Skocz do zawartości

Reklama

wał cambella wahadłowy na przedni TUZ

• Dodaj odpowiedź
15 odpowiedzi na ten temat

#1 kamil1207

kamil1207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:56

Witam
Mam taki pomysł choć do realizacji jeszcze daleko dlatego pytam doświadczonych.
Chciałbym dorobić wał Campbella na przedni Tuz wahadłowy pchany podczas orki pługiem obracam 3 lub 4 skibowym (duża 3 mała 4 jeszcze się waham)- podejrzewam że 4 nie dał by ady . Wał na uwrociach miałby być obracany na drugą stronę (taki sam jak pom Brodnicy tylko że Campbell   http://www.pomltd.co...d=32&Itemid=206 ) Moje pytanie jest takie czy nie będzie to za duże obciążenie (wał maks szerokość 1,6 m lub 1,5) i czy nie będzie ściągać ciągnika w skibę zaoraną. Zaczepione by to miało być do zetora Proxima Power 105
Czy ktoś takie rozwiązanie gdzieś widział czy to zda egzamin?? Zachęcam do dyskusji

#2 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:27

Wał wahadłowy robi tez EXPOM. Podobno sie sprawdza,tez sie zastanawiam nad kupnem z Expomu.

#3 kamil1207

kamil1207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:37

http://www.expom.com...ny/terrapl.html dokładnie o taki mi chodzi jak przedmówca podpowiedział- dzięki
Więc co o nim myślicie??

#4 andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 24 marzec 2011 - 23:29

Ja mam w planach kupno tego wału ponieważ jest bardzo praktyczny u mnie fendt 412 vario pracuje z ibisem xxl4 vario chciałem pacomat ale nie wiem czy fendt poradzi sobie dlatego wole ten wał co ty @kamil1207 powiedzcie mi jednak czy mój fendt poradzi sobie z packomatem(wałem doprawiającym do pługa)dziękuje za odpowiedź.
JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie, jak było kiedyś ....

#5 Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 maj 2011 - 15:36

a ile ten fendzik ma koni jeśli 120+ bez problemów podoła

#6 andez

andez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 20:18

Zobacz postkamil1207, o 24 marzec 2011 - 21:56, powiedział:

Witam
Mam taki pomysł choć do realizacji jeszcze daleko dlatego pytam doświadczonych.
Chciałbym dorobić wał Campbella na przedni Tuz wahadłowy pchany podczas orki pługiem obracam 3 lub 4 skibowym (duża 3 mała 4 jeszcze się waham)- podejrzewam że 4 nie dał by ady . Wał na uwrociach miałby być obracany na drugą stronę (taki sam jak pom Brodnicy tylko że Campbell   http://www.pomltd.co...d=32&Itemid=206 ) Moje pytanie jest takie czy nie będzie to za duże obciążenie (wał maks szerokość 1,6 m lub 1,5) i czy nie będzie ściągać ciągnika w skibę zaoraną. Zaczepione by to miało być do zetora Proxima Power 105
Czy ktoś takie rozwiązanie gdzieś widział czy to zda egzamin?? Zachęcam do dyskusji
Witam
Jestem użytkownikiem wału pom Brodnica przy ursusie 1224+pług Jupiter opall agrii szerokość orki 160 cm na wiosnę będe testował na szerokości 178 cm. W załączniku foto :)
Odnośnie obciążenia trudno mi powiedzieć. Jeżeli weźmiesz mniejszy pług może dać rade wtedy.
Odnośnie ściągania w skibę zaoraną u mnie coś takiego nie występuje nawet wtedy jeżeli wał wcisnę w ziemię ale lubi się wtedy trochę zakleić ziemią(trochę niedomyślana konstrukcja opatentowanych wałków) w cambelli tego nie powinno być.
Zdać egzamin na pewno zdaje. Ciągnik ma lżej niż by miał za pługiem ciągnąć to raz a dwa wał pełni przeciw wagi do pługa.
Jeżeli będziesz sam chciał takie coś zrobić to gdzieś wyczytałem że problemem może być odpowiednio solidna wieżyczka. Za słaba może się łamać.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0561.jpg

Edytowany przez andez, 20 styczeń 2012 - 20:24.

#7 Dario23

Dario23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:59

czesc! Chcialbym odswiezyc troche temat. Chcialbym kupic tez taki wal na przedni tuz (2 metry) do nowego nh T6.175 i czytalem, ze przy takim rozwiazaniu przednie zawieszenie dostaje ostro po tylku. Czy ma ktos z was taki wal i go juz jakis dluzszy czas uzytkuje?  Jakie macie spostrzezenia co do tych walow montowanych na przod?
Co do firmy to chyba wybralbym expom krosniewice (model terra)? macie o nim jakies informacje jak sie sprawuje?

Pozdrawiam

#8 TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • 15514653

Napisany 04 luty 2012 - 15:33

a co myślicie o takim wale

#9 gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 04 luty 2012 - 15:56

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:07.

Chivas Regal  kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#10 rami

rami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • 1380049
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 04 luty 2012 - 16:52

tak musi coś wtym być jak tyle jest używanych na wyprzedaży chyba unas rzadko kto stosuje takie rozwiązanie raczej kolczatki na ramie pługa

#11 TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • 15514653

Napisany 12 luty 2012 - 11:43

mówicie że tyle jest na sprzedaż, chyba nie mam szczęścia bo żadnego nie mogę spotkać jak coś znajdziecie to dajcie znać...

#12 gumispl2429pl

gumispl2429pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 13:33

Niedawno zakupiłem taki wał expomu o którym mowa i jestem z niego bardzo zadowolony :) Zrobiłem nim 25ha na razie i nie było żadnych problemów po za tym dobrze uprawia osobiście polecam ale nic wielkiego nie mogę powiedzieć o maszynie na której zrobione jest 25ha.

#13 Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 13:44

szukam wału wahadłowego do forterry 135, do ługa 4 kvernelanda 2m
wał brodnicy odpada bo ma tylko 1,8m cena niecałe 10 netto , a expom jest raz droższy ma 2,2m ale on waży 1200kg! a to chyba za dużo do zetora? Co prawda przedni tuz mam 3,5 tonowy ale ciagnik tylko 4 cylindry i krótki ,bał bym sie ze czasem nie bedzie stabilny, urwie sie co albo zachwieje traktorem.
można wyhaczyć jakąś uzywke innej firmy czy nikt wahadowych wiecej nie robi?

#14 pan054

pan054

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:25

Witam też planuje zrobić taki wał więc prosił bym o jakieś wymiary ramy wieżyczki umieszczenie siłownika itp

#15 barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 17 wrzesień 2012 - 18:59

Witam jak myślicie : na ziemie skamieniałe 4-6 klasa wał uprawowy byłby lepszy na łańcuszkach czy na sprężynach dociskowych ? Pozdrawiam

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#16 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 19:12

Ja uzytkuje wał Expom wahadłowy i polecam.Co do szerokosci to nie ma problemu jesli wał ma 1.8m a pług zabiera 2.0m bo wał jest przesuwane na sownicy i tylko ostatni przejazd bedzie nie do konca powałowany.Jak macie zapas mocy to brac na wiekszych pierscieniach.

Dodaj odpowiedź

Zobacz także