Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówka po ocieleniu

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:57

Jałówka po ocieleniu Mam taki problem, już dwa tygodnie po wycieleniu mojej jałówki a ona ma dalej problem z wymieniem, jak to mówią starsi po prostu ma żółć. Smaruję maścią kamforową i chwilę jest poprawa a potem znów to samo, strzyki "zasysa" że się tak wyrażę, To nie jest zapalenie bo jak był wet teraz pobierać krew nie stwierdził zapalenia, Nie daje równomiernie mleka ze wszystkich ćwiartek. Czy macie jakieś sposoby na leczenie takiego wymienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówka po ocieleniu Dzisiaj, 20:44
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:02

Jałówka po ocieleniu u mnie robiło się zastrzyk w dujkę i pomagało tylko nie wiem co to było bo już dawno nie mam hodowli bydła

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 03 maj 2011 - 18:15

Jałówka po ocieleniu weź posmaruj jak nie to Końska maścią i smaruj przez 5 dni rano wieczór powinno pomóc

#4 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 03 maj 2011 - 19:21

Jałówka po ocieleniu Wygląda na problem z samym gruczołem mlekowym - smarowanie maścią można stosować ale w wypadku braku poprawy sztuka niestety do kasacji. Czasem zdarzają się takie zespoły niedrożnego gruczołu lub bezmleczności.

#5 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:22

Jałówka po ocieleniu hmm.. super rady. a jak to ten weterynarz stwierdził? na oko ? czy badał te wymię. zbadał laboratoryjnie tą wydzielinę ze strzyków? wymię jest twarde czy miękkie? wyczuwasz jakieś guzy czy stwardnienia. jest opuchlizna poporodowa czy nie? zastrzyki to najlepiej dawać po zbadaniu mleka bo w ciemno to tylko kasę wydasz i może nie pomóc. może być i taka opcja że nie będzie mieć mleka w niektórych ćwiartkach i nie da się tego wyleczyć.mogło dojść do zainfekowania strzyków w czasie ciąży i teraz będzie już za późno na leczenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:55

Jałówka po ocieleniu Chodzi o to, że guzów nie ma, Weterynarz wykluczył zapalenie na oko, zresztą mi też wydaję się że zapalenia nie ma bo żadna ze ćwiartek nie jest rozpalona, mleko leci normalnie bez "serowatych" wydzielin jak to jest przy zapaleniu. Ma te nieszczęsną opuchliznę jak to jest po wycieleniu u krów, tylko że ona powinna zejść po kilku dniach a tu 2 tyg minęło. Nie dość że ma małe strzyki to jeszcze są one wklęśnięte ,zasysane hm nie wiem jak to opisać, chodzi o to że zamiast stawać się coraz dłuższe i zwisać one są delikatnie wciągane do góry, że się tak wyrażę. Nie puszczałem cielęcia po urodzeniu i może tu jest błąd bo wiadomo jak to ciele by podbijał i może taki intensywny masaż ze strony cielaka by pomógł, choć nie mogę powiedzieć że tak nie doję właśnie takim systemem podbijakowo masującym zdajam, więc moim zdaniem powinno być już wszystko normalnie. Chyba że u jałówek wszystko trwa dłużej. W mleku nie ma krwi i już po 5 dniach je spożywaliśmy i jest normalne w smaku.

#7 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:27

Jałówka po ocieleniu Na pewno taki masaż cielęcia po ocieleniu by jej nie zaszkodził mi lekarz weterynarii powiedział żeby nie smarować maściami np typu kamforowego bo podobno wtedy jest jeszcze gorzej. Powiedział, że o wiele lepiej jest smarować tłuszczem np margaryną i zdajać co najmniej 3 razy dziennie i tak zrobiłem i u mnie pomogło

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 maj 2011 - 12:38

Jałówka po ocieleniu z tego co piszesz wynika że opuchlizna "wciąga" strzyki.a jak? dobrze się szczyściła bo nieraz jak coś zostanie to tez ma wpływ na opuchliznę. jeżeli to tylko opuchlizna to polecam zastrzyki z dexametazonu lub rapidexonu to jest to samo tylko inna nazwa. opuchlizna częściowo schodzi na drugi dzień ale jest mniej mleka. po kilku dniach mleko wraca.

#9 Share polikarp89

polikarp89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:25

Jałówka po ocieleniu Jeszcze nie skończyła się czyścić i co kilka dni pojawiają się "resztki" po porodowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 maj 2011 - 22:16

Jałówka po ocieleniu Tak jak napisał PK007 maść kamforowa nie nadaje się do obrzęków poporodowych wymienia , proponuję coś na bazie octu - ja stosuję w tych sprawach Alta-derm