Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić kombajn na 15ha?

125 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 23:15

Czy warto kupić kombajn na 15ha? 400zł za hektar to dużo, ale wlicz w to paliwo, oleje, do tego przygotowanie do sezonu, jakieś nieprzewidziane awarie jak np. kamyk w młocarni to taki kombajn zwróci się raczej po +/- 5 latach.

Bobek masz trochę racji, tylko że 3 lata temu, jak nie mieliśmy kombajnu żniwa trwały u nas od połowy lipca do września, trochę za długo.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić kombajn na 15ha? Dzisiaj, 09:46
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2009 - 23:36

Czy warto kupić kombajn na 15ha? jest opcja, aby dogadać się z dobrym sąsiadem i kupić kombajn na spółkę. Ogólnie, dla mnie jak ktoś ma mało ha, to nastawić się na usługi i kupić młodszy kombajn, okolice 90roku albo i młodszy. Albo nie kupić kombajnu i najmować go, ale ugadać się na młócenie przed sezonem ustalić stawkę i warunki.

#123 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 18 grudzień 2009 - 18:14

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Akurat na spółkę to ojca chyba już nie namówie, mamy opryskiwacz na trzech, no i nie za bardzo taka współpraca się układa..

A dogadac się też za bardzo nie było z kim, jeden sąsiad ma 200ha, drugi 80 i Z056, w okolicznych wiochach wcale nie lepiej, dlatego padła decyzja, że kupujemy, no i kupiliśmy :unsure:

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#124 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 22:55

Czy warto kupić kombajn na 15ha? odnowa tematu mam 15 ha do koszenia rocznie moze jeszcze troche usług co mi polecacie

#125 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 20 czerwiec 2012 - 09:29

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Wy piszecie że 400 za hektar to dużo a u nas w tamtym roku brali 380za godzinę a hektar bizonem mi kosił prawie dwie godziny i za kilka ha co miałem do skoszenia zapłaciłem prawie 4 tys zł więc w tym roku już mam swój i jak skoszę sobie i bez wiekszych awari to będę szczęśliwy i za rok pewnie jeszcze jakąś usługę zrobię choć w tym roku już się mnie pytają sąsiedzi czy im skoszę.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 20 czerwiec 2012 - 19:04

Czy warto kupić kombajn na 15ha? Kupić coś na spółke to lepiej nic nie kupować ;) bo jak będziesz miał pecha to sie będzie psuł u CIebie na polu i to Ty sąsiadom będziesz go naprawiał :D wiem bo już mój tata tak kupił na spółkę kopaczkę do ziemniaków ;)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf