Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulec w pile łancuchowej

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share biednybelfer

biednybelfer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 15:08

Hamulec w pile łancuchowej Posiadam piłę łańcuchową elektryczną marki Makita, model UC3150A. Ostatnimi czasy przestał działać w niej hamulec bezwładnościowy (to coś, co zatrzymuje łańcuch po wyłączeniu piły). Nie tyle może przestał działać co działał ale zatrzymywał łańcuch po upływie ponad 2 sekund a to już dość niebezpieczne. Rozebrałem piłę i okazało się, że mechanizm hamulca jest zabrudzony mieszanką pyłów i czynników smarujących (chyba normalne po 8 latach pracy). Uznałem, że to właśnie przyczyna takiego stanu dlatego wyczyściłem wszystko najlepiej jak umiałem - elementy "wyjmowalne" (okładzinę i jej uchwyt) odtłuściłem myjąc je płynem do naczyń a bęben na rotorze wyczyściłem czystą szmatką do sucha. Oczywiście całą resztę piły również wyczyściłem z pozostałości p latach pracy. Przyniosło to trochę efektu ale hamulec nadal nie działa tak jak kiedyś.
Czy istnieją jakieś metody które mógłbym zastosować by zwiększyć tarcie okładzin o bęben hamulca w takim stopniu, by hamowanie następowało natychmiastowo?

Link do schematu piły - http://www.makita.de.../UC3510A_01.pdf - okładzina na schemacie ma numer (44) a bęben hamulca umieszczony jest na rotorze (16).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulec w pile łancuchowej Dzisiaj, 22:30
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2004 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 lipiec 2011 - 15:48

Hamulec w pile łancuchowej Może powinieneś kupić nowe okładziny bo stare straciły już swoje właściwości cierne, czyli hamują ale trochę wolniej,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:33

Hamulec w pile łancuchowej sprężynkę która zaciąga hamulec można zapiać chyba na innym oczku, tak, żeby była bardziej naprężona, i z większą siłą zaciągała hamulec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share biednybelfer

biednybelfer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:46

Hamulec w pile łancuchowej Być może faktycznie taśma cierna starła się trochę, niestety nie umiem tego jednoznacznie stwierdzić. Sprężyny niestety nie da się zapiąć tak, by bardziej ją naciągnąć.
Chyba po prostu kupię nową taśmę. Nie wiem czy dostanę takie coś w swojej okolicy ale będę próbował. Bezpieczeństwo jednak ponad wszystko.
Dziękuję za sugestie.