Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 23:35

New Holland Witam wszystkich
Potrzebuję informacji na temat pras walcowo-pasowych produkowanych przez NH.
Proszę również o opinie i wskazówki podczas oglądania takiej prasy przed zakupem.

W najbliższych dniach będę oglądał prasę NH z 2001 roku chyba 648 (szeroki podbierak, szerokie koła, siatka) Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Jak określić stan pasów (jaka jest grubość i szerokość nowych), na co zwracać uwagę w mechanizmie obwiązywania siatką.
Jak moc ciągnika?

Co w/g was lepiej sie sprawdza Jd 550;570,580 (chciałbym 570 z siatką ale trudno znaleźć:( ), NH 648, NH łańcuchowa, Krone kr 130 (łańcuchowa) - budżet ok 30 tys
Główny nacisk na jakość sianokiszonki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 17 styczeń 2012 - 00:32

New Holland na pasy patrzysz tak jak na opony(chyba to dobre pioorównanie) najlepiej zobacz po galerii użytkowników i do nich popisz

#3 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 00:45

New Holland jak ma się sprawa z częściami do pras NH - dostępność łożysk i orientacyjne ceny (łożyska nie są przypadkiem calowe?)

#4 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 07:43

New Holland Ja mam Br 750 i taką prasę Ci polecam do sianokiszonek. Balot utrzymywany jest na walcach i nie obciąża pasów. Ja za model z 2003 roku dałem 25tys +vat. Zrobiłem nią w zeszłym sezonie 300 balotów siana i 500 słomy i chodzi jak żyleta, żadnych awarii. Centralne smarowanie, siatka, szeroki podbieracz ( szkoda że nie ma rotora), i opony bardzo szerokie...Baloty od 90 cm do 180cm, wszystko ustawiasz na sterowniku... Szczerze polecam...

#5 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:12

New Holland ja mam starszego new holanda a raczej fiatagri ale na tabliczce jest już new holand i prasa jest dobra wszystko ładnie robi siano i słome sianokiszonki nie robiłem ale właśnie części są calowe i głupie łożysko to koszt 300zł jak nie więcej jak jedziesz oglądać taką prase to zobacz czy są mocne zeby na walcach one beda widoczne po otwożeniu komory i dają napęd walców jeden od drugiego musisz patrzeć przy samej ścianie komory te zebatki sa drogie.

#6 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 17 styczeń 2012 - 11:01

New Holland Witam najlepiej było by podłączyć do instalacji ciągnika i zobaczyć ile ma zrobionych balotów (opcja na sterowniku której nie można skasować)pasy orginalne są calkowite bez łączeń. co do części to fakt śruby i niektóre łożyska są calowe. w ubiegłym sezonie mialem awarię padło łożysko na walcu. w orginale dość drogie (850+VAT) w zamienniku koszt około 70zł. bardzo prosta maszyna. jak ją kupiłem miała zrobione 31000 balotów ja zrobiłem około 2000 i dalej śmiga aż miło.jak byś chciał dowiedzieć się czegos więcej to najlepiej zadzwoń

Edytowany przez mercedes250d, 14 marzec 2012 - 14:57.

#7 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:24

New Holland byłem oglądać NH 648 z 2000r ale sprzedawca okazał się naciągaczem...stan faktyczny wielce odbiega od tego który on przedstawił. Począwszy od spawanych zamków (nie wiem jak można wyrwać zamki z komory), nad pasami spawy przy drążku idącym przez prasę (do boków). Spawy+ jakieś dokładane kawałki metalu przy mechanizmie od noża do siatki (patrząc od przodu - pospawana była lewa strona tego mechanizmu). Pasy nieoryginalne a w dodatku prawie łyse. Nie chciał pokazać sterownika w celu spr ilości zrobionych bel. O otwieranie komory nawet nie prosiłem.
Jest jakaś możliwość otworzenia komory bez ciągnika?

Następna będzie BR740 z 2003 r.- ile mocy do niej potrzeba?

Użytkowników proszę o jakieś bliższe info o dostępności części. Łatwo dobrać zamienniki calowych łożysk?

Podoba mi się rozwiązanie że bela leży na walcach i nie obciąża pasów...przy sianokiszonce w szczególności.

#8 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:47

New Holland I jak po oględzinach tej br740? jaka jest realna cena którą można zapłacić za br740 lub 750 z rotorem i nożami?

