Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej

90 odpowiedzi na ten temat

#61 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 22:17

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Za drogo wyjdzie remont tej Valtry, kabina jest dziwnie przekrzywiona na jedną strone a poza tym nawet słupki się skosiły, remont myśle że będzie kosztował co najmniej 60 tys zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Dzisiaj, 15:39
  •  

#62 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 10 październik 2011 - 10:32

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Witam,

Czy jest więcej zadowolonych bądź niezadowolonych użytkowników tego Pol-mota? Rozważam jego zakup i chciałbym poznać jak najwięcej opinii. A jak jest ze zwrotnością tego ciągniczka??

#63 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 październik 2011 - 17:16

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Ja bym nigdy go nie kupił wolał bym już jakiegoś zetora. Będę pewny na 100% że części do niego dostane mechaników że głowa boli. Lepiej rozważ nad jakimś casem albo zetorem mówię ci że lepiej na tym wyjedziesz. Bo ja tego bym nie chciał

#64 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 11 październik 2011 - 07:00

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Co do case to się nie wypowiem ale będzie kosztował ok 20 tys netto więcej, podobnie jak zetor, którego nie chce bo dużo pali i to jest traktor na 3-4 lata i do remontu, stwierdzam tak na podstawie obserwacji ponad 20 zetorów jakie pracują w mojej okolicy, większość ma już remont silnika za sobą. Proxima to nie jest trwały traktor, sam mam zetora 6340 poważnej naprawy jeszcze nie miał, ale kilka pierdół już dawno zostało wymienionych, więc proszę skończcie mówić, że zetor to taki super, bo dobry to był 7211.

#65 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 październik 2011 - 10:02

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej caseih4230 - głupoty pierdzielisz

#66 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 18 październik 2011 - 20:06

a ty masz?
http://www.perkins.c...&x=7&id=1341882
wiesz tyle co diler ci naopowiada robiac z ciebie durnia, zeby tylko sprzedac swoj towar.

AKURAT "Shibaura" to są bardzo dobre traktory w klasie Ogrodniczej.....

#67 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:23

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Kolejny dowód że polmot z valtrą to rodzina :D

#68 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 16 grudzień 2011 - 00:21

Kolejny dowód że polmot z valtrą to rodzina :D

Heh nawet w najlepszej rodzinie [czyt.valtrze] może się zdarzyć patologia społeczna [czyt.polmot] :lol: :lol: :lol:
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#69 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:20

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej polmot ma tylko tyle wspólnego z chinami że jest tam produkowany jest ciągnik oszczędny silnik perkinsa skrzynia zdf manual przód carraro wiem bo prenumeraty agromechamiki tam są testowane ciągniki u nas w polu moc 90km

#70 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 10:28

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Kolego coś ci się pomyliło... Polmot h jest produkowany w turcji na tej samej lini produkcyjnej co valtra A i ma ten sam układ napedowy. W sumie jest to prawie identyczny ciągnik co valtra A. Różni się silnikiem perkinsa i ubrankiem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Dzisiaj, 15:39
  •  

#71 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:49

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej A tak mi się przypomniało, czy Valtry produkowane w Hattat są w dystrybucji Agco Polska czy tylko na ich tam lokalne rynki....

Bo tak samo było z Hondami Civic V generacji które były produkowane i w Japonii i w USA i w Kanadzie i w Pakistanie a VI gen nawet w Anglii i Brazylii i każda fabryka zaopatrywała wybrany rejon świata.

Edytowany przez kris14, 16 grudzień 2011 - 16:52.

#72 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 17:54

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Z tego co się orientuje to valtra A jest wysyłana na cały świat a większe modele na rynki republiki tureckiej :D

#73 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 00:03

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Temat już ucichł ale ja chciałbym go odświeżyć.
Poczytałem trochę informacji na tej stronie i chciałbym podzielić się tym co wyczytałem.
Dowiedziałem się , że Hattat Tarim od 2007 jest jedynym producentem na całym świecie Valtry A na mocy umowy pomiędzy Hattat Tarim i Valtrą. Inne modele Valtry są produkowane w fabrykach Valtry w Finlandii i Brazylii. Co ciekawe z tego co tam piszą wynika iż urządzenia hydrauliczne w Valtrach A montowane są firmy Hema Endüstri A.Ş. czyli tureckiej firmy produkującej właśnie sprzęt do ciągników rolniczych taki jak: pompy, podnośniki, zawory. Czyli ogólnie podnośnik i hydraulika Turecka. Hattat zastrzega jednak, że Valtra A jest stworzona przez Valtrę i produkowana według ich technologii,czyli Hattat tylko robi to co Valtra każe.

A teraz o tych waszych super Polmotach. Według historii firmy w czasie produkcji Valtry A Hattat postanowił stworzyć prototyp ciągnika Hattat A na podstawie własnej techniki i dostępności lini produkcyjnej w 2006 roku. Ciągniki Hattat A o mocy 58, 65, 75 zostały wprowadzone do produkcji w maju 2007 roku. A według danych Pol-Mota: "W roku 2009 spółka zawarła umowę z turecką firmą Hattat Tarim o kooperacji w produkcji ciągników oraz uzyskała świadectwo homologacji europejskiej na pochodzący z Chin samochód Grand Tiger."
Więc może ja źle rozumiem ale według mnie był sobie Hattat i Polmot podpisał z nimi umowę, że będzie ich produkty pod inną nazwą sprzedawał.

Trochę się w necie naszukałem a to nie jest wyssane z palca tylko wyczytane głównie z strony podanej przez @ozon87 i trochę poszperałem dodatkowo w necie.

