Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Fendt 515c

6 odpowiedzi na ten temat

#1 mariog84

mariog84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:42

Witam wszystkich. Chciałbym przed wiosną wymienić olej w skrzyni biegów w moim 515c. Od niedawna mam ciągnik i szczerze powiedziawszy nie wiem ile oleju kupić, gdzie znajduję się filtr do skrzyni biegów i czy samemu dam radę wymienić. Proszę o radę i jakieś wskazówki. Będę wdzięczny.
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:19

Dasz sobie rade, to nie jest az tak trudne. Proponowal bym ci rowniez wymienic kompletny olej w ciagniku i nie zapomnij o turbosprzegle, nie wiadomo kiedy byl ostatnio wymieniany i czy jest w odpowiedniej ilosci.Pod spodem w zalaczniku znajduje sie ktotki opis ile oleju gdzie wchodzi.

Edytowany przez kosti68, 02 luty 2011 - 21:23.

• 0
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 mariog84

mariog84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:30

Dziękuję za info.
Z większością nie będę miał problemu, oprócz jednego.
Mógłby mi pan polecić jakiś konkretny olej do turbosprzęgła??
  • 0

#4 TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • 7724948
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 03 luty 2011 - 20:36

ja jak wymienialem ostatnio posatwilem na fuhsa :) zreszta jesli sie nie myle to fendt obecnie wszystko zalewa fuhsem a olej byl hd 10w 30 kosztowal mnie cos 14 zlotych za litr tylko ja kupwalem 20-tke
  • 0

#5 kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 03 luty 2011 - 22:10

Jak nie chcesz miec z czasem problemu ze sprzeglem to wlewaj tylko olej jednoprzedzalowy to znaczy SAE 10W, a co do marki to jest to praktycznie obojetne, nawazniejsze zeby specyfikacja sie zgadzala. Co do oleju marki Fuchs to Fendt poleca go z tego powodu ze ma w tej firmie swoje udzialy....nic innego jak zwykle kumoterstwo.
  • 0
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 22:44

Witam, kosti68 możesz mi powiedzieć która pozycja z tej "tabeli" co oznacza? Mogę wywnioskować że TURBOKUPPLUNG odnosi się do sprzęgłą a olej to HD-SAE 10W i wchodzi go 8,3 litra, co do skrzyni to WECHSELGETRIBE? Należy stosować oleje SAE 10W-40/SAE 10W-30 lub SAE 15W-40/SAE 15W-30 i mieści się go 45 litrów. Dobrze zrozumiałem? Mam jeszcze pytanie, czy jak spuszczę olej ze sprzęgła i wleję 8,3 l to czy nie będzie zbyt wysokiego lub zbyt niskiego stanu oleju?, bo gdzieś czytałem że nadmiar w sprzęgle jest też szkodliwy (o ile da się wlać za dużo?).

Jaki olej polecasz do skrzyni biegów dla maszyny która przepracowała już ~9000 mth? 10W-30? 10W-40? 15W-30? 15W-40? Traktor czasem jeździ w mrozy.

Pozdrawiam :)
  • 0
Pozdrawiam,
Robert

Google

• Reklama google
  •  

#7 kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 15:23

Przy wymianie oleju turbosprzegla ilosc oleju ktory trzeba ponownie wlac wynosci 8,05 l. Nie wiecej i nie mnie. Co do olejow to nie trzeba samemu zdecydowac...ja nie chce nikogo reklamowac...dla mnie osobiscie wszystkie oleje spejniajace wymienione specyfikacje sa dobre.
  • 0

Dodaj odpowiedź