Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 21:50

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju Dzisiaj, 06:37
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 22:08

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju jak się zapala na wysokich obrotach się pali a na wolnych gaśnie czy cały czs się pali kontrolka przepływy odpowiada za dwa czujniki przepływu i temperatyry jak dobrze pamiętam pozattym odkręc filtr i wylej z niego wszystko patrz czy ne ma dużej lości opiłków bo być może nie powinieneś wymieniać oleju tylko najpierw mechanika z nim odwiedzić

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 12 listopad 2011 - 22:09.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 22:08

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju to mamy ten sam problem tylko ja mam 8110, identyczne objawy moze te typy tak maja :D
ja juz tak prawie rok jezdze i na razie nic sie nie dzieje.

#4 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 23:11

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju obroty nie maja znaczenia, gdy sie zapali to juz pali, czasem potrafi zgasnac ale bardzo rzadko to sie zdarza, czasem pali sie tez duza czerwona kontrolka z trojkontem

byl zlany swierzy olej bo byly wymienane tarcze hamulcowe z dociskami bo szly z nich wlasnie opilki, Nie powiem czy wczesniej tak bylo bo ciagnik dopiero kupilem

narazie tak jezdze, zadnych objawow bybylo cos nie tak nie zauwazylem

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 11:38

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju a skrzynia i most były płukane z opiłków??
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:13

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju tylko to co zlecialo ze starym olejem, jak mozna przeplukac skrzynie i most?

Edytowany przez mfmf, 13 listopad 2011 - 13:26.

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 16:18

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju więc się nie dziwię ze się problemy nie skonczyły bo zrobiliście robotę na głupa i na sztukę i to we własnym ciągniku
Mechanika Rolnicza.

#8 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:12

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju no to jak mozna przeplukac?

#9 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:52

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju Witam!. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem 6140 i mam dokładnie ten sam temat. Po jakimś czasie pracy zapala się kontrolka zapchanego filtra. Na początku myślałem że jest po prostu zapchany, powymieniałem wszystkie filtry zalałem świeżym olejem (Castrol Agri MP+) ale problem nie znikną. Stare filtry nie były brudne, żadnych opiłków. Przeryłem wszystkie fora i wyczytałem że są dwa czujniki ten na filtrze i czujnik temp. i faktycznie jak się zapali kontrolka i rozłączę czujnik temp. to gaśnie. Moim zdaniem czujnik temp. jest dobry tylko olej się za bardzo nagrzewa. Nie wiem co może być tego przyczyną? Albo słabo się chłodzi w chłodnicy? Podejrzewam że masz to samo u siebie. A może ktoś wie ile °C powinien mieć olej w skrzyni?
Jeśli ktoś wie co może być to proszę o pomoc.

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:36

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju nie powinien przekraczać 80stopni mniej wiecej dokładnie nie pamiętam jak się grzeje to coś się zaciera najprawdopodobniej lub są problemy z zaworami różnie to bywa ale z pewnością problemem jest temp.
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 19:45

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju mam takie pytanie gdzie znajduje sie czujnik temperatury oleju skrzyni w mf 3065 bo nie moge znalezc na af

#12 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:58

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju Mf8150, problem ten sam, po godzinie się zapala lub mryga i tak już do końca pracy lub później zgasnie. Ja obstawiam, że olej powinien być 10w30 a nie 10w40. Znajomemu pozapalały się lampki, wylał 10w40, zalał 10w30 i spokój ma.

#13 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:00

nie powinien przekraczać 80stopni mniej wiecej dokładnie nie pamiętam jak się grzeje to coś się zaciera najprawdopodobniej lub są problemy z zaworami różnie to bywa ale z pewnością problemem jest temp.

Z tym zacieraniem to raczej nie bo wszystko śmiga jak trzeba i jak olej wymieniałem to filtry były czyste żadnych opiłków nie było (tylko kawałek oringu gdzieś 3*10). A co masz na myśli z zaworami? Co może być nie tak?? Wszystko działa więc nie wiem. Ciągnik jest z turem Faucheuxem sterowanym na dżojstik, może problem jest w tej listwie słabo olej przechodzi i się grzeje??

#14 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:19

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju pompa hydrauliczna do wymiany nie wytwarza optymalnego ciśnienia i przeplywu, mieli olejem i powoduje jego nagrzewanie, Zapewne także w miarę nagrzewania się oleju spada sprwanosc podnoszenia ciężkich narzędzi i kierownica ciężej chodzi ? stan pompy da sie sprawdzic bez jej wyciagania

#15 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:54

pompa hydrauliczna do wymiany nie wytwarza optymalnego ciśnienia i przeplywu, mieli olejem i powoduje jego nagrzewanie, Zapewne także w miarę nagrzewania się oleju spada sprwanosc podnoszenia ciężkich narzędzi i kierownica ciężej chodzi ? stan pompy da sie sprawdzic bez jej wyciagania

nie zauważyłem czegoś takiego. Myślę że się mylisz. Wszystko działa jak należy i na zimnym jak i na ciepłym oleju. Tur jak i podnośnik śmiga bez problemu, wspomaganie też więc wątpię żeby pompa była słaba

#16 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:22

nie zauważyłem czegoś takiego. Myślę że się mylisz. Wszystko działa jak należy i na zimnym jak i na ciepłym oleju. Tur jak i podnośnik śmiga bez problemu, wspomaganie też więc wątpię żeby pompa była słaba

Piotr ma racje ja tak samo mam w MF 3080

#17 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:39

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju wymienilem jeszcze raz filtr i jest troche lepiej, znaczy pozniej sie zapala, po zgaszeniu na chwile gasnie ale po pewnym czasie znowu mruga (mruga przy uzywaniu hydrauliki, np obracanie pluga) i potem znowu sie pali, ale nie zauwazylem zeby wolniej obracal, podnosil lub wspomaganie gorzej pracowalo

przy nastepnej wymianie oleju chyba sprobuje 10w30 skoro komus to pomoglo

ps

wszystko dziala jak nalezy, polbiegi, napedy, blokada, wszystko jak najbardziej ok.

Edytowany przez mfmf, 11 styczeń 2012 - 21:40.

#18 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 08:11

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju zmień olej, koszt około 1100zł a powinno pomóc. Agro Stu 10w30 po 11zł około mozna wyrwac.

#19 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:50

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju A co za różnica 10/30 czy 10/40? Przecież to jakaś bzdura że świeci przez to że olej jest 10/40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 07:43

mf 8120 kontrolka zapchanego filtra oleju Bo MF to nie trzydziestka.