PawelSG

zgrabiarka czołowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelSG    1

Witam czy ktoś widział jak pracują zgrabiarki czołowe?? jeśli tak proszę o opinie i nazwy firm

pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Sorry pomyliłem linki :rolleyes: Ten pierwszy filmik to ELHO, a ten drugi od GALFRE.

Już poprawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat użytkuje czołową zgrabiarkę Repossi.Zgrabiarka sipsuje się świetnie, oszczędza to jeden ciągnik i operatora, gdy połączymy to z prasoowijarką redukujemy koszty do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Witam:-)

Mnie zastanawia jakiej mocy masz ciagnik zeby ciagnoł te maszyny razem i czy prawo-owijarka to jest jedna czy szczepiona prasa z owijarka????

Też mysle nad takim rowiazaniem i nie wiem jakiej mocy ciagnik wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

No i ciekawe jak by się tym od jakiś rowków odgrabiało? Wątpię żeby na moich kawałkach miało to sens z tego względu że nie są to pola prostokątne ;) A jaka jest cena takich zgrabiarek, jakie są ich szerokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odświeżę trochę temat i zapytam. Czy ktoś użytkuje zgrabiarkę jak w temacie? Polecacie jakieś ? Zastanawiam się właśnie nad zakupem tak maszyny i szukam opinii. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A dokładniej jakiej karuzelowej czy taką jak z filmu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak na razie nie mam określonej która, szukam opinii i podpowiedź. Jak u nich z zapotrzebowanie mocy? Żeby mi kucy starczyło.  Która lepiej kopiuje teren? 

Edytowano przez corrado
  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sorry że podbijam ale naprawdę zależy mi na czasie. Może ktoś jest kto ma doświadczenie z tymi zgrabiarkami?

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do czołówek jest to dość mało rozpowszechnione. Ostatnio najczęściej pojawiającą się maszyną tego typu jest Samasz Twist. Kiedyś jakiś użytkownik wypowiadał się, że grabi dokładnie i czysto, ile w tym prawdy jest nie wiem bo nigdy nie widziałem tej maszyny w akcji a jak wiadomo każdy swoje chwali ;) Cena tej zgrabiarki to około 30 tyś netto z hakiem. 

Odnośnie mocy to lepiej powiedz jakim koniem dysponujesz i czym prasujesz to łatwiej będzie coś powiedzieć, ale ogólnie do takiej grabiarki nie będzie potrzebny wiele mocniejszy sprzęt niz do samej prasy :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Takiego Samasz-a mogę mieć po pokazach za 20tys. brutto po znajomości zastanawiam się jeszcze nad 2-karuzelową można znaleźć takie choć ciężko. Prasuję praso-owijarką Claas Rollant 255 Roto Cat Uniwrap, a koń to Ares 825 RZ albo Agrostar 6.71. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To obydwa ciągniki nawet "nie zauważą" tej grabiarki, masz duży zapas. Cena dobra, na twoim miejscu nie kombinowałbym z innymi tylko brał tego Samasz'a :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zapas musi być bo na mokrych łąkach te 5 ton ma nie stawiać oporu, a i oczywiście ma być wydajnie. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas raczej teren równy więc nie ma z tym problemu, tylko tak jak wspomniałem są mokre łąki nawet w tym roku miałem kawałki grze robiło się koleiny. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tak się składa że ja mam taką zgrabiarkę KUHN GA 300 G którą można przestawić z tylnego TUZ-a na przedni TUZ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak to zdaje egzamin? Rozumiem że ona grabi tak kolejny wałek nie ten który aktualnie się zbiera?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ta sama zasada co w zgrabiarce na tylny TUZ tyle że zgrabuje na lewą stronę. 

Moją jak kupiłem to była właśnie przedstawiona na przedni TUZ ale odwróciłem ją na tylny TUZ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak by grabi się na przyszłość, za pierwszym razem jedzie się całym zestawem aby zgrabić wałek i dopiero się zaczyna robota. Nie, takie coś mnie nie interesuje. Jak wspomniałem dwie gwiazdy, to tak, bądź właśnie grzebieniowa do której zaczynam się skłaniać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj