yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

siwymirek    2

Koledzy mam pytanie czy do poznaniaka 410-3L. Na talerzach mozna dokupić teraz kółka odciskowe czy da się je tam zamontować siewnik z 2008r dzięki za info pilne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Mam pytanie, przerabiał ktoś z was Poloneza z redlicamic płozowymi na talerze?

Dzwoniłem do dilera, i mnie załamał, bo nowe kosztują 500zł netto za sztuke bez koła kopiującego. Myśle poszukać coś z innej firmy tańszego i przerobić we własnym zakresie. Macie jakieś pomysły?

Bo komplet redlic talerzowych z kołami kopiującymi przekracza 20 tys brutto. To za 27 tyś netto mam nowego poznaniaka na talerzach z kopiującymi.

Ziel - a teno odchył nie wynika z tego,że na ścieżki technologiczne zbywa te 10kg?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja przerabiałem, w fabryce na montażu :P

Jest inna belka podtrzymująca redlice, stopkowych redlic masz chyba 29, talerzowych było 25 więc te belki były inne. Inne  były też redlice skrajne w wersjach talerzowych.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka74    0

Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego siewnika zbożowego. Przyznam się, że wcale się na tym nie znam, a opinie które czytam są tak rozbieżne i nie wiem co robić. Nie mam ciężkich ziem, areał 30ha, budżet do 40tys. Obecnie posiadam poznaniaka, którego największym mankamentem jest mały zbiornik. Szukam czegoś co posłuży na wiele lat i będzie jak najpraktyczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka74    0

Trochę obawiam się używanego. Zastanawiam się nad Kongskilde EcoLine300. Obecnie siewnik mam na redlicach stopkowych i nie miałam problemu z zapychaniem się.

Edytowano przez rolniczka74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myster    7

bierz amazone ja mam amazone d8 talerzowy na ful opcji bardzo fajny precyzyjny siewnik. Kupowałem uzywany i zadnych problemow nie sprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

kongskilde kolego jest duński ;) i polecam go w 100% posiadam Ecoline 300 na redlicach talerzowych i sprawuje się bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

A jaki rodzaj siewnika Cię interesuje? Mechaniczny? pneumatyczny? Nadbudowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kongskilde to plastelina. rozleci się po 3 latach.... kup Amazone albo kuhna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jet juz  podobny  temat  , poczytać  tam ewentualnie pytać 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/41-jaki-siewnik-3m-wybrac-po%C5%82%C4%85czone/

 

Swoja  droga  nie wiem  na ile poważne  to pytanie ,jest  sens  na  30  ha, kupować   siewnik za  40  tys ??

Do  tego  do  traktora  120 koni? Ani słowa  o jakims  agregacie  - to  sam  siewnik bedziesz  ciągac  tym  traktorem? 

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też mnie to zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

no właśnie ja aresa z poznaniakiem mam i 200ha obsiewam co roku a tu 40ha to ja 15 lat temu obsiewałem zetorem 46KM i poznaniakiem 2,7m , jaki sens kupować za 40 dychy siewnik na 40ha , mój poznaniak zasieje w rok tyle co Ty w 5lat , policz kiedy Ci się zwróci ten siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

agromasz 3m na talerzach czy unia poznaniak 420/3d talerze lub kvernaland/kongskilde 2010+ rocznik tylko, że na stopkach

mniej więcej 15ha rzepaku 15ha pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Też nowy? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

A może rzutowy, bo coraz częściej się tu czyta o takich i do nawozu odrazu by się nadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja zmieniłem Famarola 2,7 z 1997 od nowości u mnie  na Amazona RPD 3 metrowy jeszcze nim nie siałem ale myślę że będzie wszystko dobrze :)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Już coś siałeś ? Jak się sprawuje?

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Posiałem 4 h  jęczmienia tydzień temu co do siewu to wszystko w porządku  trochę muszę  zmienić technologie uprawy i będzie super :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj