę dwa metry , ma taką technike polowania na chomiki w ściernisku :D dopada je z góry :D . Rasa rewelacyjna dla rodziny, dzieci ( twoich) wsio reszta to obce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2012 - 20:18

pies do pilnowania Jestem za owczarkami niemieckimi, świetne, mądre psy, tylko trzeba dbać o wychowanie, Jak wszystkich z resztą.