Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie maszyny do Forterry?

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:02

Jakie maszyny do Forterry? Jakie amszyny można optymalnie podczepić do Forterry 11441??
Chodzi mi o agregaty, pługi (zagonowe, obracane) i inne tego typu maszyny. Jaka szerokość optymalna ilość zębów itp??

Tak się pytam z ciekawości o ciągnik i o jego uciąg według was

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie maszyny do Forterry? Dzisiaj, 17:07
  •  

#2 Share samson

samson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:56

Jakie maszyny do Forterry? zależy jakie tereny. U nas gościu na glebach klasy III i bardzo dużych górach ma pług obracany 4 voogelnoot i forterra ma naprawdę co robić, agregat kombi bh 3,7 bodajże i też ma dość ciężko, do tego głębosz unia kret 3 łapy z wałem z tyłu i też za lekko nie ma. wszystko zależy od terenu. na niektórych ternach to fortera pewnie pójdzie bez problemu z 4,7 agregatem lecz u nas to niemożliwe.

#3 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 06 październik 2007 - 16:59

Jakie maszyny do Forterry? na moich glebach powinien pracować z pługiem 4 skibowym obrotowym, agregat uprawowy ok 4 metry może i szerszy...
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 październik 2007 - 15:05

Jakie maszyny do Forterry? U mnie pracuje z pługiem obrotowym kverneland'a na resorach 4x40. Głęboszem 5 łap (na głębokość 50 cm), aresem 3m z wałem kolczastym. Planuje też zakup talerzówki 3-3,5m oraz brony aktywnej 3m.

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 październik 2007 - 17:27

Jakie maszyny do Forterry? @ktm950 zapomniałeś napisać jakie masz gleby...ale i tak głebosza to nie uciągnie na żadnych...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 październik 2007 - 20:45

Jakie maszyny do Forterry? Znaczna większość ziem to torfy, 3,4,5 klasa.
@pioter
Czy ty zarzucasz mi, że kłamię?

Żeby nie pisać kolejnego postu "doczepię" się tutaj:

Mam pytanie do użytkowników, lub ludzi znających maszyny, z jakimi agreguje się 11441. Planujemy z ojcem kupić do niego talerzówkę, kosiarkę oraz agregat aktywny ( oczywiście nie wszystko od razu :P ).
No więc tak: kosiarka najprawdopodobniej będzie o szerokości 3-3,20m.
Jeśli chodzi o talerzówę, to mam takie pytanie: ciąganą o jakiej szerokości? Mnie się wydaje że 3.50m będzie w sam raz. Ojciec składnia się ku trochę mniejszej. Ziemie raczej nie ciężkie.
Po drugie , czy ktoś agregował ten ciągnik z 3 metrowym agregatem aktywnym( brona wirowa). Jak sobie radzi?
Z góry dzięki :P

A jednak napisałeś kolejny post zamiast edytować!!! Już połączyłem

Edytowany przez robertbara, 05 grudzień 2007 - 19:58.
Posty jeden pod drugim

#7 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 18:16

Jakie maszyny do Forterry? Co do agregatu aktywnego to znajomy ma agregat uprawowo-siewny Amazone (siewniki nabudowany na bronę wirnikową).
Pracuje tym zestawem już dwa sezony i twierdzi że bez większych problemów. Gleby to mozaika polodowcowa czyli glina i żwir od 3 do 5 kasy.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#8 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 19:15

Jakie maszyny do Forterry? Ja mam taka forterre.No i czepiam do niej 3 metrowego grubbera co moim zdaniem jest dużo lepsze od tależówki, której nie polecam bo też miałem. Co do kosiarki to te 3 metry to chyba za mało jak do tego ciągniczka.Ja ciągam nim Kvernelanda zagonowego 4*50-55 (zależy od gleby).Moj znajomy w sąsiedniej wiosce ma taką i ciąga ja agregat upr.-siewny 4m i radzi sobie całkiem nieżle.Więc nie mówcie ze w 3,7 uprawowym może ieć przeciążenia :rolleyes:

#9 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 19:51

Jakie maszyny do Forterry? Z tym agregatem 4m uprawowo-siewnym chyba przesadziles z leksza.... :rolleyes:

#10 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 20:01

Po drugie , czy ktoś agregował ten ciągnik z 3 metrowym agregatem aktywnym( brona wirowa). Jak sobie radzi?
Z góry dzięki :)

No chyba żartujesz. Przynajmniej 120 koni i 6 garków do uprawowo-siewnego bo bedziesz niebo oglądał. Idealnie to 140 koni. Do 4 m 180 koni ;)

A może samą bronę chcesz zaczepić :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 21:18

Jakie maszyny do Forterry? no jak taki zetorek radzi sobie z głęboszem 5 łap to czemu nie z zestawem 4m... ;)

nie mówie, że jest to nie możliwe, ale aby było to możeliwe, to tej forterze naprawde musi klimat sprzyjać... :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 21:54

No chyba żartujesz. Przynajmniej 120 koni i 6 garków do uprawowo-siewnego bo bedziesz niebo oglądał. Idealnie to 140 koni. Do 4 m 180 koni :)

