Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszczelarstwo

369 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 09:04

Pszczelarstwo

Za tą twoją prawdę ludzie mogą nieć kłopoty .Zile mnie zrozumiałeś ?? . Byłem na pasiece ktoś przesadził z Amitrazą i poleciało mu 30% pni Oskarżył pobliskiego rolnika .Po analizie co stosował okazało się że sam sobie jest winien . A chciał do sądu leceć .Nie wiem czy wiesz że nie wolno stosować środków nie dopuszczonych nawed w swej pasiece a tym bardziej doradzać na głównym forum może to być uznane za naruszenie prawa .Mimo że pszczelarze w ue mogą stosować ..I jeszcze piszesz skąd masz tą wiedzę ! Jestem blisko związany z TP pszczela i znam ludzi.Nigdy się nie powoływałem na kogoś .Jak już coś piszesz to pisz na priw .Mamy się wymieniać doświadczeniem. Ja staram się pomagać a jak piszę coś poważnego to na priw itp . Jeszcze każę weryfikować .
Mam nadzieje że kumasz i nie bądz złośliwy bo ja wszystkiego nie wiem a pszczoły miałem !! i mam od 25 lat
Pozdrawiam

Ps. Też lubię pomagać i doradzać podsyłać strony jak każdy pszczelarz.. Pomagam pszczołom żeby ludzie je nie męczyli

-  Pszczelarzy co mają 50 letni staż w prowadzeniu pasiek /50 lat to chyba trochę praktyki ?/   Profesorowie mają po 45-50 lat kiedy  taką praktykę zdobyli ? A dziadków 80 lat bym do Konica  nie słuchał ?????

Dobry artykuł wart uwagi 

http://pasieka24.pl/...-na-warroz.html

Edytowany przez Robertkujawy, 08 marzec 2015 - 11:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszczelarstwo Dzisiaj, 22:31
  •  

#262 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 19:34

Pszczelarstwo

Witam ponownie, ja powiem tyle byłem w sobotę na szkoleniu i jak porozmawiałem z kilkoma osoabmi to aż mi się słabo zrobiło od tych głupot co wygadywali. Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć to do mnie można pisać też na priv ile wiem tyle pomogę, Jeśli chodzi o leki ja stosuje paski Biowar 500 i apivarolem sprawdzam i jak na razie przez tyle lat nie miałem problemów tyle na ten temat. Opowiadajcie jak tam pszczoły po pierwszych oblotach, u mnie hmm można powiedzieć że super 90 % uli mam bardzo mocne jak na tą porę i mam nadzieję że w tym roku będzie jakoś lepiej z miodem po pszczoły na pewno będę miał w porządku :) Jeśli ktoś byłby chętny na matki to pisać na priv będę miał do zaoferowania matki rasy Buckfast i Car M (Marynke) z Puław :)

#263 Share zbyszekMysz

zbyszekMysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:42

Pszczelarstwo

Witam . Jestem nowy na tym forum ,mam pszczoły i wiem że nawet profesorowie nie zawsze mają rację . Obecna gospodarka pszczelarska jest zupełnie inna niż 10 lat temu . Wcześniej , 10 l miodu z ula było ok , pszczoły się roiły to tak ma być , 800 do 1500 jaj na dobą to szczyt. Obecnie 50l miodu ,pszczoły się nie roją ( chyba że pszczelarz gapa ) i1800 do nawet 3000 jaj na dobę. Wszystko się zmienia . Osobiście w tym roku zrobię tylko jeden zabieg przeciwko warozie ,i,zamknę matkę by przerwać czerwienie aż do kwietnia. pozdrawiam zbigniew

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 14:07

Pszczelarstwo

Panowie  - i po matce :mellow:  Znalazłem przed ulem   . Jak się ociepli będę łączył z inną rodziną. Może inne propozycje ? Rodzinka silna zdrowa. Tak jeszcze nie miałem.Krainka . Reszta ok .

