Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 970

93 odpowiedzi na ten temat

#81 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 15:43

John Deere 970 Ile średnio kg pszenżyta/mieszanki wchodzi do zbiornika tego kombajnu?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 970 Dzisiaj, 05:09
  •  

#82 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 04 grudzień 2012 - 23:49

John Deere 970 Siemka dawno temat nie otwierany to trza by cos napisać, nie orientuje sie ktos z posiadaczy 970-tek gdzie moze stoi taki kombajn na cześci potrzebowałbym kupić cały podsiewacz z sitami i podłogą bo mój sie juz troszke zaczoł sypac w ostatnim sezonie a kombajnik garażowany w stodole takze mozna by se pomału zima przy nim grzebac

#83 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:09

John Deere 970 Widziałem 970 na rozbiórkę w http://www.rol-trans.pl/?id=kontakt , a druga stała w agro-kam.otomoto.pl .
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#84 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:02

John Deere 970 Zależy jak daleko chcesz jechać po te części. Raz jak miałem awarię mojego 970 (kupiłem tam półoś wychodzącą z skrzyni i idącą do zwolnicy, awaria- wytarte frezy na ośce) to kupowałem używane części w tej firmie www.rolcel.pl . Można zadzwonić i spytać się czy mają coś na stanie.
Pozdrawiam.

#85 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 18:23

John Deere 970 odległosć nie jest znowu az tak istotna jeżeli cześci są w dosc dobrym stanie to warto wydac nie raz te 200-300 zł na paliwo wiecej ;-)

#86 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 maj 2013 - 00:53

John Deere 970 witam Panowie jak tam przygotowuje juz ktos maszynke na nadchodzacy sezon ja powiem szczerze że pomału sie przymierzam bo jest troche do zrobienia . pompa hydrauliki do wymiany bo juz umarła, peknieta kosa troche elektryki do poprawienia i najwazniejsze sito górne do zrobienia lub wymiany , nie wie ktos gdzie takie sita regeneruja lub moze ma ktoś dobra używke na sprzedaż . A jak tam wasze jaski co musicie zrobić przed sezonem ??

#87 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:27

John Deere 970 panowie gdzie jest czujnik temp wody w 975 ?

a i jeszcze mam pytanko ile mm macie na wlocie klepiska i na wylocie tak mniej wiecej bo cepy zmieniałem i troche sie poprzestawiało a kombajn 1 sezon u mnie ;/ ?
Dziekiuje i pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 04:11

John Deere 970 Witam panowie Jak tam wasze przygotowania maszyn do sezonu 2013 u mnie prace zbliżaja sie ku koncowi została jeszcze tylko jedna rzecz do poprawienia a mianowicie obroty silnika podczas pracy i zwracam sie tu z proźba do posiadaczy kombajnów serii 9xx i 1xxx posiadajacych silniki 6 cylindrowe czy może orientuje sie ktos z jakimi obrotami powinny nasze kombajny pracować bo wydaje mi sie ze moja 970- ma za duze obroty mówi mi to co drugi kombajnista który go słyszy a i ja stwierdzam ze na słuch to ma dosć wysokie pozatym odkad go kupiłem miał tendencje do grzania sie dodam tylko ze nigdy go nie przegrzałem ale uwazac trzeba było bardzo na temperature dopiero w zeszłym sezonie po zamontowaniu dodatkowej chłodnicy problem zniknoł poza tym ma jeszcze dziwna tendencje do zrywania śrób oraz uchwytów na sitach nie jest to czeste bo zdarza sie to raz na 30-40 hektarów ale jest i odnosze wrażenie ze jest to spowodowane własnie zbyt wysoka praca silnika co przenosi sie na szybsza prace podzespołow grzanie sie silnika i zrywanie sit.Zamówiłem juz laserowy tahometr do sprawdzenia jakie rzeczywiscie ma obroty ale potrzebuje jakis odnosnik jakie powinny byc prawidłowe dlatego prosze o pomoc. Prosze o forumowiczów i moderatora o wyrozumiałośc ponieważ zamieszcze ten post w innych tematach zwiazanych z seria 9xxi 1xxx . Pozdrawiam

#89 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:51

John Deere 970 Z tymi obrotami silnika jest problem, bo nie ma oryginalnie obrotomierza. W moim przypadku sugeruje się obrotomierzem młockarni, tzn. ustawiam na maks obroty. W zeszłym sezonie jak pamiętam to kręciła mi bez obciążenia tak trochę ponad 1100 obr/min (jak wjechałem w pszenicę to na 1000 się utrzymywała, wtedy wiadomo obniżyłem do 900). Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale nic złego z kombajnem się nie dzieje. U mnie w takim przypadku nie mam problemów z grzaniem się oraz sita też są całe- jedynie co to grzebienie trochę musiałem migomatem pospawać, ale to inny temat. Zobacz co pokazuje u Ciebie obrotomierz młockarni.

