Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy.

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wpz

wpz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 09:44

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Witam Was.Proszę aby ktoś napisał mi jak ustawić Poznaniaka do siewu trawy(w jednym przejeździe) na 40kg/ha w czystym siewie.Dodam że szer. robocza
siewnika to2.7m.W instrukcji wymagają specjalne koło zębate do nasion drobnych,którego nie mam :(.Czy jest możliwe takie ustawienie.Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 18 styczeń 2011 - 09:55

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Z tego co sie orientuje potrzebna jest wymiana wałków wysiewajacych koleczkowego zespolu wysiewajacego. Walek roweczkowy bedzie chyba najodpowiedniejszy do trawy. Ale skoro innych nie masz to moze masz poprostu uniwersalne.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#3 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 12:21

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. My już kilka lat nie bawimy się w zmianę tych wałków i siejemy tymi do zboża.Można się obejść bez wymiany trybu,trzeba tylko otworzyć osłonę (tą nad kołem),obrócić koło zębate siedzące na ośce na której są również nałożone kółka wysiewające,potem drugie koło(z taką wyprofilowaną blaszką)przestawić na dolny otwór.Jak dobrze pamiętam to na a1 jest wysiew ok 40kg(zależy od mieszanki traw),ale musiałbyś zrobić próbę kręconą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 12:56

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Po prostu przekładnie trzeba ustawić na wysiew zmniejszony. W instrukcji masz napisane jak to zrobić< a później trzeba zrobić próbę kręcono. A pro po próby trzeba dokładnie ważyć.

#5 Share wpz

wpz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:16

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Tak jak myślałem mam założone kółka wysiewające do zboża,innych nie mam.Dzięki za wskazówki,muszę przestudiować dokładnie instrukcję i pokręcic trochę korbą.

Edytowany przez milanreal1, 18 styczeń 2011 - 20:25.
cytowanie poprzedniego posta

#6 Share niesamowity90

niesamowity90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 11:56

A ja może się tu podepnę... właśnie chciałem wysiać trawę poznaniakiem i w internecie znalazłem że liczba obrotów koła na hektar to 1560 przy 63 cm średnicy koła a ja w tabeli mam że 1793...i którą wartością się sugerować?

#7 Share funrolnik

funrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 10:51

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Sprawdź jaka masz średnicę kola. Jezeli także 63 to ta z Internetu( o ile to sprawdzone źródło). Wg mnie w oryginalnej tabeli dane sa zawsze ok o ile nie masz wymienianych elementów typu, kolo, kolo zebate

#8 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 12:16

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Skoro w tabeli pisze 1793 obr to kieruj sie nimi

#9 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:01

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Poratuje ktos ? Chce wysiac trawe w czystym siewie w dawce 40 kg/ha ale proba krecona mi nie wychodzi , na 19,7 obr kola ( bo mam troche mniejsZe kolo temu wychodzi 19,7 obr) na ustawieniach A1 na zwolnionym wysiewie przymknietych denkach ( tych blaszkach z tylu przy skrzyni ) i na wajsze ktora jest z tylu po srodku na pierwszy zab od gory i nie wychodzi mi wysiew , podkreslam tylko ze mam rolki wysiewajace od zboza ale znajomy jak i w internecie podawali ze mozna i na tych wysiac trawe dobrze :/ . poznaniak 2 . 2,7 m

#10 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:43

Mam trochę nowszego poznaniaka (na skrzyni olejowej), ostatnio siałem trawę i nie miałem większych problemów z poprawnym ustawieniem siewnika. Mam rolki do zbóż, denka na 1(identycznie jak zboża), zastawki na 3 (tak jak do owsa) i dźwignia na nr 10 i wysiał 44kg trawy/ha.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:07

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. No ja nie mam wlasnie olejowej slrzyni . a o jakich zastawkach jest mowa ?

