Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe

wwewwe

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wrestling
    Perkusja
    Rolnictwo
    Ptaki

Napisany 23 lipiec 2011 - 18:12

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? moje od zawsze są na łańcuchach i niewiem jak sie do tego zabrać :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 23 lipiec 2011 - 18:36

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? Spokojnie to jest proste. Zrób kołki z drewna lub kup na rynku takie specjalne pręty z izolatorami plastikowymi. Ja kołki wyżynam ze starych desek lub opułów w krajzedze. Powbijaj kołki lub te pręty przy miedzy tylko zostaw trochę miejsca od niej bo krasula będzie sięgać do sąsiada. Jeśli masz kołki wkręć w nie takie plastikowe izolatory (dostępne na każdym targu) lub okręć je paskami z folii np. po torbach po nawozie. Potem owiń na to drut i wszystko będzie grać. Drut ma wisieć tak na ok.90 cm od ziemi. Potem podłącz baterię jeden przewód to uziemienie a drugi podłącz do wiszącego drutu. Na przewód z uziemieniem owiń gwóźdź i wsadź go w ziemie. Dryt nie może dotykać krzaków ani kołków. I powinno być OK.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#3 Share emil94

emil94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 19:00

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? Jak pierwszy raz wyprowadzisz krowy to niech każda sie dotknie do linki żeby wiedziały, że jest prąd. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 23 lipiec 2011 - 19:05

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? Ja radziłbym Ci zrobić tak jak ja mam. Zakupiłem plastikowe kołki, plecionkę i stabilizator. Wg mnie plastikowe kołki są lepsze od drewnianych, bo łatwo się je wbija i nie trzeba żadnych izolatorów. potrzebny Ci będzie jeszcze akumulator jeśli wysiada Ci w samochodzie lub w ciągniku to do pastucha się nada :D. Na początku radziłbym Ci wypuszczać krowy na łańcuchu tak żeby trochę miały dostęp do pastucha chodzi o to żeby nauczyły się że dalej jak za pastucha nie wolno :D jeden, dwa dni już wystarczy, w zasadzie to wszystko.

#5 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 19:15

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? Licz się z tym że za pierwszym razem bedą ci uciekać

Edytowany przez Ursus11, 23 lipiec 2011 - 19:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 23 lipiec 2011 - 21:07

czy założenie pastucha i wyganianie na niego krów jest trudne ? upaluj je koło drutu.dwa razy dotknie i będzie pamiętać.