Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 828 Vario

200 odpowiedzi na ten temat

#141 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:22

Fendt 828 Vario Dziedzio Ty już śpisz i śnisz chyba????? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 828 Vario Dzisiaj, 19:25
  •  

#142 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:28

Fendt 828 Vario

JaskoDeere ja swojego nh widze przy horschu terrano 4fx na 25 cm by poszedl z 15

chyba dawno nie lales...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#143 Share JaskoDeere

JaskoDeere

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & motocross

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:31

Fendt 828 Vario .

Edytowany przez JaskoDeere, 06 kwiecień 2012 - 12:18.

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Fendt 828 Vario Ależ tu się toczy ambitna rozmowa :D

#145 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Fendt 828 Vario Na moich terenach da rade. Znajomy ciagal horscha tigera 3as na glebokosci ok 20cm z predkoscia 15km/h w optymalnych warunkach. AC darade z 4 fx ale pozniej dokladnie napisze jesli kogos to zainteresuje
Dodany obrazek

#146 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:54

Fendt 828 Vario Ja mogę tylko porównać JD 6630 claasic bo takiego ma sąsiad i Fendta 716. Przykładowo siew w agregacie uprawowo siewnym JD+ u.s Famarol 3m ziemie średnie, spalanie ok 13- 15l/ha. Ja siejąc polę obok Fendtem 716 + u.s lemken zirkon i amazone D7S2 spalanie w granicach 9-11l/ha. W Jd bak 210l w pługu ledwo co starczy na dzień, a ja jeszcze nie spaliłem więcej jak 140l także za cały dzień.

Edytowany przez globus512, 09 styczeń 2012 - 22:05.

#147 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:03

Fendt 828 Vario

Nie wiem czy sie smiać czy płakać...

próbuje wam na wszelkie sposoby wyoślic wam powody dla których sprzedałem 7930 ale jak widac nie da sie. Fakt to był super ciagnik, który sprzedałem dlatego ze sasiad kupił sobie JD i nie moge miec takiej marki na placu jak on. Lepiej ? :lol:

Proszę o wypowiedzi TYLKO Użytkowinków maki FENDT !!!

To ja juz Ci odpowiedziąłem. Wiesz juz wszystko popros o zamkniece tematu

#148 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:04

Fendt 828 Vario globus to pewnie przez ten siewnik z famarolu taka różnica.

#149 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:11

Fendt 828 Vario MOŻE :lol: Jd sieje na 540E a ja sieję na 1000

#150 Share zjiomek

zjiomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:29

Fendt 828 Vario przeczytałem cały temat i najbardziej raziły mnie 2 sprawy, 1 to Dziedzio92 pisze że Fendt awaryjny, więc pytam kto ci nagadał takich głupot kolega kolegi ? owszem nic nie jest nie awaryjne ale człowieku zastanów sie zanim napiszesz coś pod wpływem emocji.
50 litrów na godzine, może i spali ale w ekstremalnie ciężkich warunkach, natomiast jeszcze nigdy nie spotkałem sie aby tyle spalił.
Fendty głównie chodzi mi o 820 duża wada to lekki przód, i do pracy Fendtem jeśli miałby jeździć pracownik porządnie go przeszkolić, pokazać co i jak bo inaczej sie pogubi oczywiście jechać do przodu to każdy potrafi, ale chodzi tu o prawidłowe korzystanie ze sprzętu, i powiedzieć aby nie hamował skrzynią pod obciążeniem w transporcie ;),
Odnosząc się do tematu jakbym miał wybierać to wziąłbym 927, źle zrobiłeś z tym terrano, lepszy byłby ciągany, nie dziwie sie ze przód podnosi, na 340ha 1 ciągnik wystarczyłby spokojnie ewentualnie coś małego do pomocy,
Weź jeszcze inne marki pod uwage np. Deutz Fahr, MF,
odniose sie jeszcze do spalania, robiąc ciężkim sprzętem na ciężkiej ziemi oczekując efektywnej pracy no niestety spalić swoje musi, ale w transporcie to Fendt ma naprawde dobre wyniki, szkoda że jeszcze nie miałem okazji robić na John Deere wtedy miałbym punkt odniesienia, do tej pory robiłem Fendtem, MF i Ursusem

Dziedzio92 terrano 4 170km ciągnik 2,5 tony z przodu na obciążnik, płytko i małą prędkością co za tym idzie nie rozmiesza tak dobrze resztek, chyba ze na 5 klasie ziemi i równym polu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:47

Fendt 828 Vario Widze ze nie znasz realiow , Nie musze kolegow sie pytac jak sprawuja sie ciagniki.Wlasciciela tego wg. niemozliwe awaryjnego ciangika znam wiec od niego mam info.Rowniez byl u mnie nie raz z oferta na fendta byly dealer korbanka ktory dalej sprzedaje fendty dla BayWa , Wady jakie byly w fentach byly ukrywane zeby wiecej ludzi kupowalo fendta bo niby jest niezawodny . Fendt ma wyglad fajny ale jak dla mnie na tym sie konczy bo nie odstaje duzo od innych marek awaryjnoscia. Jesli masz tak pisac ze fendt jest ok choc jest awaryjny to zastanow sie nad zakupem tak zeby pozniej do interesu nie dokladac bo o to nie chodzi, place wiecej za fendta i wymagam i nie ma dokladania bo padl na polu.