#12 Share funrolnik

funrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:07

Ale wychodzi Ci cały czas za mało ? Czy cały czas za dużo ? Rolki to na 100% nie problem, nawet lucernę na tych zbożowych siałem i 20kg/ha wyszło. Robiłem to ze 3 lata temu i zgubiłem kartkę, a miałem zapisane jak go ustawić zarówno do trawy, jak i do lucerny więc da się na pewno. Pamiętam, że dużo dało kombinowanie z zastawkami i denkami właśnie. Denka nie powinny być mocno dociśnięte, na 3 ząbek spróbuj, a zastawki na 3 są chyba ok, ale spróbuj też na 4. Poza tym, w sianiu trawy Poznaniakem jest jeden szkopuł. Jak na moje oko sieje on odrobinę za rzadko, także jak masz możliwość znaleźć siewnik do trawy w cenie rozsądnej cenie(100-120zl za hektar) to polecam.

#13 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:10

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Otoz z proby kreconej (19,7 obr kola bo kolo jest troszke mniejsze )wychodzi mi 350 gram i z moich obliczen wychodzi mi ze zasieje tym pol ara czyli na jeden ar 700 gram x 100 arow = 70 kg .

#14 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 08:35

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Ile masz podanych obrotów koła na ha w tabeli, tabela jest napewno dla tej wersji siewnika jak masz, chyba że dokonano jakiejś rzeźby. To ci powiem ile ma wyjść w kręconej

#15 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 08:57

Mam znajomego któremu w ubiegłych latach siałem trawę po wyoranych łąkach na gruntach ornych. Zawsze on chciał siać około 55-60 kg/ha i tak siałem. Zaznacze że ma średnią z obory ponad 10tyś L, co 4-5 lat wyorywane trawy i ponownie odsiewane. Mieszankę sam sporządza.

Tabela jest od niego i podane jest 1900 obr/ha . oprocz kol nic nie bylo zmieniane . kolo ma od dolu do piasty (do srodka kola) 31 cm

Edytowany przez pawel121, 21 kwiecień 2016 - 08:59.

#16 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 10:25

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Czyli średnica 63cm, 1560 obr/ha, zastawki otworz na max, dna za siewnikiem na 2 ząbek od góry. I skrzynię ustaw, by wyszło przy 78 obr 2,1 kg (dolozone na poślizg koła). Mniejsza liczba obr niesie dużą możliwość błędu

Edytowany przez magic88, 21 kwiecień 2016 - 10:26.

#17 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 11:19

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Ok wielkie dzieki , dzis zrobie probe i napisze jak mi to wyszlo :)
--
Mam jeszcze do przesiania lake na ktora chcialbym wysiac max 35 kg/ha . Czy dam rade taka ilosc wysiac ? jak tak to jesli mozna by bylo to prosilbym o jakas porade .

Edytowany przez pawel121, 21 kwiecień 2016 - 14:17.

#18 Share funrolnik

funrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 21:33

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Zrób z zastawkami tak, jak magic 88mowi i wtedy do wysiewu 40kilo na ha będziesz potrzebowal ustawić dzwignie chyba na a3, wiec na a2 bedzie cos kolo 35kg/ha. Tak mi się przypomina. I przy próbie kreconej kręć kolem np na 5arow, a nie na jeden. Bo te pierwsze obroty sa Malo reprezentatywne, zanim ta trawa tam leciec zacznie.

#19 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 07:34

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Gdy zaczynalem probe krecona zawsze wykrecalem tak by na start odrazu byla wysiewana trawa . Dzieki za porade .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel121

pawel121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 19:40

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy. Zrobilem probe krecona na A1 i zamiast wyjsc mi 2,1 kg z 78 obr kola wyszlo mi 1,48kg , wysialem w tych ustawieniach i na 1,96ha posialem 70 kg (bylo to przesiewanie lak torfowych , moze i troche duzo ale mam nadzieje ze dzieki temu swieza trawa pozniej wyprze rosliny malo wartosciowe ) . Jeszcze raz dzieki za porady

Dodaj odpowiedź