Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3928 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 11:42

Buhaje HF

co myslicie o buhajach luciano,shot, swan, rok sex, bo takimi wlasnie zacielam swoje krowy a sexem jalowki

Myślę, że to fajne buhaje ;)

Np. Zwłaszcza Luciano ma super wydajność, Shot to bardzo popularny buhaj WWSu i już jest kilka razy w katalogu, a jego wycena za bardzo nie spada, więc stawiając na takie "klasyki" na pewno będziesz zadowolony ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 11:07
  •  

#3122 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 26 czerwiec 2015 - 16:21

Buhaje HF

Shot super byk, ojciec byków m.in w Polsce.

#3123 Share Zootechnik7

Zootechnik7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 16:37

Buhaje HF

teraz powiem coś bardzo nie popularnego ale muszę to powiedzieć właśnie w tym miejscu. Stosowanie topowych buhajów nie jest korzystne z genetycznego punktu widzenia a zwłaszcza używania nasienia ojców buhajów we wszystkich stadach. W tej chwili nie ma jeszcze dużego problemu związanego ze współczynnikiem spokrewnienia w Polsce jednak może on właśnie poprzez stosowanie takiego buhaja jak Shot i wielu innych bardzo wzrastać po czym może nastąpić wzrost współczynnika inbredu lub wystąpić depresja inbredowa, to wszystko nie jest korzystne przy utrzymywaniu takich zwierząt jak krowy a już zwłaszcza tak wrażliwych jak krowy rasy Holsztyńskiej. Po za tym dobierając buhaja do danej krowy powinno się brać pod uwagę to jaki stawiamy sobie cel - bo niekoniecznie ten topowy buhaj da nam poprawę cech na których akurat u danej krowy powinniśmy się skupić!

#3124 Share hodowca1234

hodowca1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 06:03

Buhaje HF Witam szukam dobrej oferty na buhaje wycenione genomowo, czy ktoś kojarzy firmę MERITGEN, w swojej ofercie mają ciekawe buhaje. Ktoś korzystał z nich.

#3125 Share Perakles

Perakles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 09:41

Buhaje HF

Konrad pod inna nazwą

#3126 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:30

Buhaje HF

teraz powiem coś bardzo nie popularnego ale muszę to powiedzieć właśnie w tym miejscu. Stosowanie topowych buhajów nie jest korzystne z genetycznego punktu widzenia a zwłaszcza używania nasienia ojców buhajów we wszystkich stadach. W tej chwili nie ma jeszcze dużego problemu związanego ze współczynnikiem spokrewnienia w Polsce jednak może on właśnie poprzez stosowanie takiego buhaja jak Shot i wielu innych bardzo wzrastać po czym może nastąpić wzrost współczynnika inbredu lub wystąpić depresja inbredowa, to wszystko nie jest korzystne przy utrzymywaniu takich zwierząt jak krowy a już zwłaszcza tak wrażliwych jak krowy rasy Holsztyńskiej. Po za tym dobierając buhaja do danej krowy powinno się brać pod uwagę to jaki stawiamy sobie cel - bo niekoniecznie ten topowy buhaj da nam poprawę cech na których akurat u danej krowy powinniśmy się skupić!

Dlatego ważniejsze od rodowodow sa plany chodowlane długofalowe. I całe szczęście ze teraz przy ofercie genomowej pula buchajow bardzo się rozszerzyła. A a brak pokrewienstwa należy dbać w pierwszej kolejności.

#3127 Share hodowca1234

hodowca1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 17:22

Buhaje HF

Perakles MERITGEN to chyba nie KONRAD . Przeglądałem i nie znalazłem tam nic podobnego w ofercie. Interesują mnie buhaje wycenione genomowo.

Szukam synów MOGULA i SUPERSIRE.

KONRAD chyba nie ma nic podobnego.

Widziałeś ofertę Meritgenu? A może ktoś już korzystał , jakie są ceny?

#3128 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 18:11

Buhaje HF

Peracles ma rację. To jest jakiś odłam Konrada, oferta nijaka, widziałem katalog, mnie nie przekonuje.

Co do synów  Mogula i Supersire, to mogę polecić Magoo, Modena, Dreamer - z GGI, Topgenu i Centergenu.

