Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Consul czy Massey Ferguson 307

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:40

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Witam
Powiedzcie mi który kombajn jest lepszym wyborem ??? Porównując dane techniczne są praktycznie identyczne ;) Cenny używanych podobne silnik ten sam wizualnie wole mf ale "wygląd to nie wszystko liczy się charakter :D " Nie no ale tak na poważnie co będzie lepszym wyborem ??? Inne marki modele raczej nie wchodzą w gre bo i tak mam juz za dużo koncepcji w głowie a uznałem ze wiekszego nie chce bo nawet nie będę miał gdzie go wstawić i mniejszy wogóle wygodniejszy tańsze naprawy powinny być itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Dzisiaj, 22:14
  •  

#2 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:11

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Popacz jak masz z częściami do tych kombajnów w swojej okolicy do którego łatwiej dostać od ręki bez oczekiwania i wtedy wybór nasuwa się sam.

#3 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:58

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Model 307 masseya był udaną konstrukcją zresztą consul też szczyci sie niezłą sławą ale ja bym wybrał jednak fergusona, troche trudniej napewno o części akurat ja mam doo nich dobry i szybki dostęp, duży plus w tym MF jest silni z tyłu za zbiornikiem co niestety w consulu jets on obok kierowcy :/ a tak to te kombajny a bardzo zbliżone do siebie wydajnością.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#4 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 08:49

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 ja posiadam consula i jestem z niego zadowolony, 1ha jęczmienia średnio w 70min jedyny minus to że silnik z boku ale jak się wszystko włączy to i tak go nie słychać. :huh:

#5 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 08 sierpień 2011 - 11:14

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 A powiedzcie mi czy np w porównaniu do bizona zo56 to one wiele wolniejsze będą czy aż tak strasznie nie zostane w tyle ???

#6 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 11:31

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Jest kombajnem mniejszym ale lepszym od bizona, fakt faktem wydajonść mniejsz ale spali połowe tego co bizona i lepiej doczyści i nie zgubi!
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#7 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 12:25

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 z małych kombajnów do 3m tylko consul.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#8 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 13:04

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 małe kawałki consul>bizon jeśli duże jest odwrotnie ale różnice jakieś wielkie nie są

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2011 - 14:00

Jest kombajnem mniejszym ale lepszym od bizona, fakt faktem wydajonść mniejsz ale spali połowe tego co bizona i lepiej doczyści i nie zgubi!

Może ćwierć tego co bizon? Albo inaczej, udowodnij, ze spalisz mniej niż 6 litrów na hektar, to wyśle Ci kurierem pół litrową butelkę. Jeśli nie udowodnisz, to nie siej takiej propagandy.

#10 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:35

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Co spali te 6 litrów na hektar?? Bizon??
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:35

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 bizona to ja i tak nie chce wiec nie musicie się sprzeczać ;) jedyne co wchodzi w gre to mf lub claas jeszcze może sampo ale to musze jeszcze zbadać jak jest z częściami ;) A powiedzcie mi jeszcze czy opłaca się dołorzyć i kupić jakiegoś mercatora czy nie ma sensu i stać przy consulu ???

#12 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:38

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 jeśli chcesz jednak coś z claasa to tylko consul, mercator szczyci sie dość częstymi awariami.
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:49

Co spali te 6 litrów na hektar?? Bizon??

Bizon pali ok 12, MF jak twierdzisz pali polowe tego.

#14 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:01

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 na mojej wiosce właściciele bizonów twierdzą że bizon pali 18- 20 l /h

#15 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:40

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Mistrzu jak ten Bizon pali 12 litrów to albo gównia*e zboże albo hektary nie te... Bizon jak sie zmiści w 18 litrach to jest wszystko, a consul spali 8 - góra 10 litrów!! Mam troche pojęcia o kombajnach bo miałem w rękach kilka i mam kilku znajomych takze nie popisałeś się...
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2011 - 10:47

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Pora wyremontować silnik w Bizonie, jeśli 100 KM pali 20 litrów na godzinę.

#17 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 11:08

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Jak CI ten bozonek w zbożu spali te 12 litrów to naprawde jakieś gównia*e te zboże bo innego wyjaśnienia nie mam!!
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2011 - 13:54

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Wytłumaczę inaczej. Wymłócenie hektara zboża wymaga określonej energii- przyjmijmy, że 40-50 kWh. Kombajny o których mowa mają identycznie rozwiązania, stąd sprawność młocarni jest podobna. Energii dostarcza silnik, sprawność silnika decyduje, ile paliwa zużyje na wyprodukowanie tych 50 kWh. Załóżmy, ze silnik zużywa 240 g/kWh, czyli na 1 ha pola wyjdzie nam ok 14 litrów ON.

Jeśli twierdzisz, ze Bizon spala 2x więcej, są dwa wyjścia:
-młocarnia ma niższą sprawność-mówiąc po chłopsku idzie ciężej-wymłócenie wymaga więc więcej kWh
-silnik ma mniejszą sprawność-więcej g/kWh

Potrafisz udowodnić którąś z tych opcji?
PS
SW-400, obciążony w 100%, przy zużyciu 220g/kWh spali 19 litrów/h.

#19 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 14:25

Wytłumaczę inaczej. Wymłócenie hektara zboża wymaga określonej energii- przyjmijmy, że 40-50 kWh. Kombajny o których mowa mają identycznie rozwiązania, stąd sprawność młocarni jest podobna. Energii dostarcza silnik, sprawność silnika decyduje, ile paliwa zużyje na wyprodukowanie tych 50 kWh. Załóżmy, ze silnik zużywa 240 g/kWh, czyli na 1 ha pola wyjdzie nam ok 14 litrów ON.

Jeśli twierdzisz, ze Bizon spala 2x więcej, są dwa wyjścia:
-młocarnia ma niższą sprawność-mówiąc po chłopsku idzie ciężej-wymłócenie wymaga więc więcej kWh
-silnik ma mniejszą sprawność-więcej g/kWh

Potrafisz udowodnić którąś z tych opcji?
PS
SW-400, obciążony w 100%, przy zużyciu 220g/kWh spali 19 litrów/h.

Dziękuje za pomoc szczególnie ze pisałem ze bizon mnie nie interesuje a głownym wątkiem tematu jest spalanie bizona i udowodnienie ze bizon jest najlepszy ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:01

Claas Consul czy Massey Ferguson 307 Consul to bardzo stara konstrukcja jednak części mechaniczne można dostać wszystkie gorzej z blachami bo albo źródłem jest szrot albo trzeba dorabiać chodzi mi np. o przenośniki, ślimaki.
A tak na marginesie to bizonem gównianego zboża to się kosi 2 hektary na godzinę bez większego problemu.