Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregaty Uprawowo - Siewne

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 luty 2011 - 18:06

Agregaty Uprawowo - Siewne Witam. Obecnie użytkuje aktywny zestaw uprawowo siewny firmy Famarol. Sprzęt jest już dosyć wysłużony wiec w tym roku postanowiłem go zmienić . Chciałbym odejść od aktywnej uprawy gdyż ziemie na których użytkuje nie wymagają aż tak intensywnej uprawy. Ziemie mam raczej średnio ciężkie 3, 4 klasy górki gliniaste a cała reszta średnia zwięzłość. Oczywiście do rozbicia górek aktywny agregat by został, natomiast cała reszta pola miała by zostać obrobiona nowym biernym agregatem. Przy okazji planuje również zmniejszyć pułap mocy, obecnie sieje Zetorem 16245 a od tego roku NH t5060 105 konnym. Mam kilka propozycji wiec po raz kolejny polegam na doświadczeniu oraz opiniom użytkowników AgroFoto.

Pierwsza propozycja to agregat uprawowo siewny bierny ATLAS XXL
Dodany obrazek

Druga z propozycji to talerzowe agregaty uprawowe w wersji pół zawieszanej ARES TL DRIVE
Dodany obrazek

oraz ARES TXL na kołach.
Dodany obrazek

Zwracam się do użytkowników wyżej wymienionych agregatów o opinie odnośnie ich pracy. O mocne oraz słabe strony, i chyba najważniejsze pytanie czy "ząb" będzie skuteczniejszy od "talerza"? Czy na odwrót??

Edytowany przez boruch, 15 luty 2011 - 18:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregaty Uprawowo - Siewne Dzisiaj, 01:38
  •  

#2 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:02

Agregaty Uprawowo - Siewne NH T5060 lekko nie będzie miał w tych agregatach ;)
Ten pierwszy powinien najlepiej uprawić, dwa następne troche gorzej, ale są bardziej uniwersalne.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#3 Share mateusz25

mateusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 15 luty 2011 - 19:19

Agregaty Uprawowo - Siewne Zetorek by szedł przy nich ale nie wiem jak t5060 ja bym wybrał pozycję nr.3 dobrze uprawi i jest na kołach ale nie wiem wybór należy do ciebie :D

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:32

Agregaty Uprawowo - Siewne a pozostale sa na kwadratach czy jak?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:40

Agregaty Uprawowo - Siewne tak dokładnie. na kwadratowych kółkach :lol:

Zapomniałem dodać o szerokości zestawu, 3m. Z parametrów technicznych pierwszy zestaw ma ciut mniejsze zapotrzebowanie na moc 70 - 90 Km.

Edytowany przez boruch, 16 luty 2011 - 12:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 luty 2011 - 12:28

Agregaty Uprawowo - Siewne W ofercie firmy LEMKEN doszukałem się również ciekawego agregatu serii QUARZ 7/300.

Pierwsza wersja z sekcją uprawową dwurzędową "gęsiostópki" oraz przednią włóką
Dodany obrazek

Natomiast druga z trzema rzędami zębów Gamma, przednią włóką i redlicą.
Dodany obrazek

Nie mam pojęcia jak sprawa wygląda cenowo z tymi agregatami, oraz czy w ogóle można zestawiać je ze sobą. Pod względem zapotrzebowania na moc to jest tu dość spora rozbieżność od 64 do 127 KM. Nikt w okolicy u mnie nie posiada takich agregatów i naprawdę ciekaw jestem jak sobie dają rade w polu, czy "gęsiostópka" będzie się lepiej uprawiać od zestawu zębowego prostego? Czekam na odpowiedzi..

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 13:08

Agregaty Uprawowo - Siewne gesiostopka lepiej nadaje sie do upraw jesiennych, gwarantuje podciecie na wiekszej powierzchni, natomiast zeby proste lepsze sa na wiosne, gdyz nie wyciagaja wilgoci na wierzch.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 luty 2011 - 13:18

Agregaty Uprawowo - Siewne Kwestia kamieni może tu odegrać znaczącą rolę.
Obydwa Lemkeny jak najbardziej są godne polecenia, z tym że gęsiostopka jest na śrubie ścinanej.
Przy dużej ilości przeszkód na polu możesz być zirytowany na końcu siewu - to raz.
Po drugie, ząb sprężysty wykazuje pewnie drgania, które lepiej rozbijają bryłki.
Możesz powiedzieć no tak, ale po to jest packer.
Moim zdaniem lepszy byłby ten drugi wał klinowy.
Pasowe zagęszczenie gleby jest lepsze.
Gęsiostopka na zabezpieczeniu non-stop może okazać się za droga.
Poza tym gęsiostopka minimalnie więcej wyrzuca wilgotnej gleby na powierzchnię, ale moim zdaniem obydwie opcje są bardzo dobre.
Osobiście odradzam agregaty na sekcjach roboczych talerzowych, jesli oczywiście nie planujesz eksperymentów z uprawą uproszczoną.
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2011 - 13:31

Agregaty Uprawowo - Siewne Ja podpisuje się pod tym co napisał @brzozak2 i @majranjd . Dodatkwo mogę napisać, że agregat z wałem strunowym z przodu boi się, jak diabeł święconej wody, wilgotnej zbrylonej ziemie. Dodany obrazek