Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ...

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:40

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Przejrzałem forum i coś podobnego jest ale ja chciał bym się dowiedzieć czegoś innego mianowicie kto ma podpisaną umowę na sprzedaż tuczników do ZM Sokołów ?? Chciał bym się dowiedzieć jak to wygląda ile % jest więcej do umowy za kilogram i za co jeszcze można otrzymać dodatkowe % ?? Sprzedaje aktualnie do pośrednika na wagę żywą i dopłacają mi 20 gr do kg za mięsne ale podobno w ZM Sokołów można zyskać więcej po podpisaniu umowy i płatności poubojowej ?? Dodam iż moja średnia mięsność jest w granicach 56 - 57 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:51

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Jeśli można to się dołączę się do kolegi wyżej. :rolleyes:

#3 Share WoDoLoTc360

WoDoLoTc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Uprawa ziemi i chodowla zwierząt, komputery a przedewszystkim majsterkowanie...

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:04

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... A jeśli można wiedzieć to gdzie ta ubojnia jest???
Nie jest ona czasem na Podkarpaciu???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:15

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... O umowie na sprzedaż tuczników do ZM Sokołów to nie słyszałem o tym, są tylko kontrakty i programy a i b. Ja osobiście podpisuję z nimi program b co już pisałem w innym temacie.

#5 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 13:07

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... to wytłumacz jak możesz na czym polega program A i B? Ta ubojnia jest w Sokołowie Podlaskim w woj. Podlaskim

#6 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:29

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Kupuje prosiaka z wolnego rynku i podpisuję z nimi tz. program B, a program A tj. jak kupuje od nich prosiaki i ta cena jest wyższa o 10 gr od programu B. Ta ubojnia jest w Sokołowie Podlaskim

Edytowany przez nasil90, 28 styczeń 2011 - 17:51.
Cytowanie posta

#7 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:27

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... @wama7552 po ile jak przeliczysz ci teraz wyjdą tuczniki na żywą???

#8 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:38

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ...

@wama7552 po ile jak przeliczysz ci teraz wyjdą tuczniki na żywą???

Cena na razie stoi w miejscu około 4.6 wbc +5% =4.83 + mię. średnią miałem zawsze 57% to wyjdzie coś 5.05 ze wszystkim netto to w granicach 3.9 - 4 zł + vat

#9 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 23:31

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... W poniedziałek był u mnie przedstawiciel Sokołowa i z tego co mówił to wygląda tak przy zwykłym kontrakcie w pierwszym roku dostajesz 2% i stopniowo dochodzi się do 5%, W programie A kupujesz prosiaka od nich lub w cyklu zamkniętym kupujesz od nich loszki i z nich sprzedajesz prosiaki jest odraz 5%, Na dzień dzisiejszy cena podstawowa przy mięsności 53% 4,30 , program A 4,60 B 4,50 plus za każdy % mięsa w górę 1% cena w górę plus max 5% za kontrakty. Wujowi z poniedziałku wyszły też 5,05 przy 57,2 mięsności w pr. A netto, kilka w tej partii poszło też moich. Dodatkowo można dostać dodatkowe rabaty na pasze z Wipaszu lub Provimi przy zmianie ceny jeszcze przez 3 tygodnie możesz kupować po starej. Raczej wejdę w program A, już zamówiłem na razie 10 loszek jest teraz duża promocja na loszki, koło 300 zł na sztuce ale chyba do 10 lutego.

#10 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 14:11

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... @cezary1232@ a skąd Ty jesteś i czy rozmawiałeś z Ciborowskim?. J jaka cenę Ci oferuje za loszki?

Edytowany przez wama7552, 28 styczeń 2011 - 14:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:22

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Podobno każdy likwiduje , a tu widzę duże zainteresowanie produkcją. I jak w tym kraju cokowlwiek zrozumieć :P

#12 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 16:36

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Był właśnie Ciborowski, bo wuj go przysłał, za 22 tygodniowe 750 + VAT, 19- tyg 680 +VAT Tylko że trzeba zapłacić do 14 dni po dostawie sumę bez promocji a później wystawiają fakturę korygującą i odsyłają kasę, jak się nie wyrobisz w 14 dniach promocja przepada, mam już kilka tych dan-bred -ów wybranych z prosiaków, które przyjechały z Jagodnego do wuja i są całkiem niezłe, jestem z WIKTOROWA.

Kto podczas poprzedniego kryzysu inwestował był wygrany bo trafił później na wysokie ceny. Znając polskie realia nie wiadomo jak będzie ale nie ryzykując i stojąc w miejscu zaczynasz się cofać.

Edytowany przez cezary1232, 28 styczeń 2011 - 16:44.

#13 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:00

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... To ładnie spadły u nas kolega kupił jakieś 3 tygodnie temu płacił coś 1100 za szt.

#14 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 styczeń 2011 - 23:51

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... ta cena to za loszki dan bred ? w jakiej wadze

#15 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:32

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Sokołów ma tylko ,jak już to program hodowlany Danbred(Duński), a rasy prarodzicielskie to Landrace i Yorkshire.

#16 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:30

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... No jeszcze dochodzi do tego duroc, z których poprzez odpowiednie krzyżowanie powstają rasy f1. Są one przekazywane wtedy do ferm namnażających(takie jak ma SOKOŁÓW) z skąd trafiają do ferm używających loch f1.

#17 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:52

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Ma ktoś może jakiś kontakt z tą firmą.

#18 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:49

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... Tu masz ich stronę internetową, tam może znajdziesz jakiś kontakt.

http://www.agrosokolow.pl/

#19 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 21 luty 2011 - 22:29

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... loszki 22 tyg po 850 zl a z dani przez polsko- dunska firme 250 euro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Jony

Jony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 14:09

Odstawa żywca do ZM Sokołów na umowę ... A ja proponuję od Sokołowa uciekać jak najdalej i jak najkrótszą drogą.Rżną na kasie aż iskry lecą. mięsność mierzą jak im pasuje,średnio wychodzi ok. 2% różnicy pomiędzy nimi a innymi zakładami.W tym tygodniu oddałem 90sztuk to pojechali po bandzie i średnią wyliczyli na 54%, takie mięsności to ja miałem w latach 90 na tzw chłopskich świniach. Ceny też są dużo niższe, dla przykładu w obecnym czasie zakłady płacą 4,5-4,6pln za wagę żywą u nich 4,10. A żeby było śmieszniej to gdy się sprzedawało do nich bez umowy to można było dostać cenę o 50 gr wyższą niż płacili za tuczniki z umowy.