Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa Chryzantem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share scepan5

scepan5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:08

Uprawa Chryzantem Witam W tym roku chcialbym na próbę wziąć z 50 sztuk Chryzantem Wielkokwiatowych, tylko nie wiem jaka i ilo tygodniową odmiane wziąć żeby była prosta w produkcji(najlepiej bez skarlania)no i oczywiście żeby zakwitła na 1 listopada. Czy macie jakies dobre sprawdzone odmiany. Interesuja mnie kolory biały i żółty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa Chryzantem Dzisiaj, 18:09
  •  

#2 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:24

Uprawa Chryzantem Zasłyszana od lokalnych producentow odmiana (cytrynowa - tak o niej mowia) to Intrepid. Wiem ze jest trwała(nie obsypuje sie gdy starsza pani targa kwiat by sprawdzic jak dlugo postoi).

#3 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:39

Uprawa Chryzantem drobnokwiatowe sa najtrwalsze potem interpid i dopiero grube,tak samo jak napisałem tez jest ich cena drobne naitaniej grube najdrożej.
wpisz sobie w google,uprawa chryzantem,dużo tam pisze.

Edytowany przez grala13, 23 styczeń 2012 - 08:51.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share scepan5

scepan5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:54

Uprawa Chryzantem W katalogu jest taka odmiana jak Interpid jej tydzień kwitnienia to 9 . Myślicie że dostoi do 1 listopada ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 21:14

Uprawa Chryzantem @scepan5 jeśli będziesz odpowiednio sterować odstępem czasowym dnia długiego i krótkiego to może wytrzymać, a tak w ogóle to chryzantema należy do RDK (rośliny dnia krótkiego) ;)

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:54

Uprawa Chryzantem Jest trochę zabawy z tym, trzeba mieć doświadczenie z tymi kwiatami, w mojej okolicy sporo mają tego, i gdy przychodzi wrzesień październik trzeba odpowiednio dogrzewać i doświetlać folię, u znajomych co je hodują mają jaja z nimi jak np. przekwitają w końcu października, czy na 1.XI nie zakwitną... i wtopa, jednemu znajomemu 2 folie nie zakwitły, drugiemu jedna, a trzeciemu jedna przekwitła... z tym naprawdę trzeba mieć doświadczenie, spróbuj na początek kilkadziesiąt kwiatów może, ale zarobek dobry jak wypali. U mnie mama też się z tym bawiła z kilkoma kwiatkami i zawsze trzeba było kupić na 1.XI. :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 22:13

Uprawa Chryzantem hee właśnie to taka zabawa...doglądanie pąków i odpowiednio do ich stanu przykrywanie włókniną dla wydłużenia nocy albo odkrywanie z doświetlaniem dla skrócenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:05

Uprawa Chryzantem Jeżeli planujesz zabawę z tym to radzę od drobno kwiatowych. Żeby wyszły grubo kwiatowe to trzeba lata praktyki. Sterowanie długością dnia to jest niezła zabawa , trzeba wstrzelić się w odpowiedni moment i odpowiednio długo. Jak wyjdą za wcześnie to jest większy problem jak za późno to można sobie jeszcze z tym radzić i jest to do nadrobienia w inny sposób niż sterowanie. Rodzice ładnych parę lat już to robią ale o doświetlaniu nie słyszałem . Jeżeli ktoś ma to zamiar robić to niech najlepiej poprosi kogoś kto to robi i niech pomoże dobrą radą w produkcji. :)