Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 19:07

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Dzisiaj, 23:03
  •  

#2 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3453 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 lipiec 2012 - 20:41

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 2 kabelki do za dużo możliwości nie masz :P w czym ty widzisz problem?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3 Share 4porucznik01

4porucznik01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 20:48

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 jak raz podłączysz i nie będzie działać to zrób odwrotnie i zadziała ,chyba że jest przerwa jeszcze gdzieś w przewodzie ??

#4 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:31

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Podłączam do dwóch innych zwisających i wysuwa się tylko w jedną stronę a później już nie wraca. W takim uładzie siatka bedzie się rozwijać cały czas na 1 belkę. Więc tak być nie może bo ten siłownik podaje siatkę a potem po odcięciu powinien wracać a nie wraca.

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3453 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:38

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Za wracanie odpowiada sterownik. Jak owinie odpowiednią ilość obrotów to siłownik wraca ,wałek który ciągnie siatkę hamuje a nóż ucina siatkę. [przynajmniej tak jest w mojej] Chyba masz sterownik do tej prasy?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:43

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 No mam pilot w kabinie i taką białą puszkę w prasie. A jak to sprawdzić czy wszystko działa?? Bo nie wiem właśnie co ma odcinać siatkę za bardzo i gdzie jest ten nóż. Poprzedni użytkownik owijał tylko sznurkiem i siatka jest teraz zastana trzeba od nowa uruchamiac.

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3453 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:52

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Czy wszystko działa to tylko w polu sprawdzisz. Na tej skrzynce w prasie jest [ chyba] taki przełącznik "siatka - sznurek" przełącz na siatkę a na sterowniku ręczne sterowanie i wciśnij start, aparat powinien wykonać cykl.

#8 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:53

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Najpierw muszę uruchomić rolki te co jest na nich taki pasek od siatki bo wszystko stoi i sie nie rusza chyba że tam jest jakiś hamulec??

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3453 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 16:01

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 U mnie Jest hamulec który zwalnia się jak ruszy siłownik

#10 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 17:04

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Aha. No dobrze więc po kolei. Jak zrobi się bela to ja załączam owijanie siatką i siłownik napina pasek i siatka zostaje podana i zaczyna się obracać z belą. I Co teraz daje impuls do wyłączenia siatki?? Coś liczy obroty beli czy jak??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3453 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 19:50

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Coś liczy te obroty i po owinięciu żądanej liczby obrotów włącza się hamulec luzuje pasek i nóż odcina siatkę

#12 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 08:23

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 a nie wie ktoś skąd wziąć schemat elektryczny takiej prasy ??

#13 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 15:30

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Spróbuj tutaj sprawdzić http://chomikuj.pl/e...VERNELAND-VICON Może coś znajdziesz przydatnego

#14 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:43

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Panowie potrzebuje szybkiej pomocy mam prase vicon rf 120l i i gdy poda mi isatke i juz wroci ten silownik to nie obcina jej wgl tylko dalej podaje i jest taki problem ze gdy nacisne na siatke lub ja reka zatrzymam to ona stanie i noz ja obetnie co to moze byc/

#15 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:30

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 No u cb kolego nie wiem czemu tak sie dzieje. Ja u siebie już prawie uruchomiłem siatkę tylko jest jeden problem. Ten siłownik elektryczny nie daje rady napinać paską i załączać tej krzywki co odpowiada za ilośc obrotów siatką. Nie wiecie co może być tego przyczyną?

#16 Share jumpers

jumpers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 22:35

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Na tej stronie są katalogi do maszyn

Edytowany przez jumpers, 01 sierpień 2012 - 22:37.

#17 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 06:48

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 jeżeli ktoś ma taką prasę to byłbym bardzo wdzięczny gdyby nagrał filmik w jaki sposób przebiega wiązanie siatką oraz działanie tych wszystkich mechanizmów pod osłonami, ponieważ u mnie teoretycznie wszystko powinno być ok a nie jest a nigdzie w okolicy nie ma takiej prasy.

#18 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:40

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Cześć Marco,

czy udało Ci się uruchomić owijanie w prasie?
Mam Uni Famarol DF1.8D i działa ona praktycznie tak samo jak DF i też nie mogę uruchomić siatki.
Tzn. siatka startuje, ale owija bez końca.

Czy ktoś wie, co może być przyczyną?
Jakby komuś się chciało nakręcić krótki filmik jak to działa, to byłoby super.

#19 Share adammikielski

adammikielski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 07:44

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 i jak udalo wam sie rozwiazac ten problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:44

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Za proces odcinania siatki odpowiada krzywka (zaznaczona na zdjęciu żółtą strzałką).

Dodany obrazek

Gdy siatka jest już podana i ciągnięta to napędza ona te wałki przez które przechodzi, a jeden z nich jest właśnie połączony dźwignią z tą właśnie krzywką (co widać na zdjęciu). Ilość owinięć regulujemy bolcem przestawiając go w odpowiednie otwory (to również widzimy na zdjęciu). Gdy krzywka dojdzie do odpowiedniego momentu, a więc ten bolec ją zachamuje to wtedy wyzwala się mechanizm odcinający siatkę, co słychać jako charakterystyczne walnięcie. Jeżeli więc nie obcina wam siatki, to musicie się przyjrzeć właśnie temu mechanizmowi, który wam opisałem.

PS: Dodam również, że siłownik elektryczny odpowiada tylko za podanie siatki do komory zwijania. Gdy jest już ona podana to on się chowa, a tym samym zwalnia napięcię paska. Od tej pory siatkę ciągnie obracająca się bela. Siatka ta musi więc napędzać te wałki przez które przechodzi. Może więc u was, przechodząc przez te wałki nie napędza ich tylko ślizga się między nimi i dlatego nie wyzwala się mechanizm odcinający.

pozdrawiam :)

Edytowany przez lukasz56612, 18 czerwiec 2013 - 11:47.