Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

353 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 luty 2012 - 09:45

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy A właściwie to chyba zimowo-wiosenna realizacja, w ciągu niecałego miesiąca ich cena wzrosła z 17,500 do 20, 500 brutto. W mojej okolicy w sześciu składnicach maszyn, w których pytałem wolne egzemplarze stoją tylko w dwóch. Co do samej jakości siewu tych meprozetów to nie najgorzej rozmieszczają ziarno w rzędzie, a wykonanie wiadomo trochę garażowe. W każdym bądź razie w siewie kilkunastu ha kukurydzy rocznie ten siewnik raczej by się nie zdarł, a nowy to nowy. Po sezonie może ich cena trochę spadnie, oby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Dzisiaj, 18:03
  •  

#202 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 luty 2012 - 09:58

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Już ponad 20? :blink: Po sezonie mogą stanieć, ale nie liczyłbym na to, że dużo.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#203 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 17 luty 2012 - 15:37

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy U mnie siał idealnie tak jak ustawione tak siał tylko trzeba sprawdzać czy sie wyloty ziemią nie zapchały bo potrafią...

#204 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 20:25

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy http://otomoto.pl/ma...bb-A121798.html koledzy opinie na temat takiego siewnika poproszę tak na szybko bo trzeba kupić żeby było czym rzepaki przesiewać

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#205 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 22:01

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy witam.
potrzebuje instrukcje do gaspardo sp 520, 4-rzedowy z podsiewaczem, czy ma ktos taki sprzet i podpowiedzaiłby cos na temat ustawiania wysiewu lub jakies cenne wskazówki na co zwracac uwage.
pozdrawiam.

#206 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 marzec 2012 - 22:26

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy ja mam ale wersja papierowa

#207 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:41

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy znalazłem w internecie instrukcje ale do Nowego i nie wiem czy bedzie ona odpowiadac do mojego akurat. mam jeszcze pytanie-robiłem próbe siewu na twardym podłozu i sprawdzałem czy w odpowiedniej odległosci ziarna wypadują i okazało sie ze sa przepusty, wiesz moze jaka jest tego przyczyna??? z góry dzieki za podpowiedz

#208 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:57

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy sprawdz czy masz takie same ilosci zebów na przekładniach łancuchowych od koła dalej. napewno inna jest tabela i ustawianie dozownika nawozów. ja mam niby taki jak trezba ale mam inne przełozenie niz w instrukcji i musze trszke z proporcji prezliczac zeby dobrez wyszło. miałem plan wyminic 2 koła zebate i łancuszek zeby było jak w tabeli ale jakos tak zostało :) Co do tego ze przepuszcza to czy miałes odpowiednie obroty wom? czy zgrarniak nasion dobrez ustawiony wzgledem wielkosci ziarna ( im wieksze ziarna tym zgarniak mnij agresywnie na otwór w tarczy) albo masz podjechane tarczki i lewego powietrza łapie. Jak chcesz wysiac miedzy 95-100tys ziaren kuku sredniej wielkosci czyli porcja około 15-16kg to ustaw odległosc na około 12,5-13cm przy rozstawie 75 dobrze wychodzi u mnie i u kuzyna co tez ma gaspardo sp520

Edytowany przez bialy2005, 20 marzec 2012 - 22:00.

#209 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 10:31

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy no własnie ilosc zebów troche sie rózni.a w jaki sposób sobie przeliczasz te proporcje? obroty wom miałem 1500obr/min i tak do konca nie wiem czy takie sa dobre, a wakuometra nie ma wiec nie wiem jakie cisnienie jest tak do konca. Co do zgarniacza to róznie próbowałem a Ty jak zazwyczaj ustawiasz? ( teraz zostawiłem na "6" ) Ogladałem tarcze i uszczelke no i toche sa juz przytarte myslisz ze to moze byc przyczyną?

#210 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 10:34

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy ja sieje do 2000obr zeby tylko nie odpadły na uwrociach to tak ponad 1200 trzeba trzymac. nie pamietam ustawienia zgarniaka a;le wydaje mi sie ze mam na 3 ale nie pamietam od której strony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 11:33

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy a czy jest taka mozliwosc ze weze podcisnieniowe sie zapchna i a słabo przysysa ziarno i wtedy sa przepusty czy raczej nie ma takiej mozliwosci?

#212 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 11:37

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy takiej opcji nie ma :) przeciez te weże maja taka srednice ze musiałbys tam ziemniaka wsadzic :) sprawdzc szczelnosc i czy weze sa całe nie popekane.

#213 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 15:02

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy czytałem w instrukcji o tej uszczelce i na niej jest taki wskaznik zuzycia no i niby te moje nie sa jeszcze tak mocno przyjechane(chyba). zrobie jescze jedna próbe i dam wieksze obrtoty moze lepiej bedzie łapac ziarno.

#214 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 21 marzec 2012 - 16:11

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:06.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#215 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 19:29

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy no jest ten wziernik inspekcyjny wiec spróbuje tak jak napisałes

#216 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:57

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy kolego "biały 2005" a ty długo masz juz swój siewnik i ktory masz rocznik i w ogóle jak ci sie sprawuje ,czy jakies awarie sie zdarzają i jak z dostepnoscia czesci do tego sprzetu?

#217 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:01

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy swój mam 2 lata teraz bedzie 3 sezon. nic nie dołozyłem do niego. czesci sa na zamówienie przez np salide sporo maja na magazynie podstawowych czesci. teraz musze zamówic jedno koło zebate od napedu dozownika plastikowe bo pekło pod koniec sezonu i to tyle.

#218 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:36

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy znalazłem goscia ktory robi takie tarcze do siewników punktowych cena całkiem niezła w porównaniu z orginałem ale czy warto taka podrabianą kupowac?

#219 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 23 marzec 2012 - 21:27

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:06.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 23 marzec 2012 - 22:57

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Kolego, tarcze zrobić to żadna filozofia. Na laserze wypalasz i za 30zł masz jaką chcesz, niczym się nie różni od oryginału. Materiał też taki sam, blacha nierdzewna. Problem może się pojawić dopiero przy otworach poniżej 1mm.