Skocz do zawartości

Jaka prasa do c360 [połączone]

439 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:00

Jaka prasa do c360 [połączone] Ludzie,co wy się tak podniecacie na punkcie pras walcowych?
Przecież ona nie nadaje się do słomy, tylko do siana i kichy!!!
U jednego jak przyjechał w południe prasować welger rp 15 z u-900 to zjechał z pola, bo była za sucha słoma i belka zatrzymywała się pod koniec w komorze i w nocy kończył... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa do c360 [połączone] Dzisiaj, 05:08
  •  

#42 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:23

Jaka prasa do c360 [połączone] Ja tam zawsze byłem za łańcuchowymi bo ich jedyny minus to hałas ale w kabinie nie słychać więc prawie jak pasówka :rolleyes: Pasówki nie neguje bo nie pracowałem taką ale musi mieć karby na pasach. A walcowe to jakoś więcej minusów zbierają. Osobiście wolę żeby hałasowała jak nie prasowała (mniejsze zło) ale mówię ze w kabinie nie słysze tego hałasu. Ktos pisze o 4011 z krone 120x150 to ubaw po pachy, nazbierac pełną komorę i owinąć to każdy głupi potrafi ale zbicie musi być jakieś minimalne bo szkoda prasować, Za te pięniądze kolego nie zawojujesz to albo JD pasowa lub Sipma na łańcuch plus inne polxkie łańcuchowe. Bo brać starą zachodnią i wytłuczoną to kurer nie nadąży części wozić o ile dostaniesz do starej zachodniej

#43 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:22

Jaka prasa do c360 [połączone] a ja tak samo jak qazi polecam Claas-a 34

np: ta widać, że stan naprawdę idealny:
http://allegro.pl/pr...1364408818.html

#44 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 15 grudzień 2010 - 13:24

Jaka prasa do c360 [połączone] nie rozumiem skąd to uprzedzenie do pras pasowych?? :rolleyes: najlepiej jechać do kogoś kto takim zestawem prasuje zważyć belę słomy a później zważyć belę po walcowej... Nie przekonuje każdy chwali swoje ale jeszcze dymiącej jak parowóz 360 z pasówką nie widziałem co innego ze stałą komorą...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#45 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 14:40

Jaka prasa do c360 [połączone] co do karbowanych pasów to chyba tylko JD ma karbowane pasy, inni producenci mają pasy o drobnej strukturze które to karbami raczej nazwać nie można i ludzie jakoś tym pracują, sam w prasie pasowej mam gładkie pasy i jakoś na razie( maże mało nią zrobiłem bo zaledwie 60 bel ale kupiona na końcu sezonu) to nie przeszkadzało
co do tego że walcowe się nie nadają do słomy to też bajka bo każdy użytkownik walcówki powie że robota idzie bez większych problemów, sami mieliśmy claasa 44 i w słomie problemów nie było, bele owszem stawały ale 4 przez 6 lat użytkowania, a słoma była robiona w upalne dni w samo południe (wilgotność słomy 12% bo mierzona więc suchutka), inni też robią walcówkami i to nie małe ilości słomy i na inny typ komory nie chcą zmieniać (większość z nich zaczynała od pras łańcuchowych), a poza tym w łańcuchowych też potrafi bela stanąć w komorze

#46 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:02

Jaka prasa do c360 [połączone] ja rok temu też stałem przed dylematem kupna prasy i znajomy co handluje maszynami powiedział że do 65KM to prawie jak do c360 i albo łańcuchowa lub pasowa. Polecił mi gallignani stało komorówke pasową i nie narzekam na nią. Zbijam na średnim zgniocie i sąsiad szpilą i c360 nie mógł podnieść a po warfamie mówił że były lżejsze. Ja bym polecił właśnie gallignani bo to idzie na welgerze i naprawdę bezawaryjna prasa. W tym roku zwinąłem z 10 ha łąk, 1ha na sianokiszonke, i ze 25ha słomy i nie miałem żadnej awarii tylko 2 razy pas sie urwał ale pasy są stare i na wiosne musze jeszcze 2 wymienić. To jest pasowa stałokomorowa i pasy idą podobnie jak łańcuchy w łańcuchowych i nie ma dużego naporu i bardzo sie nie rwą:rolleyes: Odradzam tylko hesston bo podobno straszna lipa... Jeszcze te nowsze fiat agri hesston to sa lepsze ale i droższe. Ja miałem do kupna za 8500zł hesston 5540 z nowymi pasami ale znajomy odradzał bo podobno trudno zacząć rolke i wogóle nie ładne robi...

