Marecki2922

Jaki szybki ciągnik do 150KM

Polecane posty

Marecki2922    517

Szukam uzywanego ciągnika do transportu ale nie tylko, coś w stylu mercedesa MB trak niewiem czy takie ciągniki nadają sie do pracy w polu , i niewiem który jakie ma predkosci

proszę o podpowiedż


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

JCB Fastrac 2155

Silnik Cummins QSB 6.7 l. turbo, intercooler, TIER III, moc 160KM (max. 165KM) z bezpośrednim wtryskiem paliwa Common rail. Silnik pozwala osiągnąć przy 1400obr/min maksymalny moment obrotowy wynoszący 641Nm.

Skrzynia biegów Smoothshift, 54 biegi do przodu, 18 do tyłu, maksymalna prędkość (do 60 km/h) blokowana do 40km/h; 3 zakresy po 6 biegów z 3 prędkościami jazdy na każdym biegu tzw. podbiegami z synchronizacją nie wymagającą zastosowania sprzęgła przy ich zmianie z ręcznym i automatycznym trybem pracy.

Z taka małą mocą to ciężko będzie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Uzywany, roczny czy 20 letni? Ile pieniedzy masz na taki zakup ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Znajomy miał fastracka i chwalił. Woził nim drzewo z lasa i ładnie śmigał, pod 70 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to ma być ciągnik rolniczy czy siodłowy bo siodłowy to by był troszkę szybszy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

kasa jaką chcę przeznaczyć to 60-80 tys więc to siłą rzeczy będzie stara maszyna ale jak coś się spodoba to i więcej się kasy znajdzie

widzę że większość z forumowiczuw chwali JCB może ktoś wie jak takim ciągnikiem pracuje się w polu na przykład z pługiem bo są tacy co twierdzą że się nadaje do prac polowych ,a ja mam wątpliwosci


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

kolega ma nowego jd 6930 i jcb 1135 z 96r ,powiedział że jd przy fastraku to jak polonez przy mercedesie. Pomimo że jd ma więcej koni nie ma takiego uciągu jak jcb, poza tym jcb jest zwrotniejszy (wszystkie koła skrętne) no i cięższy. W polu prawie wszystko robi fastrakiem, od orki (pług kuhn obrotek 5) po siew .Pozatym komfort jazdy jest bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

bogys czy twój kolega sprawdzał ile w orce na 1 hektar JCB potrzebuje paliwa


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

podoba mi się , lecz czy takie cacko obecny właściciel chciałby sprzedać /

 

wątpię


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fortschritt zt323a 120km szybki tani i nie zawodny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Szukam urzywanego ciągnika do transportu ale nie tylko, coś w stylu mercedesa MB trak niewiem czy takie ciągniki nadają sie do pracy w polu , i niewiem który jakie ma predkosci

proszę opodpowiedż

Polecam Fastraca sam mam taki ciągnik używam go troche we własnym gospodarstwie i w polu chodzi z agregatem uni kombi 5,7m i pługiem 4 skibowym obrotowym,ogólnie od czasu kiedy go mam staram sie wszystko nim robic , komfort jazdy super, kabina jest amortyzowana dodatkowo siedzenie kierowcy na poduszcze,duzy zakres biegów od pełzających do szosowych,

duzo zalet,ogólnie jestem zadowolony jak na używany sprzet sprawuje sie bez problemowo no i do transportu super cztery koła równe na wszystkich hamulce tarczowe no i prędkość 65km/h Polecam. Jak masz jakieś pytania postaram sie pomóc . Pozdrawiam

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

czytając w necie znalazłem takie tematy że są problemy z zarejestrowaniem JCB jako ciągnika rolniczego ,niby że są rejestrowane jako ciężarówki co za tym idzie trzeba mieć odpowiednie prawko, jak to jest u ciebie?

no i spalanie znalazłem opinje że 15 l na 1 ha orania to standart i że w transporcie dużo pali


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ktoś robi złą reklame ja mam zarejestrowany jako ciągnik rolniczy bez problemu wkońcu to jest ciągnik rolniczy a nie ciężarówka. A spalanie mi wychodzi na 180km trasy z ładunkiem 25t około 3,5 godziny spokojnej jazdy wychodzi +/- 60 litów , przy gruberowaniu(gruber 3m) i uprawie przedsiewnej(agregat 5,7m) 11 litrów i przy orce około 12litrów pług zabiera 2metry szer ale jeśli bym mu depnął gaz do dechy to napewno spalił by te 15-16 litrów.wszystko zalezy od tego jak użytkujesz dany pojazd jak bedzie przeciążony to wiadomo ze każda maszyna spali dużo więcej. Zazwyczaj wypowiadają sie na ten temat osoby które nie jeździł takim sprzętem i nie mają pojęcia jak sie tym pracuje ja mam model 1135 (148KM).Silnik Perkinsa rózni sie od innych np JD ze na pusto jak ma lżej pali mniej a JD bez róznicy ale to nie jest moja opinia nie jeździłem JD wiem tylko ze perkins na pusto mniej spali i tego doświadczyłem.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania śmiało pytaj ja przed zakupem też słyszałem rózne opinie ale nie żałuje zakupu co prawda siedzi sie inaczej niż w standardowym Ciągniku (bo na środku) ale trzeba sie do tego przyzwyczaić bardzo dobra widoczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

dzięki bardzo za twoje wypowiedzi właśnie o takie informacje mi chodziło. Zamim kupię ten ciągnik to minie sporo czasu narazie chcę cokolwiek się dowiedzieć

o tym ciągniku myślę jaszcze o Mercedesie MB trac ale o nim jest naprawdę mało opinji


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

do frycek , sory nie odzywałem się bo nie zaglądałem na pocztę dzięki za namiary ale narazie tylko się rozglądam


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj