Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czarekk

Czarekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 08:00

Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie. Od ponad tygodnia nastąpił u mnie spadek mleka (prawie 1/3), krowy chodzą jeszcze po pastwisku ale dostają już kukurydze(już miesiąc) , kiszonkę w belkach(być może przez to, że z tamtego roku ale już zmieniłem na tego roczne) , siano, śruta jeczmienno-pszena, koncentrat białkowy, witaminy, kreda. Być może to zmiana żywienia ale dotychczas takiego spadku nie miałem. Dziwne jest to, że krowy tyją a parametry mleka coraz wyższe (tłuszcz 4.57% białko 3.65%). Co może być tego problemem? I co z tym robić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie. Dzisiaj, 00:02
  •  

#2 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 06 listopad 2011 - 18:41

Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie. wg mnie za dobrze je żywisz, za dużo energii dostają:) a tak poważnie to "zapasają się" teraz na zimę, chcą jeść dużo i wszystko kładą w siebie. stąd produkcja maleje, a tłuszcz i białko idzie w górę jak piszesz, bo mleko jest bardziej "skoncentrowane"

Edytowany przez RolniczkazZawad, 07 listopad 2011 - 04:39.

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:42

Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie. też w momencie gdy mam obdojone krowy mam ten problem w zeszłym roku miałem wartosci nawet 5,15 tluszcz i 3,72 białko przy bardzo niskim moczniki <50, miałem niski pozimo białka w paszy ze wzgledu na bardzo słabej jakości kiszonkę z traw i niski udział motylkowych, mimo wszystko jeśli tendencja będzie się utrzymywać (nie wiem jaki mas zpoziom mocznika w mleku) masz zbyt dużo energii w paszy lub też analogicznie zbyt malo białka. za mało danych podałeś i nie wiemy jakiej jakości masz te pasze temat rzeka bez obejrzenia paszy objętosiowych oraz ich analizy na oko sie dawki nie ułoży, proponuję zawezwanie na konsultację żywieniowca
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 26 listopad 2011 - 16:02

Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie. W sumie to u mnie też nastąpił spadek ale nie o aż tyle. Fakt, że krowy chodziły na pastwisko, a że listopad to za dużo nie miały ;p Gdy wracały dostawały jeszcze zielonkę i słomę zazwyczaj owsionkę. Teraz stoją od kilku dni i daję im już sianokiszonkę + zielonkę, ale stopniowo coraz mniej, srutę, słomę i dodatki. I mogę zauważyć już wzrost o 10-15l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 16:28

Spadek ilości mleka, a tłuszcz i biało rośnie. u mnie jak zeszły z pola to ucieły mleko z 500l do niecałych 400l karmione są tak samo na pastwisko wychodziły raczej się przejść niż coś jeść po dwóch tygodniach powoli mleko wraca.