Skocz do zawartości

Zdjęcie

szybka skrzynia

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 14:32

szybka skrzynia czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest szybka skrzynia w zetorach lub ursusach pochodnych od zetora 8011. Nie wiedziałem gdzie ten temat wkleić ale wlepiłem do zetora chyba dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szybka skrzynia Dzisiaj, 05:56
  •  

#2 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 17:50

szybka skrzynia Szybka skrzynia składa się trochę z innych zębatek niż taka zwykła i ma inne przełożenia... Ciągniki z szybką skrzynią nadają się bardziej do transportu niż do pracy w polu... Ciągnik nie ma takiej siły co potrzeba, żeby robić nim na polu i przy ciężkiej pracy może się skrzynia rozsypać... Nie wiem, czy to dokładnie tak jest, ale tak mi się przynajmniej wydaje... Jeżeli ktoś wie lepiej to niech mnie poprawi...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#3 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 18:01

szybka skrzynia szybka skrzynia to tylko to ze jedzie 40km/h i a reszta to to samo i sie nie psuje jak mowi @Marcin gdy bedziemy robic cos w polu

#4 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 18:20

szybka skrzynia ale w niej jest więcej przełożeń ????

#5 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 18:27

szybka skrzynia W zyciu nie ma wiecej przelozen. z tego co sie orientuje to w 4 biegowych skrzyniach zamieniona jes miejscami 3 z 4

#6 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 19:00

szybka skrzynia Niektóre ciągniki mają mniejszą liczbę biegów i obroty dostosowane do tych biegów... I nie jest to tak, że jedzie tylko 40km/h a więcej różnic nie ma... Skoro w moim zetorze są 4 biegi i jedzie ok. 30km/h, drugi będzie taki sam i bedzie miał skrzynie 40km/h to troche jest też różnica w uciągu... Dla porównania: ja przy oraniu na 1 bedę miał duże obroty, a wolniej jechał, a przy szybkiej skrzyni jak bedziesz chciał jechać tą prędkością co ja to obroty bedziesz miał mniejsze, a przy tym będzie ciężej dla traktoru... I to nie jest to samo, jak masz na 4 biegi rozłożoną prędkośc niecałe 30km/h, a 40km/h, bo przy 40km/h na każdym biegu osiągasz większą prędkość... Ale to nie tyczy się każdego ciągnika... W niektórych nie ma różnicy czy szybka skrzynia czy nie, a w innych jest tak, że róznica jest duża... Takie jest moje zdanie...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#7 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 20:12

szybka skrzynia Z tego co ja wiem to te dziesiec km szybsza jest na 4 biegu ta skrzynia, poprostu jest duzy skok predkosci z 3 na 4 bieg . Podstawa przy szybkiej skrzyni to wzmacniacz momentu sprawny

#8 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 21:01

szybka skrzynia U mnie ZETOR 5340 ma szybką skrzynie i dostaje ostro i nie ma problemu ze skrzynią :P

Edytowany przez Nikita_Bennet, 26 sierpień 2007 - 10:57.
literówki

#9 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 23 sierpień 2007 - 21:02

szybka skrzynia Osobiście to wolę ciągnik z szybką skrzynią. ^_^

#10 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 09:07

szybka skrzynia

Z tego co ja wiem to te dziesiec km szybsza jest na 4 biegu ta skrzynia, poprostu jest duzy skok predkosci z 3 na 4 bieg . Podstawa przy szybkiej skrzyni to wzmacniacz momentu sprawny

Na każdym biegu jest szybsza i nie ma dużego skoku. Na każdym biegu szosowym jest różnica o około 10 km/h poczynając od jedynki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 19:42

szybka skrzynia tylko w ciągniku z szybką skrzynią ciężej jest dobrać obpowiednie biegi w ciężkich pracach w polu :)
:)

#12 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 13:15

szybka skrzynia

tylko w ciągniku z szybką skrzynią ciężej jest dobrać obpowiednie biegi w ciężkich pracach w polu :)

z tym to sie zgodze a co do szybszej jazdy na poszczególnych biegach to tak ale skoków nie ma

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:14

szybka skrzynia

ale w niej jest więcej przełożeń ????

Do 4514 jak gość proponował mi przy zakupie szybką skrzynię to miał mieć skrzynię (ilość biegów przód/tył) 12/8, a normalna skrzynia ma 8/2.

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 wrzesień 2007 - 15:42

szybka skrzynia mam szybką skrzynie u siebie w zetorze, ciężko dobrać bieg w polu? zawsze cos znajdziesz skoro masz 16 do przodu i 8 do tyłu <_<
jakos nie widzę z tym problemu, a jak sobie jade po rownej drodze i depne to az milo patrzec jak odstawiam inne starsze traktory, ostatnio nawet koles sie zdziwil jak mnie wyprzedzil deutzem ze mu siedze na plecach:)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#15 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:20

szybka skrzynia 10245 ma na chłopski rozum 4biegi do przodu?tyle co ciężkie ursusy?

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 11:02

szybka skrzynia

Na każdym biegu jest szybsza i nie ma dużego skoku. Na każdym biegu szosowym jest różnica o około 10 km/h poczynając od jedynki.

W jaki sposób ją przyspieszyli, tzn. czy koła zębate w skrzyni są inne, czy tylko zmieniono szybkie przełożenie reduktora? A może poprostu przekładnia główna (kątowa, tylny most, czy jak to tam jeszcze można nazwać) ma szybsze przełożenie a skrzynia jest ta sama? <_<

#17 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 08:40

szybka skrzynia Zmienione jest przełożenie bezpośrednie w skrzyni i nowe koło na miejscu poprzednio 3 biegu dające prędkość max 35 km/h. Można także w reduktorze dodatkowo zmienić przełożenie i osiągnąć prędkość ok 55 km/h <_<

#18 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 18:51

szybka skrzynia 35-40 km/h to chyba zależy na jakich kołach.Ale jak zmieni sie te przełożenie w reduktorze to bedzie jakaś duza różnica w polu?

#19 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 15:26

szybka skrzynia Trzeba będzie pracować na biegach terenowych, z dźwignią wzmacniacza w pozycji +. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share koris

koris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 22:06

szybka skrzynia ciekawi mnie ta sprawa z ta szybka skrzynia bo mam na oku 914 z takim przelozeniem.Mam 7745 i ma 35km na godzine ale ma inne przełozenia na zwolnicach,a skrzynia ta sama co u kolegi ,ja daje w pługu 1 a on 2wujkom pomiata. ;)