Polecane posty

aster453    26

no nie dziwię się ... dziwi mnie tylko to że jeszcze w Polsce żaden mleczarz nie protestuje sadownicy mają 5 % tej pracy którą wkładają mleczarze a protestowali (zaraz mnie owocówki zjedzą) ale taka jest prawda mleko już prawie jest po 1 zł. a to przecież po kosztach doliczając do tego kredyt zaczyna się robić ciepło większości z nas....

A moje pytanie brzmi jak liczą kwotę mleczną jeśli przekroczysz % i tłuszcz tzn jeśli masz za duży tłuszcz i % w stosunku do średniej to liczą go inaczej ? 

@daremw to że w kg a nie w litrach to ameryki mi nie odkryłeś chodzi mi o to czy np jeśli miałeś 15 tys. kg wg średniej 3.9 %  i tłuszcz a w bieżącym okresie (miesiącu) miałem tłuszcz i % powyżej 4 to czy inaczej ściągną mi z limitu nie 15 tys a więcej np powiększone o większy procent i tłuszcz bo gdzieś takie info otrzymałem i wydaje mi się niedorzeczne czy to prawda 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to nie jesteś na bierząco bo niedawno był protest rolników produkujących mleko w warszawie.

odnośnie liczenia kwot...  kwotę masz podaną w kilogramach a nie w litrach więc chyba dalej nie muszę tłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli kwotę masz np. z tłuszczem 3,9 a mleko masz z tłuszczem 4 to będziesz miał mniej kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

no nie dziwię się ... dziwi mnie tylko to że jeszcze w Polsce żaden mleczarz nie protestuje sadownicy mają 5 % tej pracy którą wkładają mleczarze a protestowali (zaraz mnie owocówki zjedzą) ale taka jest prawda mleko już prawie jest po 1 zł. a to przecież po kosztach doliczając do tego kredyt zaczyna się robić ciepło większości z nas....

 

 

Ale protestują cały czas w całej Polsce.. tylko ,,Media publiczne '' tak to nagłaśniają że nikt nic nie wie.... ;[

 W Warszawie pod Ministerstwem Rolnictwa było 3 tyś ludzi, Mówili tylko o tym w telewizji Trwam i na drugi dzień była zajawka kilka sekund w Agrobiznesie.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Jeśli kwotę masz np. z tłuszczem 3,9 a mleko masz z tłuszczem 4 to będziesz miał mniej kwoty

no właśnie chodzi mi o przelicznik jaki jest jesli masz większy tłuszcz niż "zalecany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

przelicznik jest stały ewentualnie są jakieś mało istotne odchylenia... wystarczy wpisać w google: przelicznik mleka na kilogramy i mi wyskoczył kalkulator... czy to takie skomplikowane? :blink:

http://www.kwotymleczne.com/index.php?menuitem=kalkulatory

podziękujesz później, zielona strzałeczka się należy ha ha ha

 

jak ktoś lubi się zagłębiać w szczegóły...

art. 42a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych (Dz. U.
z 2009 r. Nr 11, poz. 65, z późn. zm.1))

 

Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2009 r. Nr 97, poz. 799, z 2010 r. Nr 148, poz. 990,
z 2011 r. Nr 106, poz. 622 oraz z 2012 r. poz. 574. :

 

W celu przeliczenia litrów mleka lub przetworów mlecznych na kilogramy należy pomnożyć ilość litrów przez 1,030.

Edytowano przez daremw
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

dobra dzięki zapomnij sory

 poszukam na necie 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dałem link pod którym były dwa linki- oba mogą się komuś przydać, nie wiem o co masz żal... jak jesteś zainteresowany zmianami zawartości tłuszczu do zmian wysokości kwoty to po prostu trzeba wstawić dane, jeśli tego nie potrafisz to już nie mój problem a i sam za bardzo nie mam chęci podstawiać większej ilości danych bo komuś się nie chce, tam też widocznie byle baran nie jest w stanie tego wpisać odpowiednio...

wszystko jest tam opisane i nie wiem czego tam nie rozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

sąsiad mnie pytał czy przy zakupie kwoty np. 10 tys/kg płaci się za 10 czy za 9,5 potrącając 5% na rzecz agencji. nigdy nie kupowałem to nie wiem ale mi się wydaje że co dostaje,  za to płacę czyli za 9,5 tys/kg.  może ktoś kupował  to wie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no chyba niestety trzeba wesprzeć też agencję... kupujesz od kogoś i jego to nie obchodzi że agencja "bierze prowizję", sprzedaje kwotę i za całą chce wziąć kasę

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja kupowałem sporo i to zależy, zdarzało się że płaciłem tylko za to co dostawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale płacisz osobie która sprzedaje całość, jeśli trafisz osobę ugodową  to ok a jak nie to płacisz za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Skąd mamy wiedzieć ile będzie przekroczenia ? tyle ile wyprodukujemy. Po 7 miesiącach było 8% sądze, ze mnoże spaść max do 6% czyli ok 60gr kary.

 

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/sejm-zmienil-ustawe-o-organizacji-rynku-mleka,54608.html

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

kwoty z rezerwy ma byc 10% PRZEKROCZONEJ w zeszłym roku..ktos to po twierdzi?

ciężko poszukać na wcześniejszych stronach? już dwa razy było o tym pisane - nie 10% a 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

czyli jeśli kupiłem 15 tys. kwoty od rolnika papiery załatwiałem w mleczarni (jako darowizna, gość nie jest na vacie), to jaką cześć zabiera agencja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

parę dni temu była coś mowa że na ten ostatni okres mają znieść pobieranie "prowizji" także może i to wprowadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj