Skocz do zawartości

Zdjęcie

Topola Energetyczna

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wiesmak243

wiesmak243

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:18

Topola Energetyczna Witam. Szukałem takiego tematu i niestety nie mogłem znaleźć. Więc ostatnio oglądałem program rolniczy i pewien rolnik wypowiadał się o uprawie takowej właśnie topoli. Jest tam parę możliwości zbioru co 5 10 15 20 na cele energetyczne lecz na cele przemysłowe co 20 lat. Podobno ma mniejsze wymagania glebowe jak i pogodowe.

Z góry dziękuję.

Wiesmak243

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Topola Energetyczna Dzisiaj, 12:23
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 20:34

Topola Energetyczna Ja mam topole co szybko rośnie. To jest właśnie chyba ta energetyczna. Najstarsze drzewa mają 20 lat. 2 lata temu wichura wywróciła mi kilak sztuk w tym jedno drzewo z pierwszego nasadzenia. W tym roku zawiozłem na tartak i wyszło kilka desek szerokości 33cm. Drzewa rosną na bagnie torfowym. Taki nieużytek oraz wzdłuż rzeczki. Co rok są większe. O sadzonki nie problem. Wystarczy obciąć gałąź i wsadzić w ziemie. 99% urośnie.

http://www.agrofoto....-pryzma-sniegu/ u góry po prawo widać kawałek około 10 letnich drzew.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:05

Topola Energetyczna I jak tam - dowiedziałeś się czegoś nowego w zakresie uprawy tej topoli w ostatnich miesiącach? Jeśli tak, to chętnie poczytam informacje na ten temat, bo brzmi to dość ciekawie. Zwłaszcza motyw z przemysłowym wykorzystaniem drewna. Skoro drzewo radzi sobie dobrze na trudnym terenie, to można ograniczyć areał nieużytków ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:12

Topola Energetyczna http://www.agrofoto....umien-i-drzewa/ te drzewa to jest właśnie topól energetyczna.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png