Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk.

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:25

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. elemer jak to po co? Sztuka dla sztuki, nauka dla nauki :D Po to żeby ładnie nazywać rzeczy :D Na studiach się już nie pierwszą taką rzecz słyszę i się sam siebie pytam po kiego to komu nazywać? Np "ewaporacja fizjologiczna" czyli że krowy chuhają :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. Dzisiaj, 09:25
  •  

#22 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 29 marzec 2011 - 23:49

@slaw17 no dobrze mamy te przedziały. Ale co one daj? bierze je się pod uwage np przy przydzielaniu kredytów? Bo nie bardzo kumam po co może to być?

Chciałem uzmysłowić ChudemuxD że stawiając oborę na 100 krów przy 55ha ziemi porywa się z motyką na słońce (w jego przypadku ok. 16tyś litrów na ha).
Ten współczynnik nie jest potrzebny do żadnych kredytów ale obrazuje nam intensywność produkcji mleka w danym gospodarstwie ( na jego przykładzie można porównać intensywność produkcji w gospodarstwch mającą kwotę mleczną w wysokości 100 000 kg i 1 000 000 kg).
JoHnyD Po części masz rację po części nie. Dzięki temu współczynnikowi udało się wychwycić że ChudyxD przeszarżował z obsadą krów na swoje ha. (no chyba że podpisze z jakimś gospodarzem umowę że będzie dla niego robił kiszonki na swoich gruntach ale w naszych realiach w to wątpię)
antyfan AF

#23 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 30 marzec 2011 - 00:04

Chciałem uzmysłowić ChudemuxD że stawiając oborę na 100 krów przy 55ha ziemi porywa się z motyką na słońce (w jego przypadku ok. 16tyś litrów na ha).
Ten współczynnik nie jest potrzebny do żadnych kredytów ale obrazuje nam intensywność produkcji mleka w danym gospodarstwie ( na jego przykładzie można porównać intensywność produkcji w gospodarstwch mającą kwotę mleczną w wysokości 100 000 kg i 1 000 000 kg).
JoHnyD Po części masz rację po części nie. Dzięki temu współczynnikowi udało się wychwycić że ChudyxD przeszarżował z obsadą krów na swoje ha. (no chyba że podpisze z jakimś gospodarzem umowę że będzie dla niego robił kiszonki na swoich gruntach ale w naszych realiach w to wątpię)

chyba nie wiesz co piszesz, skad bierzesz takie informacje?

sam posiadam 25ha qq, 25 traw i 70 mlecznych, 50 jalowek cielnych, 20 takich okolo 100-200kg i 30szt opasow i spokojnie wystarcza mi z tych ha ktore Ci wymienilem.

Poza tym mozna jeszcze zrobic u niego tak ze zasiac 5ha trawy sudanskiej ktora zawyzy mase objetosciowa.

Prosze nie wprowadzac nikogo w bład tylko podpierac sie faktami

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 08:11

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. weźcie sobie też pod uwagę, że hektar hektarowi nierówny. Na innych klasach bonitacyjnych będziemy mieli zupełnie inne i nieporównywalne wydajności. Trafi się suchy rok to i z 3 klasy wiele nie zbierzemy. Chudemu nie ma co wiele udowadniać, bo to raczej nieprzekonywalny osobnik ;) Zresztą chyba już do niego dotarło bo się nie odzywa :D Propo "przemysłowej" hodowli to co sądzicie o metodzie "amerykańskiej" w sensie że użytki są podzielone na dwa i na jednej części siejemy kukurydzę na drugiej lucernę i płodozmian co dwa lata? Możliwe do zrealizowania w polskich warunkach? Na ile sztuk przy takiej metodzie wystarczyłoby powiedzmy 100 ha?

#25 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 30 marzec 2011 - 08:46

chyba nie wiesz co piszesz, skad bierzesz takie informacje?

sam posiadam 25ha qq, 25 traw i 70 mlecznych, 50 jalowek cielnych, 20 takich okolo 100-200kg i 30szt opasow i spokojnie wystarcza mi z tych ha ktore Ci wymienilem.

Poza tym mozna jeszcze zrobic u niego tak ze zasiac 5ha trawy sudanskiej ktora zawyzy mase objetosciowa.

Prosze nie wprowadzac nikogo w bład tylko podpierac sie faktami

Po pierwsze to "szacun" za taką obsadę zwierząt i intensywność produkcji.
Po drugie zanim napiszesz "chyba nie wiesz co piszesz, skad bierzesz takie informacje?" przeczytaj poprzednie moje posty w tym temacie. Dla wyjaśnienia wskazałem ChudemuxD że taka duża obsada na jego ha może być później problemem w wyżywieniu krówek poza tym założył że wystarczy mu rocznie 10 jałówek na remont stada a to moim zdaniem trochę mało.
Po trzecie napisałeś że "sam posiadam 25ha qq, 25 traw i 70 mlecznych, 50 jalowek cielnych, 20 takich okolo 100-200kg i 30szt opasow i spokojnie wystarcza mi z tych ha ktore Ci wymienilem" a w stopce pod twoim postem masz podane 100ha, więc co uprawiasz na pozostałych 50 ha : buraki, rzepak, zboże na sprzedaż ( Tylko broń Boże nie pomyśl sobie że Ci zarzucam mijanie się z prawdą) ?Pytam tak z ciekawości.

Edytowany przez slaw17, 30 marzec 2011 - 12:26.

antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 15:12

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. Tak, tacy mądrzy to co byście mi radzili ;)

#27 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 17:50

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. Może pouczyć się na jutrzejszy sprawdzian? :P

#28 Share jankess

jankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:11

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. i nie zapomnij książkę pod poduszkę włożyć :D

#29 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:23

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. @johnyD Jak dla mnie model amerykański jest jak najbardziej ok. Sam bym tak robił niestety gleby nie pozwalają na to. Mała poprawka ja słyszałem że lucerne sieją 3-4 lata i potem 3-4 lata QQ. W motylkowatych musisz mieć te 3-4 lata odstępu w płodozmianie. Poza tym z tego co wiem gospodarstwa w okolicach śniadowa właśnie mają tylko użytki zielone i QQ więc się da. Co do 100ha to w dobrym roku na dobrym kompleksie(bo tylko na takim możemy myśleć o lucernie) lucerna jak i QQ da w granicach 80t/ha czyli starczy dla 4-5 krów :blink:

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 15:30

Obora Wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce na 100 sztuk. johnyd i jankess ten temat nie jest stworzony do takich rzeczy pytam poważnie a wy jak chcecie do do szkoly klapki na nogi i się uczcie.