Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:23

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? Mam pytanie. Ile mam zasiac ha kukurydzy i ile ha traw dla ok 16-18 sztuk krów i ok. 15 sztuk mlodziezy żeby je wyżywic przez okrągły rok?? Klasa gleb III i IV.

Edytowany przez mariuszeck, 30 styczeń 2011 - 13:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? Dzisiaj, 23:20
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:52

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? qqokolo 5 hektarow i jeszcze poplonow z 3hektary to starczy na pelen rok i bedziesz mogl dawac kroowm max dawje kiszonki

#3 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:16

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? 5 ha qq to za malo jak mi ledwo starcza na nie caly rok a mam tylko 9 szt ale za to łalki mi nadrabiaja . mysle ze do 10 ha starczy qq a łak ok 15-19ha powinno tyle styknac jesli chcesz jeszcze chcesz cos siac na kiszone to mozesz odjac sobie kilka ha,jesli chcesz zeby bydlo bylo wydajne to jeszcze kup wyslodki kilka t
Dodany obrazek

#4 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:35

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? bez przesady to wychodzi ze na 33 sztuki potrzeba kolo 30 ha pola. My na 20 sztuk mamy 9 ha ornego i koło 5 dzierżawionej podmokłej łąki torfowej. moim zdaniem koło 5-6 ha kuku, poza tym 8 trawy, dobrze byłoby gdybyś miał jeszcze trochę pola na jakieś zboże.

#5 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:46

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? w gospodarstwie którym pracuje na 270 sztuk 120 dojnych i młodzież mamy 45 h QQ i 35h łąk( a pokosy rocznie ok 1300 bel)

#6 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:47

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? Wszystko zależy od intensywności uprawy i od uzyskiwanego plonu. A poza tym, zawsze mi dziadek z ojcem mówili, żeby mieć spokojną głowę, to trzeba mieć 1 ha na krowę z przychówkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:49

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? ja mam 22 krowy od 6 do 12 cielakow i 8-10 młodziezy na to wszystko przeznaczam 6-8 ha QQ 3 ha trawy 1,40 lucerny 8 ha mieszanki owies jeczmien 3 ha buraków cukrowych teraz załuje ze nie zasiałem zyta bo przybraknie mi sianokiszonki a w dodatku kupuje jeszcze młuto i ma 3 tony wysłotkow suszonych

#8 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 30 styczeń 2011 - 15:42

5 ha qq to za malo jak mi ledwo starcza na nie caly rok a mam tylko 9 szt ale za to łalki mi nadrabiaja . mysle ze do 10 ha starczy qq a łak ok 15-19ha powinno tyle styknac jesli chcesz jeszcze chcesz cos siac na kiszone to mozesz odjac sobie kilka ha,jesli chcesz zeby bydlo bylo wydajne to jeszcze kup wyslodki kilka t

Skoro kolego masz takie plony to chyba powinienes pomyśleć nad zmianami w uprawie i nawożeniu ???
mariuszeck: NA taką obsade powinno wystarczyć ci 5-6ha QQ i 7-8 ha traw. Ja na 30 dojnych, 30 młodzieży, 10 opasów zbieram 11 ha QQ 12 traw i wystarcza spokojnie. Gleby mam takie same III I VI klasa także nie powinno byc problemu.

#9 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:42

Skoro kolego masz takie plony to chyba powinienes pomyśleć nad zmianami w uprawie i nawożeniu ???
mariuszeck: NA taką obsade powinno wystarczyć ci 5-6ha QQ i 7-8 ha traw. Ja na 30 dojnych, 30 młodzieży, 10 opasów zbieram 11 ha QQ 12 traw i wystarcza spokojnie. Gleby mam takie same III I VI klasa także nie powinno byc problemu.

plony mam dobre qq mam ok 40-45m3 /ha a z 10 ha łąk mam ok 300 balotow ,zalezy to szczegolnie od zywienia i czy sa wypuszczane na pastwiska . Ja swojego bydla nie wypuszczam tylko trzymam w zamknieciu i przez to wiecej spozywaja pasz
Dodany obrazek

#10 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:57

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? Dziedzio92 jakieś bajki piszesz, że na 9 sztuk 5 ha kuku to mało. Ja mam w tej chwili 70 sztuk bydła w tym 25 krów 30 opasów jeszcze parę jałówek i sieję 5,5 ha kuku i to w zupełności wystarcza na rok czasu do tego mam jakieś 250 bel sianokiszonki i 150 siana i to w zupełności starcza i nawet czasem zostaje. Więc albo coś ściemniasz, albo ta twoja wydajność z ha to 10 ton kuku.

#11 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:29

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? Napisałem ten temat poniewasz narazie mam 15 krów i 12 młodziezy i zamierzam chowac te max 18 krów i ok 15 młodziezy bo tylko mam na tyle miejsca w oborze i mało ha 15 ha. wiem ze mało ale słome to od sąsiada sie wykąbinuje, a pasze teściwe bede musiał dokupywac.

chyba niektórzy troche przesadzają z tymi ha qq i trawy. jak se przeliczałem teraz to qq tak ok 4,5 ha i traw (pastwisko i łąki kośne) z 6,5 ha i powinno starczyc.

Edytowany przez mariuszeck, 30 styczeń 2011 - 19:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:33

Ile czego zasiac dla bydła mlecznego? jak cos to wszystkim wielkie THX ;)