#90 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 04:07

John Deere 970 Witam z tymi obrotami serii 900 i 1000 to jest nielada problem nikt nie wiem jakie faktycznie powinny być ja zmiezyłem je takim laserowym czujnikiem zakupionym na allegro bo orginalnie 970 nie ma obrotomierza silnika obroty maksymalne pokazał mi 2860 obrotów obrotomierz sprawdzony u kolegi na obrotach tokarki mierzy idealnie. w mojej okolicy jest spółka która ma dwa john deery 2064 i 2264 i stwierdziłem ze pojade do nich po rade jak operatorom kombajnów powiedziałem ile mam obrotów to wnet zasłabli ;-) pytali sie czy silnik mi korbowodu w bloku nie wytknoł . Oni maja ustawione pomiedzy 2100-2200 i stwierdzili ze inaczej byc nie może kilka lat temu robili jednemu pompe paliwa i pompiarz im ustawił na 2300 to juz im sita urywał. Ja w tej chwili skreciłem mojego na 2350 i czekam na sezon zeby zobaczyc czy bedzie ok.

#91 Share rysiek1

rysiek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 17:48

John Deere 970 Witam.mam problem z 975.otóż przy cofaniu dzwigni gazu z pełnych obrotów na niskie silnik gaśnie, lub też prawie zgaśnie ale uda mu zię wrócić do wolnych obrotów.myślałem że wolne obroty są za niskie,podkręcłem i wraz to samo.prawie zgasł ale wrócił do tych "podkręconych niskich obrotów".czy ktoś wie co jest tego przyczyną?

#92 Share luki88910

luki88910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 22:18

John Deere 970

Witam z tymi obrotami serii 900 i 1000 to jest nielada problem nikt nie wiem jakie faktycznie powinny być ja zmiezyłem je takim laserowym czujnikiem zakupionym na allegro bo orginalnie 970 nie ma obrotomierza silnika obroty maksymalne pokazał mi 2860 obrotów obrotomierz sprawdzony u kolegi na obrotach tokarki mierzy idealnie. w mojej okolicy jest spółka która ma dwa john deery 2064 i 2264 i stwierdziłem ze pojade do nich po rade jak operatorom kombajnów powiedziałem ile mam obrotów to wnet zasłabli ;-) pytali sie czy silnik mi korbowodu w bloku nie wytknoł . Oni maja ustawione pomiedzy 2100-2200 i stwierdzili ze inaczej byc nie może kilka lat temu robili jednemu pompe paliwa i pompiarz im ustawił na 2300 to juz im sita urywał. Ja w tej chwili skreciłem mojego na 2350 i czekam na sezon zeby zobaczyc czy bedzie ok.

Witam, Czy pomogło to ustawienie na 2350 obr.? Mam 1065 i ma taki sam problem że urywa uchwyty u sit a do tego dochodzi strasznie szybkie zużycie gum które trzymają te sita a zwłaszcza to duże. Sprawdzać też te obroty czy to może coś innego ?

#93 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 04:23

John Deere 970 Witam po skoszeniu 2 hektarów zwiekszyłem mu obrotu do 2450 ponieważ zostawiał duzą ilośc materiału na sitach ( nie dotrzasał) teraz po połozeniu 25 h stwierdzam ze obnizenie obrotów było konieczne sita nie wykazują żużyia ani nie łapia luzów cały kombajn [pracuje łagodniej i płynniej zużycie paliwa zmniejszyło sie z 16 na 13 litrów na godzine i ma mniejsza tendencje do nabijania temperatóry silnika .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#94 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 06:08

John Deere 970

Witam kolegów , musze skalibrować swoje klepisko wzgledem młocarni chodzi mi o szczeline, mogłby ktoś przy odrobinie wolnego czasu zmierzyć szczeline na wyjsciu i wejściu mlocarni kiedy wajcha od regulacji jest maksymalnie uniesiona i maksymalnie opuszczona. bylbym bardzo wdzięczny

Dodaj odpowiedź