Skocz do zawartości

Zdjęcie

co zamiast trawy na poplon??

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rojkow

rojkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 14:26

co zamiast trawy na poplon?? Witam mam taki problem wymarzło mi 4ha regrasu i chciał bym cos zasiać na poplon dla krów mlecznych i tak się zastanawiam co by posiać aby było dobre. Zastanawiałem się nad mieszanką słonecznik+owies+pelucha z wika. Co wy na to siał ktoś cos takiego a może ktoś ma jakiś inny pomysł aby było dobre dla bydła mlecznego??

P.S. do administratora sorki jeśli dałem nie w tym dziale co powinno być jeśli coś to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co zamiast trawy na poplon?? Dzisiaj, 08:04
  •  

#2 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 15:47

co zamiast trawy na poplon?? Ja bym proponował sam owies lub owies z jęczmieniem.
welcome :D

#3 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 06 kwiecień 2012 - 15:58

co zamiast trawy na poplon?? J proponuje mieszankę owies+pelucha i jęczmieni

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#4 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 16:02

co zamiast trawy na poplon?? Słonecznik tak owszem,ale wiem że jak trochę się zestarzeje to nie chcą go jeść,tylko same badylaki zostawią.Jak w tamtym roku nie mogliśmy wjechać na jedno pole wiosną bo było mokro,to dopiero w połowie maja posieliśmy sam owies i zebraliśmy go w kiszonkę w lipcu,gdy już wiecha wypuszczała,kiszonka super wyszła.Jeśli byś chciał żeby krowy skarmiały bezpośrednio rośliny z pola to mieszanka jaką podałeś myślę że bedzie odpowiednia,tylko musisz nie zapuźnić puźniej z wypuszczeniem krów na to pole bo jak rośliny już będą przestojałe,to nie beda chciały Ci tego chętnie skarmiać.

#5 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:19

co zamiast trawy na poplon?? Ja w tamtym roku po życie posiałem taka mieszankę owies, peluszka i wyka. Miało być skoszone na kiszonkę ale z powodu suszy słabo urosło i zebraliśmy na sucho na siano. Krowy bardzo chętnie jedzą takie ususzone, w tym roku chyba też zasieje taką mieszankę po owsie jak zbiorę go na kiszonkę. Do jesieni coś urośnie i zrobie kiszonkę z tego.

#6 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:29

co zamiast trawy na poplon?? ja zawsze po żniwach sieję owies z wyką dla bydła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rojkow

rojkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:35

co zamiast trawy na poplon?? A jak bym chciał dać na kiszonkę np na pryzmie to co byście polecili ??

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:02

co zamiast trawy na poplon??

Witam mam taki problem wymarzło mi 4ha regrasu i chciał bym cos zasiać na poplon dla krów mlecznych i tak się zastanawiam co by posiać aby było dobre. Zastanawiałem się nad mieszanką słonecznik+owies+pelucha z wika. Co wy na to siał ktoś cos takiego a może ktoś ma jakiś inny pomysł aby było dobre dla bydła mlecznego??

P.S. do administratora sorki jeśli dałem nie w tym dziale co powinno być jeśli coś to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

ja pożniwach sieję dokąłdnie wykę, groch (peluszkę), słonecznik trochę, owies a czasem dorzucam odrobinę łubinu słodkiego i gorczycy z tym że słonecznik najszybciej drewnieje z tych roślin i średnio się nadaje jak jest starszy część badyla nie zjedzą. za to wyka i groch coś pięknego na mleczko szczególnie wyka, owies też mlekopędny jest. Zazwyczaj robie tak 50 kg grochu 75 wyki 40 kg owsa 10 kg slonecznika 15 kg łubinu 5 kg gorczycy na 1 ha pod to obornik 15 ton na ha płytko podorane lub gruber sam i agregat przedsiewnie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#9 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:40

co zamiast trawy na poplon?? witam. :) może posiej kukurydzę na paszę. chyba że masz już przeznaczone jakies inne pole na to. lub polecam gorczycę na wypasenie dla krów lub w kiszonkę dla jałuwek ;)

#10 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 09:28

co zamiast trawy na poplon?? Co najlepiej zasiać po żniwach po skoszonym jęczmieniu jarym tak aby nadawało się na sianokiszonkę dla krów mlecznych ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share konczyna

konczyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , motoryzacja , komputery.....

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:49

co zamiast trawy na poplon?? Najlepiej zasiej jakąś mieszankę traw.Np jakąś Życice z owsem i kończyną.Albo coś sobie dobierz pod swoje ziemie.Jak będzie dobra pogoda to powiłeś zebrać dobry plon albo i 2 słabszy ;)