#3129 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:21

Buhaje HF

Synowie Mogula które są godne polecenia są to Imperator z Wchirz, Icone, Imola, Ibram, Paramount z cognetu,

synowie Supersire Supershot, Superman,

#3130 Share hodowca1234

hodowca1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 18:04

Buhaje HF

Witam,

Dziś dostałem katalog Meritgenu i zobaczyłem te buhaje, według mnie są ok

Po Mogulu mają CONDOR GTPI 2507 , DEMAN GTPI 2479, DENVER GTPI 2661, MARDI GRAS GTPI 2549 także jest w czym wybrać no i ceny mają ok

katalogowo od 99 do 139

ale kolega mówił że z ceną można się dogadać

po SUPERSIRE mają SUHNSTAR GTPI 2485 cena 99

a kolega w topgenie za shota zaplacił ponad 200 zł

zobacze czy dogadam się z ceną i porównam ofertę centergenu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 14:12

Buhaje HF

a czy buhaj Worldwide (Jordan x Baxter) jest dostępny w Polsce

#3132 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 01 lipiec 2015 - 21:23

Buhaje HF

W katalogu go nie mogę znaleść także wydaję mi się że nie jest dostępny w polsce

#3133 Share Perakles

Perakles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 17:28

Buhaje HF

Perakles MERITGEN to chyba nie KONRAD . Przeglądałem i nie znalazłem tam nic podobnego w ofercie. Interesują mnie buhaje wycenione genomowo.

Szukam synów MOGULA i SUPERSIRE.

KONRAD chyba nie ma nic podobnego.

Widziałeś ofertę Meritgenu? A może ktoś już korzystał , jakie są ceny?

Poszukaj w internecie właściciela firmy i porównaj z Konradem

Mi po Mogulu najbardziej podoba sie Ibram FRAM001732917064 (Mogul x Massey) 60zł :)

#3134 Share hodowca1234

hodowca1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 16:45

Buhaje HF

Mi chodzi o ofertę a nie o właściciela firmy, ofertę mają ok i przyznasz mi rację że buhaje się różnią?

To tak jak z paszami czy kupujesz Provimii, LNB, Nutrene, czy Dossche to kupujesz od jednego właściciela.

#3135 Share shottle

shottle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 07:15

Buhaje HF

Która firma sprzedająca nasienie jest naj solidniejsza, a która naj mnie - nie pytam o ofertę tylko obsługę, rzetelność i terminowość.?

#3136 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 20 lipiec 2015 - 08:12

Buhaje HF podejrzewam ze ilu forumowiczów tyla bedzie oponii. takze ciezko bedzie sie dogadac :) wiec może zaczne burze .. ja obecnie najbardziej jestem zadowolony z WWSu ABSu . obsuga musi być ok bo to w koncu ich pieniądze. rzetelność...hmm no tu to raczej trudno okreslic o co chodzi...wspomniane firmy to raczej konkretni gracze na rynku i raczej noe moga sobie pozwolic leciec w kulki. a co do terminowości to raczej nie moge narzekać chociaz nie mialem jeszcze sytuacji palacej w ktorej niemialbym czym kryc takze to druga sprawa, ale jak jest mowa ze dostawa bedze w piatek to jest.

#3137 Share Maria88

Maria88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 11:22

Buhaje HF

Ja też jak kolega wyżej mogę polecić WWS jeśli chodzi o obsługę. Nigdy nie było problemu, wręcz przeciwnie. Wszystko na czas i tak jak trzeba.

Jeśli chodzi o synów Mogula i Supersire genomowych to zamawiam u źródła czyli w WWSie, duży wybór bo aż 8 buhajów po tych ojcach, ceny poniżej 100zł się zaczynają ;)

Edytowany przez Maria88, 20 lipiec 2015 - 11:23.

#3138 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 14:47

Buhaje HF

dla mnie najlepiej współpraca układa się z WWS i WCHiRZ( region podlaski )

#3139 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:07

Buhaje HF

Od niedawna współpracuję z mchirz i jest wszystko ok bez żadnych zastrzeżeń wszystko na telefon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 21:26

Buhaje HF

Ja współpracuję głównie z Top Genem i Shiuzem. Fajni przedstawiciele i fajne oferty byczków mają, połączyć ofertę tych dwóch firm to mam duży przekrój cenowy, jak i duży wybór od byków wycenionych do genomowych jak i konwencjonalnych i sexowanych. To co się po nich rodzi też ok, dużo cieliczek i dobrej jakości :)