Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zasiac trawe...

409 odpowiedzi na ten temat

#261 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 październik 2014 - 15:49

jak zasiac trawe...

mam zasiane 10ha trawy + zyto, siane pod koniec sierpnia, jest nie duze ale bardzo geste, czy moze wydusic przez zime? moze lepiej to scias?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zasiac trawe... Dzisiaj, 09:46
  •  

#262 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 26 październik 2014 - 18:30

jak zasiac trawe...

Jak  przyjdzie duży śnieg to  może  ,,wyparzyć''   zależy w jakim rejonie mieszkasz  ale ja [kuj-pom]  bym to ścioł .

#263 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 21:01

jak zasiac trawe...

Przy długo zalegającej warstwie śniegowej wybujałe plantacje trawy może ostro zniszczyć pleśń śniegowa więc lepiej przytnij

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:33

jak zasiac trawe...

Witam mam pytanie odnośnie traw barenbrug a dokładniej mieszanek bg moze ktoś z was siał taką mieszanke i wie jak to siać czy sieje sie samą czy jeszcze z czymś ? bardzo prosze o odp. Dzięki !

#265 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:45

jak zasiac trawe...

Pewnie że możesz zrobić domieszkę własnej kombinacji do zakupionej mieszanki, nic nie stoi na przeszkodzi jeśli uważasz że jakiegos gatunku jest za mało i należy wysiać większą ilość. Jakościowo mieszanka którą zakupiłeś jest z lepszej półki cenowej więc w przypadku dokupowania innych nasion też patrz aby całość ładnie się zgrała

#266 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 06:48

jak zasiac trawe...

Dzięki coś będe kombinował. Wiesz pytam bo będe siał pierwszy raz łąke i jestem zielony w tych sprawach ;)

#267 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:47

jak zasiac trawe...

U mnie trawę na gruntach ornych zawsze siało się ręcznie 0,20 do 0,30 ha .A jak ustawić siewnik Poznaniak żeby trawę dobrze zasiać chodzi mi o szerokość rzędów i głębokość siewu i czy ustawienie siewnika  różni się od ustawienia do siewu zboża.

#268 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 21:21

jak zasiac trawe...

Jeżeli  masz  zamiar  siać  siewnikiem to  zmieszaj  trawę  z  nawozem  granulowanym   nie  będzie  się  zapychać   ,  jezeli  to możliwe siej na  krzyż   połowę

wzdłóż  a drógą  w poprzek ,  druga metoda to  50  procent siejesz  rozsiewaczem do  nawozu a   drugą  połowę  siewnikiem  do  zboża  . B)

#269 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 listopad 2014 - 21:33

jak zasiac trawe... Ja uprawiam sporo trawy i nigdy nie sialem w poprzeg. Chcę mieć równe pole do koszenia.

#270 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 23:17

jak zasiac trawe...

na końcu ostatniego pokosu tego roku zasiałem siewnikiem wielogatunkową trawę (10 kg worek) wraz z koniczyną, dobrze wymieszałem, wzeszło i miejscami jest trochę ... rzepaku/gorczycy nie wiem co dokładnie. Ale łąki były bardzo słabe, zatem najpierw wapno, talerzówka, orka, nawóz, kultywator, siewnik i wał. Sąsiad rzepaku nie siał bo i za słabe gleby.

Koniczynę kupiłem od kolegi, jak mi opowiadał to dojrzałą koniczynę kosił na pokos na końcu bizonem wymłócił, z resztą żadna roślina z rodziny krzyżowej nie wytrwała by długo na polu koniczyny bo przecież koszone jest na kilka pokosów. Drugą opcją jest to że w worku zakupionej trawy znalazły by się nasiona tejże rośliny, ale czy to możliwe? Na łące widać że urosło będąc w płytkiej uprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 00:09

jak zasiac trawe...

a czy siejąc zwykłym siewnikiem tylko wzdłóż, nie będzie za rzadko?

#272 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 09:15

jak zasiac trawe...

Dlatego  pisałem  o siewie  na  krzyż  aby   było   większe  zagęszczenie   siejąc    wzdóż  w  międzyrzędziach  szczególnie  wiosną   rośnie  zielsko  i

zagłusza   trawę .

#273 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 09:27

jak zasiac trawe... Moj sposob jest taki. Wypinam z siewnika lejki tak jak do próby kreconej. Gdzis później je mocuje. Trawa wtedy spada nie w redlice tylko grawitacyjnie pomiedzy nie. W ten sposób redlice robią tylko za brone. Takim to sposobem mam równe pole płytki siew i bardzo wyrównana obsadę. Siew krzyżowy nie jest konieczny a pole jest bardzo równe. Lucerne sieje podobnie tyle ze siewnikiem delimbe i to przed zgrzeblo. Norme wysiewu obcinam dla lucerny nawet do 9 kg. A ona i tak gęsta.

#274 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 09:30

jak zasiac trawe...

czy lucernę siejesz w czystym siewie? pryskasz czymś? kiedy pierwszy raz ja kosisz?

#275 Share kramer

kramer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 10:47

jak zasiac trawe...

Moj sposob jest taki. Wypinam z siewnika lejki tak jak do próby kreconej. Gdzis później je mocuje. Trawa wtedy spada nie w redlice tylko grawitacyjnie pomiedzy nie. W ten sposób redlice robią tylko za brone. Takim to sposobem mam równe pole płytki siew i bardzo wyrównana obsadę. Siew krzyżowy nie jest konieczny a pole jest bardzo równe.

Zajefajny sposób. Siałem w tym roku 2 ha w czystym siewie 70 kg trawy we wrześniu hassią talerzową. Było długo sucho na glinie słabe wschody ale poza tym nieżle i wydawało mi się że nawet gęsto ale są miejsca piaszczyste gdzie tależe szły zbyt głęboko i są place rzadkie. Teraz myślę że gdybym siał twoim sposobem to nasionka leżały by płytko na całym polu i równomiernie porozrzucane. W poprzek nie siałem nigdy i myślę że to niepotrzebne spalanie paliwa.

#276 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 28 listopad 2014 - 19:50

jak zasiac trawe...

Ktoś może próbował podsiewać lucernę siewnikiem Vredo  czy lucernę to tylko pełna uprawa  

#277 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:58

jak zasiac trawe... U mnie we wsi próbowali z marnym skutkiem. Pierw prawidlowe ph pozniej siew.

#278 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 28 listopad 2014 - 20:43

jak zasiac trawe...

ph to wiadomo, czyli nie warto nawet próbować

Edit: kris14

#279 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:01

jak zasiac trawe...

witam ma jeszcze takie pytanie odnośnie oprysku jak wykonam na wiosne to po ilu dniach można siać trawe ? i jaki jest najlepszy środek ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share bubki

bubki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:51

jak zasiac trawe... W tym roku zasiałem 4ha łąk z owsem w ilości 7 kg na 50 kg owsa. Na 1 ha wysiewam około 280-300kg tej mieszanki. Owies z trawą ściołem na kiszonkie w stadium dojrzałości mlecznej owsa. Gęstość trawy bdb. No oczywiście siewnikiem zbożowym w rządki. Wysiewam tak od 5 lat i z tego co widzę to w 3 roku po zasianiu nie widać czym to siane było.

Edytowany przez bubki, 08 grudzień 2014 - 09:34.