Zastanow sie co piszesz terrano nie wazy tyle co express wiec nie musi miec niewiadomo jakiej bomby zeby go podnosilo.

Edytowany przez Matey, 10 styczeń 2012 - 17:19.
cytowanie poprzedniego posta

Dodany obrazek

#152 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:00

Fendt 828 Vario Dla Dziedzia najlepszy jest NH i tyle. Kolego dasz Woła do orki do pracownika to go zajedzie! Pracownicy nie szanują bo to nie ich. Oni są tak bystrzy że jak kiedyś wyciągali kombajn Fendta na samym początku to musiał wrócić już nie pamiętam czy do Korbanków czy do fabryki aby go naprostować. Pracownik nie płai za to więc nie szanuje a za tym idą awarie.

#153 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:27

Fendt 828 Vario Witam czytam temat śledzę już kilka dni ale na temat raczej nikt nie pisze . Ja powiem tak u mnie w okolicy rok temu znajomy kupił fendt 818 vario i 5 obrotowa gregoire besson orze na max byłem u niego w odwiedzinach obejrzeć sprzęt po połowie roku a roboty ma sporo i jest bardzo zadowolony spalanie niskie i w orce czy uprawie i już zamówił 2 fenda jest bardzo zadowolony wiec ja polecam fenda sam posiadam tylko starego dziadka ale spisuje się ok pozdrawiam

#154 Share adrian992

adrian992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:28

Fendt 828 Vario @jaskodeere podaj dokładnie ile Ci pali 7930 a ile palił fendt na pokazie u Ciebie.

#155 Share zjiomek

zjiomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:24

Fendt 828 Vario Dziedzio kto tu mówi o wyglądzie i o nie awaryjności Fendta?
Terrano waży coś około 2,5 tony ? aż tak źle to może by nie było z przodem ale z efektywną uprawą to 170km ciągnikiem to ciężko by miał, ale przecież lepiej wiesz i nie będe ci wmawiał.
chciałbym sprawdzić w polu John Deere nie mam punktu odniesienia dlatego na temat tej marki nie będę sie wypowiadał.
Nie wiecie jak to jest z pokazami od JD wiem zależy od dealera, czy są jakies warunki, płacić czy jak.
Pod koniec sierpnia przyjechał do nas na "testy" Fendt 939 vario. Operator nerwowy, nie dał po testować, powód był chyba 1 Fendt nie miał TMS a on o tym nawet nie wspomniał, trwało to na polu max godzine, jakaś pomyłka ten pokaz był, nie chce mi sie pisać szczegółów

#156 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:06

Fendt 828 Vario ta seria w wyposazeniu standardowym ma tms, wiec raczej nie to ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#157 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:14

Fendt 828 Vario globus prawda ale czasem znajdzie sie ten jeden pozadny i tam taki jest. Kolega Jasko bedzie sam robil nim,a takiego ciagnika bym pracownikowi nawet nie dal jak to robi Hubert nikt nie jezdzi fendtem tylko on :rolleyes: . Nie jestem tylko fanem NH ale CNH i JD :unsure:

4FX wazy 2t to jest nic , Bury wazy 1,8t i jezdze bez przeciw wagi :lol: w czasie uprawy scierni nawet pojdzie 18km/h a z przeciw waga 25km/h .

http://www.horsch2.c...ber/terrano-fx/
wbijac
Bildern & fotos i nacisnac na logo z kamerka , jest filmik jak T7.xxx ciaga 4fx. Ciagnik mniejszy gabarytowo i mocowo od mojego . Wiec o czym tu gadamy

jesli ktos nie moze otwozyc filmik do pobrania B)
www.horsch2.com/fileadmin/fm-dam/Product-movies/Terr-FX-web.m4v
Dodany obrazek

#158 Share zjiomek

zjiomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:39

Fendt 828 Vario @brzozak nie jestem pewnien, chyba mogą być bez TMS, ale odpowiadając na pytanie czy lepiej jeździ mu sie bez TMS kiwnął głową nie uzasadniając,

#159 Share przemek4011

przemek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:06

Fendt 828 Vario Niewiem co za problemy macie...Jd moze pali więcej ale na pewno nie znacznie wiecej od innych marek.Gdyby palił by duzo wiecej niz inne marki to pewnie cieżko było by go zobaczyć na polskich polach. Dawniej w Pgr'ach ludzie robili cięzkimi Ursusami które do oszczędnych nie należały a i komfortu praktycznie zadnego...A po tych komentarzach co widze do wam się w d*pach (za przeproszeniem ) przewraca..za duzo kasy czy co??
Dwa:
Pojedźcie sobie do niemiec i tak posłuchajcie komentarzy o Fendach iJD praktycznie to samo (Jeden lepszy w tym a drugi w czym innym)

Co do dziedzi'a to ma 100% racje ze jego Nh dałby sobie spokojnie rade z tym Horshem

Pozdrowienia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share zjiomek

zjiomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:12

Fendt 828 Vario dać dałby rade, ale co z efektywną pracą ???