A może samą bronę chcesz zaczepić :)

To dziwne, bo znajomy pracuje starym Zetorem 80KM z 3 metrowym agregatem upr.-siew. (brona wahadłowa, wał oponowy i siewnik) i jakoś nie ma problemu :rolleyes: W 2,7m bez wału chodził 7211 więc chyba troche przesadzasz ;)

#13 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 10:18

Jakie maszyny do Forterry? No może jak jest lekka brona i siewnik to da radę, w biernym jeżdża 80 konnymi i zanim tym zawróci to 5 minut schodzi bo przód podrywa. Kumpel jeżdzi 140 konnym ciągnikiem z wahadłową i pełnym siewnikiem ma co robić. Bo uciągnąć to nie problem :rolleyes:

Zawsze można spróbować

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 13:20

Jakie maszyny do Forterry? Słusznie zauważyłeś że rodzaj agregatu też ma znaczenie, wahadłowa+wał oponowy a wirnikowa+crosskill to dwa różne światy dla podnośnika :rolleyes:

Jestem ciekaw co jest "lżejsze na podnośnik", czy agregat z siewnikiem nabudowanym czy analogiczny zestaw połączony hydropakiem, oczywiście złożony ?? Wydaje mi sie że nabudowany, mam racje? ;)

#15 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 14:43

Jakie maszyny do Forterry? ZETOR 7745 widze że mi narzucasz że kłamie.Pana tego znam od urodzenia i ty mi pei... ze ja tu przesadzam :rolleyes: :)
Podziwiam ludzi za takie zachowania ;)

#16 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:23

Jakie maszyny do Forterry? Mnie się osobiście wydaje, że lepiej jest kupić bronę wirową (nie wahadłową ) z siewnikiem na hydropaku, bo jak będzie deszczowa jesień, to mogą być problemy z zapadaniem się zestawu. Wtedy wystarczy siewnik odczepić, i problem z głowy.
Ciekawią mnie wasze opinie, co do szerokości tej talerzówy :rolleyes:. Koleś u nas ciąga mtz 3 metrową, to ma co robić...

@pioter
Obiecuję, że jeśli w przyszłym roku będziemy jeszcze coś głęboszować, to ze specjalną dedykacją prześlę Ci zdjęcia zetorka z tym głęboszem, bo coś czuję, że słowami Cię nie przekonam ;)
@robertbara
Ale dzięki za połączenie!
Najpierw wyedytowałem moją ostatnią wypowiedź, ale po zatwierdzeniu zmian ten post nie pokazał się w "nowych postach", więc aby być dostrzeżonym musiałem napisać 2 po sobie. Wierz, że przyszło mi to z ciężkim sercem :)
Pozdrawiam :)

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:26

Jakie maszyny do Forterry? ja tez poprosze o dedykacje i wnikliwy pomiar glebokosci roboczej

#18 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 10:12

Jakie maszyny do Forterry? ja jak większość wie mam 11441 i 4x48cm IBIS XXL BZ i wiem że w normalnych warunkach na 1 szosowej idzie super a jeżeli chodzi o "extrim" to na prawdziwych ugorach i gliniastej ziemi 4 polowa i pełny gaz też idzie fajnie ale i z baku inaczej niż zwykle, do tego mam Ares XXL croscil 3 rzędy zębów i na to siewnik SO74/1 z Famarol w normalnych warunkach da się jeździć nawet 2 chociaż kłopot z ruszeniem a na glinach i głębiej to na 1 ładnie gwizda turbo i z baku też inaczej niż zwykle "agregat miał 33zęby na 3m/ 3rzędy - ma 25 często się zapychał szczególnie jak się chciało głębiej i szybko jeździć teraz jest ok", mam jeszcze 2x6t Pronarki przyczepy i też lajtowo chodzi (fakt małych obrotów nie lubi poniżej 1500obr/min mółowaty), teraz zamówiłem Konskilde DELTA 3m 7 łap i wał 550mm rurowy nie wiem jak pójdzie

zabezpieczenia zębów, kołki ścinane a talerze na sprężynowych montowaniach u mnie nie ma kamieni może jeden kołek na 200ha zaorane by poszedł i to na łące nigdy nie oranej więc szkoda ciężar wozić jak zbędne to jest.

#19 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 13:55

Jakie maszyny do Forterry? No Krzysiu witam w kronie posiadaczy Delty.Jakie zabezpieczenia zamówiłeś??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 18:12

Jakie maszyny do Forterry? @ktm950

to jak tylko będziesz miał okazje to zrób zdjęcia przy głęboszowaniu... :rolleyes:

co do talerzówki to ja MF 5455, 100 KM (wg ISO) ciągnę bronę talerzową 3,2m w V.dosyc dobrze dobrany zestaw, wiadomo im, głębiej i większy kąt to MF jedzie wolniej...ale w uprawie pożniwnej ścierniska 10 km/h nie robi na nim wrażenia...

Dodaj odpowiedź