#9 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:40

New Holland Witam. Dzisiaj oglądałem prasę New Holland 648 z 2002 roku. Chciałbym zapytać uzytkowników tego modelu lub podobnych o wady i zalety tej prasy. Przyznam że prasa mi sie podoba. Jak jest z awaryjnością sterownika i czy to dobry wybór? Jakie prasy polecacie do kwoty 25 tyś i czy Zefir 85 bedzie sobie z nią radził. z góry dziękuje :)

#10 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 06 styczeń 2013 - 00:50

New Holland prasa jest zmienno komorowa to traktor będzie śmigał i belki będą na pewno dobite
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 07:08

New Holland a to ta belara robi bele 150 czy większe ??

#12 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:11

New Holland Ona robi snopki do 150cm . ja mam podobny model tylko nowszy BR740 i też robi do 150cm . Prasa bardzo dobra , zgniot na wysokim poziomie i wydajna . NH 648 czyli już Full wypas powinno być siatka sznurek noże (nie kiedy rotor) i komputerek Command plus (bodajże). Jak stan prasy wizualny i techniczny jest dobry , a zwłaszcza pasy jak są jeszcze klejone i nie popękane a łańcuchy są w dobrej kondycji to bierz ją . Że tak za pytam ile cenią za tą prasę i jakie wyposażenie?

Edytowany przez farmer321, 06 styczeń 2013 - 10:20.

#13 Share danielz

danielz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:31

New Holland a ile kul ma na liczniku i pasy są ze spinkami czy bez końca a są łożyska niemające zamnienika np takie z kwadratami w środku po 980 zł. sztuka brutto

Edytowany przez danielz, 06 styczeń 2013 - 12:51.

#14 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:56

New Holland 648 nie posiada rotora w żadnej opcji. :) Poluzuj pasy sprawdź stan łożysk bo koszt jednego to około 200 zł. Warto po kupnie zajrzeć do rolek podbieracza. Co do sterownik warto o podłączyć nawet pod samochód i sprawdzić czy działa owijanie na siatkę i sznurek ew. noże czy się wysuwają (elektrycznie). Prasy te mają małe zapotrzebowanie na moc. Rok jeździłem C-360 3P i nie było tak źle w sianie i słomie :)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#15 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:50

New Holland Połączone

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#16 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:16

New Holland Prasa ta ma owijanie na 2 sznurki bez siatki. Oglądałem pasy to są jeszcze w oryginale wszystkie są klejone łańcuchy tez w dobrej kondycji i zembatki. a oglądałem dokładnie tąhttp://chlebowo.otomoto.pl/prasa-new-holland-2002r-648-jak-nowa-zmienno-komorowa-A242622.html Chyba w tym tygodniu pojade jeszcze raz i sprawdzimy jeśli bedzie wszystko ok to wezmę. Miejmy nadzieje że nie bedę żałował

Edytowany przez Bartekj1994, 06 styczeń 2013 - 14:22.

#17 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:29

New Holland Jak pojedziesz tam to przeprowadz próbę poproś sprzedającego o rozwinięcie snopka gdzieś na polu a następnie ponowne sprasowanie , bedziesz miał pewność że prasa zwija i że mechanizm automatycznego obwiązywania sznurkiem działa i czujnik nierówności beli jest sprawny. Jak rozglądałem się w tamtym roku za prasą pojechałem oglądać JD 592 wszystko pięknie ładnie podłaczył do ciagnika wszystko cicho i ładnie pracowało ale jak już pojechaliśmy zrobić próbę na polu to ujechał 2m i wszystko staneło pasy się ślizgały na rolce głównej słoma się mieliła w rotorze i nie można było zacząć snopka i na dodatek zrywało się zabezpieczenie na wałku . Sprzedający tłumaczył się że to przez nie wytartą komorę . tak więc uważaj i życzę powodzenia .

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:43

New Holland Witam kopiłem prasę New Holland 644 co sądzicie o tej prasie.Opinie

Edytowany przez Kaziu1, 08 styczeń 2013 - 21:50.

#19 Share Barteknh127

Barteknh127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:57

New Holland Ogólnie prasy New Holland są bardzo dobre . Sam miałem 2 pierwsza 650 więc podobna do twojej później kupiłem nową Br 7060 obie pracowały bezawaryjnie , baloty mocno zbite ale ciągnik oczywiście musi być minimum 110 km .Dobry wybór !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:08

New Holland mam identyczną, robi ładne baloty, w mojej galerii można zobaczyć jak wyglądają baloty po niej, najważniejsze żeby miała pasy w dobrym stanie, dobrze naciągnięte :) ciągam ja mf 3070, 93km w zupełności starcza