Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie pługa obrotowego

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 październik 2011 - 12:06

Ustawienie pługa obrotowego ustaw pług z ciągnikiem tak aby os obrotu pokrywała się ze środkiem ciągnika. Co do głebokości tak jak wyżej kolega napisal rozkręć łóącznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie pługa obrotowego Dzisiaj, 03:45
  •  

#22 Share grzes123

grzes123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 październik 2011 - 12:36

Ustawienie pługa obrotowego Co do lemieszy to sa równe i jutro sprawdze ten łącznik i napisze

#23 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 22 listopad 2012 - 12:44

Witam. Szukam podpowiedzi co zrobić aby pług obrotowy orał tak samo w obie strony. Obecnie Jadąc w jedną stronę pług orze idealnie, pierwsza skiba dosypuje, skiby ładnie się obsypują, mam zapas mocy i mogę jechać szybciej ( niż z powrotem). Po obróceniu i powrocie, orka jest już bardziej wyskibiona, ciagnik ma ciężej,musze jechać bieg niżej i pierwsza skiba czasem bardziej się wyskibia. Po zaoraniu pola znać każdy przejazd (pług 4 skibowy), 4 skiby ładnie obsypane, cztery wyskibione, cztery łądnie, cztery wyskibione....i tak całe pole. Wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, i nie mam już na to pomysłu. Proszę o jakieś wskazówki, co z tym fantem zrobić. Pług to Unia Ibis M4
  • 0

#24 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:12

Ustawienie pługa obrotowego odnawiam temat mam takie pytanie jak zrobic żeby obydwie strony mi ładnie kryły bo tak jak kolega juz pisze mi tez jedna strone ladnie ora a w druga juz klapa i widać taki pasy jak orały 4 skiby a jesto unia ibis 3+1 pomocy panowie prubowalem juz wszystkiego co moglem ale nic nadal może podcinacz jest za daleko z jednej strony czy może coś żle ustwaione

#25 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:01

Ustawienie pługa obrotowego Jeżeli zawieszenie pługa jest idealnie w osi ciągnika i nw poziomie a pług nie odkłada jednakowo to przyczyny należy poszukać w luzach podnośnika ale nie gdy pług jest podniesiony ale gdy postawimy go na ziemi

#26 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:43

Ustawienie pługa obrotowego a czy jak ustawie teraz odkładnice na cały rostaw to czy bedzie mi zawalać do konica bo jest na środkowej śrubie wienc moge jeszcze trochu dodać cm bo mam kola 520 i jak jechałem powoli to mi zostawały taki rowki pomiedzy jednym a drugim a śruba jest skrencona na maksa już

#27 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 14:43

Ustawienie pługa obrotowego witam panowie mam nadal problem i niewiem jak to zrobic by ladnie kryło na inym polu na jednym idzie pieknie na drugim widać przejazdy i mam takie pytanie czy ma ktos moze jakies fotki ibisa l 3+1 jak ma ustawione go te sruby i kąt ustawienia stabilizatorów

Edytowany przez maniek20, 01 listopad 2013 - 14:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:40

Ustawienie pługa obrotowego Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem pługa 4 obrotowego fenet i mam problem z jego regulacją..w jedną stronę ostatnia skiba bierze głęboko a przednia płycej natomiast po obrocie na drugą stronę jest na odwrut..tzn pierwsza bierze głęboko a tylna płytko..Proszę o jakieś sugestie..

#29 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 18:35

Ustawienie pługa obrotowego sprawdź czy cięgna mają taką samą długość, musi być co do centymetra,
i gdzieś przy obrotnicy masz ograniczniki obracania, nimi się to reguluje jeśli cięgna są prosto a mino to orze źle

#30 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 12:26

Ustawienie pługa obrotowego Witam jak wypoziomować poprzecznie pług kvernelland. jest to pług z krótkim siłownikiem nowego typu i do siłownika jest klucz. pług w bruździe jest pochylony w kierunku zaoranego pola ale tylko przy przejeździe w jedna strone w druga jest wypoziomowany

#31 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 06:26

Ustawienie pługa obrotowego Poziomowanie tego pługa jest na tłoku siłownika dużą nakrętką, może ramiona ciągnika nie są równe.

#32 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:25

Ustawienie pługa obrotowego tak już ustawione dużą nakrętką:P

#33 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:30

Witam Panowie mam pług frost 4 skibowy ciągam go MF3645 mój problem polega na tym że w jedną stronę jadąc pług idealnie ustawiony do kierunku jazdy a natomiast jadąc w drugą stronę go dodam ze z agregatem i gruberem mam podobny proble ponieważ łącznik cantralny też nie jest na wprost do ciągnika. w czym może tkwić problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 05:32

Taka sprawa, posiadam Kverneland 150 S i claas arion 620c, jak przedmówcy - w jedną stronę pług idzie dobrze i jest lekko a jak obrócę go na prawą stronę to zaczyna mi ściągać go w strone nie zaoranego i wtedy jest ciężej dla ciągnika... Niby wszystko jest ustawione równo, cięgla luźno i tej samej długości, kombinowałem z ustawieniem pierwszej skiby.. w Instrukcji mówią że pierwsza skiba musi iść jakby środkiem ciągnika ale jak dla mnie to jest za dużo i wtedy dobrze nie zarzuca pierwszej skiby. Co może jeszcze być nie tak?? Może nie tak coś z belką zaczepową w pługu, musi być ustawione równo po obu stronach? Też macie takie przypadki???