#47 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:22

w łańcuchowych też potrafi bela stanąć w komorze

Tego jeszcze nie słyszałem :) :lol: Ani w Sipmie 276/1 ani w krone KR160 bela nie stanęła. A są to prasy dwóch różnych epok :rolleyes: A rafal4610 kiedy co się komu urwało bo z to też mnie dziwi że można urwać :) :) W Sipmie czasem zrywałem łańcuch ale ten który był od napędzania komory łańcuchowej z przekładni. Ale o żeby główny to naprawdę cuda na kiju

#48 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:36

Jaka prasa do c360 [połączone] a ja widziałem takie przypadki własnie w sipmie, jeden to była claasic w sianokiszonce a drugi przypadek widziałem farma II w słomie więc też jest możliwe

#49 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:50

Jaka prasa do c360 [połączone] Albo były katowane albo jakość w Polskich fabrykach schodzi na psy ;)

#50 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:11

A rafal4610 kiedy co się komu urwało bo z to też mnie dziwi że można urwać ;) :o

chodzi o pasy bo czasami pod naporem sie rwą;[ Sąsiad raz zerwał łańcuch w krone ale była bardzo wytłuczona i cały dzień sie męczył z łańcuchem ;) Ja mam tą pasówke stałokomorową i rzadko sie pasy rwą a sąsiad ma zmiennnokomorówke i często mu sie rwą pasy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:17

Jaka prasa do c360 [połączone] a może nie pasy a spinki puszczają?

#52 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:22

Jaka prasa do c360 [połączone] Bo zmiennokomorówka trzyma ciągle pasy pod obciżeniem ale musiały być sparciane i trzymane pod chmurką bo nie mogą się zerwać tak poprostu, co do łańcucha to jak natłukła ileś tysięcy bel to czemu się dziwić, niemcy wyssali z niej wszystkie soki a polak się męczy. Zdecydowanie prasa od nowości w Polskich rękach wytrzyma dłużej i urwanie łańcucha to tylko >1% w całej historii ;)

#53 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:59

Jaka prasa do c360 [połączone] Do c-360 to jest kilka ciekawych pozycji Jd 550, Krone kr125/kr130, Welger Rp12, Carraro lub inaczej Mascar Corsa, Galligani, Sipma Z-279/1, Warfama z-543. Co do tych włoskich to szukałbym zadbanego egzemplarza, z częściami różnie bywa.

#54 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 11:03

Jaka prasa do c360 [połączone] Ech widzę że w tym temacie spory nigdy nie zanikną ;) Pas żeby pękł to musi być nie wiem nacięty naderwany bo nigdy tak po prostu się nie zerwie co innego łączenia na spinkach ale to też rzadkie przypadki. Fakt pasy najlepiej jak są karbowane nie popuszczą zwijanej masie ani trochę. Podkreślam to jeszcze raz każdy będzie chwalił swoje a sąsiad ma walcówkę i widziałem co się stało z belką słomy prasowanej w południe jak spadła z przyczepy...po prostu się rozsypała.

@rafal4610 a Twoja gallignani ma stały rozmiar beli 120x120 ale pasy w komorze są na początku przy sobie i zwija od samego rdzenia tak? Jak stałem przed wyborem prasy prawie już 3 lata temu to dzięki temu forum zdecydowałem się na JD 550 zrobiła u mnie ponad 1000 bel bez żadnej awarii jestem z niej bardzo zadowolony, a oferował mi też facet gallignani sam miał taką u siebie i bardzo polecał zdecydowaliśmy się na JD i nie żałujemy
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#55 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 11:41

Jaka prasa do c360 [połączone] moja jest stało komorowa 120x120 i dobija jak stało komorówka czyli na koniec beli. Jest to troche wada ale za takie pieniądze to lepszej nie mogłem znaleźć;[

#56 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:07

Jaka prasa do c360 [połączone] Byłem przekonany że ma max i jedyny rozmiar beli 120x120, a że dobija jak każda zmiennokomorowa od środka beli ;[
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#57 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 11:44

Jaka prasa do c360 [połączone] Też szukam żony (zielonej) dla Ursusa C-355 :D
Ale oglądałem parę w okolicach 15-17 tys. zł roczniki 1994-1997 - same dojechane - do małych naprawa ! Ale części są w sklepach i rozsądnych cenach - to ważne!
Ja szuka prasy Sipma po 2000 r. Farma/Farma II ;) 23-25 tys. zł ciężko coś kupić jest...
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#58 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 14:54

Byłem przekonany że ma max i jedyny rozmiar beli 120x120, a że dobija jak każda zmiennokomorowa od środka beli :D

to jest zwykła stało komorówka tylko że pasowa ;) Tam jet kilka "grup" pasów o dł. ok. 170cm każdy. Jak na wiosne bd zmieniał pas to zrobie fotke i wstawie

#59 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:45

Jaka prasa do c360 [połączone] @rafal4610@

A jak się sprawuje tak prasa stało-komorowo-pasowa ?
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:18

Jaka prasa do c360 [połączone] chodzi bez zarzutów. Mam ją dopiero jeden sezon ale nie narzekam. Ciągnikiem 65KM zbijam że nie mogą szpilami podnieść ;) Nie miałem żadnych awarii tylko pasy są kiepskie i sie kilka razy urwały a tak po za tym to super prasa.