A na stronie znalazłem jeszcze to: "Hattat Tarım is the Turkey distributor of various Agriculture Equipment produced by WELGER and ORKEL." :)

Edytowany przez Kamillo0, 30 styczeń 2012 - 00:05.

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 01:32

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej jeszcze mf 4455 jest to samo

#75 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:34

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Kolego Kamilu czy to aż tak bardzo ważne gdzie te ciągniki są produkowane? Z tego co mi wiadomo jak na razie nie słychać żeby te ciągniki strasznie się sypały, a drobne usterki typu przetarty kabelek jednemu z najtańszych ciągników na rynku można chyba wybaczyć.
Pozdrawiam.

#76 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:50

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Żeby tylko takie awarie się trafiały to byłby pikuś :P Ale prawda jest taka że każdy ciągnik się psuje nawet uwielbiany przez wszystkich jd :D

#77 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:55

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej @wedelowy jak dla mnie to ciągniki mogą być robione nawet na Syberii mnie to nie obchodzi gdzie aby dobrze. Napisałem to co wyczytałem tylko dlatego aby rozwiać spory. Często jest tak, że jeden coś komuś powie potem następny innemu i plota idzie a po drodze się przekształci. Co źle usłyszane to i źle przekazane. A to właśnie w taki sposób tworzą się teorię rolników, którzy potem np. na Agro Show mówią, ze Polacy Ursusa chińczykom sprzedali i oni go zepsują. ;/

@ozon87 Dokładnie tak jest. Każdy kiedyś się popsuję. Jeden będzie psuł się co rok a naprawa poniesie mało kosztów a drugi popsuje się po kilku latach ale tak, że drogo za to zapłacimy. Jest wiele przypadków gdy w okolicy jest 5 takich samych NH a tylko jeden się popsuł. Bo awaryjność głównie zależy od szanowania, użytkowania i szczęścia posiadacza. "Na złe to i mucha pierdnie." :D

#78 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:43

a ty masz?
http://www.perkins.c...&x=7&id=1341882
wiesz tyle co diler ci naopowiada robiac z ciebie durnia, zeby tylko sprzedac swoj towar.

brzozak2 ty chyba jesteś chiński
już na nie jednym forum ludzi wprowadzasz w bład opowiadasz czasami takie pierdoły ze to zie żygac chce
chińskie silmiki sa montowane w ciagnikach TYM
ale na pewno nie w polmotach

Jedynie podzespoly do modeli Valtry serii A sa produkowane w Turcji. Pozostale modele sa na rynek turecki importowane przez firme Hattat. Wszedzie Warfama trabi, ze Polmot ma oryginalny angielski motor. Ciekawostka moze byc fakt, ze anglicy sprawuja serwis nad silnikami w Polmotach.
No i jeszcze chcialbym sie odniesc do jakosci produktow z Chin. Uwazam, ze azjaci lepiej wykonaja prace niz ich koledzy z Wysp. Anglicy sa narodem, ktory pokonuje problemy droga okrezna, co im wiecej czasu zajmuje niz np. Polakom. Zapewne firma Perkins stosuje takie same lub nawet lepsze rozwiazania w chinskich fabrykach niz w rodzimych. Ale to wynika z pozniejszych terminow oddawania ich do produkcji podzespolow.

nie poeiwdziałbym ze chińczycy lepie robią perkinsa niż anglicy
rozmawiałem z przedstawicielem który sprzedawał ciagniki z chińskimi perkinsami, sprzedał pare sztuk i wszysci klijenci skarżyli sie na to samo, a mienowicie :
w sierpniu ciagnik pali bez problemu
w wrześniu i pażdzierniku już z bólem
a w listopadzie i grudniu jak sie ochłodziło to nawed nie podchódź bo go nie zapalisz totaln trup
i to jest właśnie chińskie ulepszenie silnika perkins

Podejrzewam że valtra wymyśla i testuje swoje nowe pomysły w fabryce w finlendi a jak już coś wymyślą to masowa produkcja jest w turcji. Tam wyprodukują, póżniej wraca do finlandi przechodzi testy i do dilera.

i tak i nie po cześci masz racje a po cześci nie
wszsytkie serie saprodukowane w finlandi
poza jedną serią A która jest w trurcji klepana

#79 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 luty 2012 - 15:34

Ja bym nigdy go nie kupił wolał bym już jakiegoś zetora. Będę pewny na 100% że części do niego dostane mechaników że głowa boli. Lepiej rozważ nad jakimś casem albo zetorem mówię ci że lepiej na tym wyjedziesz. Bo ja tego bym nie chciał

a zetory to sa niby takie super hehe
wujek ma 114 i mówił ze raz w orce jak były wybitnie cieżkie warunki to opierdolił mu zbiornik a niecałe 8 godzin haha to wiecej niż moja 6cylindrówka a pojemnośc zbiornika w zetorze to 180 a ja mam 150

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:26

Dla niedowiarków że pol-mot h i valtra A są z tej samej lini produkcyjnej Kilonek nie chce się czepiać ale zmuszasz mnie do tego. Myślę że Ty pisząc o naprawdę trudnych warunkach orania nie rozumiesz dokładnie o co chodzi w tym stwierdzeniu. Uważam jednak i poparte jest to praktyką że 100 konny ciągnik w maksymalnie pełnym obciążeniu jest w stanie spalić nawet więcej niż 20 litrów na godzinę pracy i jeśli ten zetor wykonywał tak jak napisałeś orkę w ciężkich warunkach to uwierz mi na słowo że i inny ciągnik wiele by nie zaoszczędził - fizyki nie oszukasz napisem na ciągniku :-)