Edytowany przez Robertkujawy, 19 marzec 2015 - 14:11.

#265 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 17:50

Pszczelarstwo

Nie musi być ciepło żeby połączyć postaw rodzinę bez matki na jakąś z matką i ją przyjmią :) potem jak się zrobi ciepło to trzeba będzie uważać żeby nie ścieły matki wdrugim ulu i siebie na wzajem:)

#266 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 18:30

Pszczelarstwo Tak tylko że w każdym ulu mam czerw i nie chcę robić zadymy .Matkę znalazłem lecz pszczoły pracują jak gdyby nic Noszą pyłek. Podglądałem jest czerw zamknięty. Mogły na zimę być dwie matki?

#267 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:33

Pszczelarstwo

Tak mogły mieć ja tak miałem w tamtym roku :) popatrz czy są jajka, trochę dziwne jak noszą pyłek bo to świadczy o tym że wszystko jest ok, najlepiej sprawdzić czy są jajka jak są to były 2 matki:)

#268 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:48

Pszczelarstwo więc muszę czekać . Nie będę rozgrzebywał gnizda Panowie sprawdzcie stan pokarmu Dziś dałem po ramce bo w dóch rodzinach było cięko Zawsze dobrze mieć pare ramek w zapasie

#269 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 10:52

Pszczelarstwo i jak tam u was pszczółki?? u mnie przy wczorajszym przeglądzie wyszło że spadły jeszcze 4 ulegam :( no ale nic w polowie mają będą zasiedlone znowu :)

#270 Share daro510

daro510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 20:41

Pszczelarstwo

U mnie 30/30 -100% przezimowało sprawdzałem dwa tygodnie temu i dzisiaj wszystkie rodziny .  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 23:25

Pszczelarstwo

W tym roku niestety straszna kicha. z 10 tylko bodajże 1 został. Ten pierwszy jaki miał mój tata oczywiście ja się tylko przyglądam. Nie jest za mocny ale juz 4 rok siedzi i nic mu nie jest. Ww tym roku masakra ale, może uda się odbudować coś w tym roku pasiekę i trzeba działać dalej. 

#272 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 09:05

Pszczelarstwo

Bez przyczyny tyle rodzin nie spadło :) Może były za mało dokarmione albo padły matki bo poprostu były stare.

#273 Share Dawid996

Dawid996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 13:50

Pszczelarstwo

2/3 ule nie jest najgorzej  :)

#274 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 13:11

Pszczelarstwo

Jak będzie taka pogoda jeszcze przez 2-3dni to będzie bardzo nieciekawie

#275 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:28

Pszczelarstwo BomV  Spadły z głodu- pokarm miały. Czy były na dennicy?czy puste ule ?? Coś więcej

U mnie ok  :)    

Diś trochę latały pomiędzy deszczem a słóńcem

2015-04-04.jpg

Edytowany przez Robertkujawy, 04 kwiecień 2015 - 18:44.

#276 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 09:16

Pszczelarstwo w końcu robi się ciepło więc może to wszystko ruszy,fakt że matki przystopowaly z czerwieniem.także może być ciężko żeby się tak szybko rozruszaly szczególnie jeśli chodzi o Buckfasta, ale może nie będzie źle :) ludzie rozglądają się za matkami i odkladami i mam już kilka zamówień więc jak na razie interes idzie coraz lepiej :)

#277 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:30

Pszczelarstwo

Rok płaci rok traci. :)  U nas sporo pasiek osypało się .Przewiduje że za mocno ocieplili i zimy nie było ?? Widziałem ładną pasiekę i zostały tylko 3 rodziny. U mnie jedną matkę znalazłem przed wlotkiem .Dziś rozebrałem gniazdo i znalazłem matkę bez znaczka. Ładnie czerwi-- Więc musiały na zimę być dwie matki i wiosną się ścięły lub były w dwóch kłębach :mellow: :)

#278 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 21:49

Pszczelarstwo

A jednak jest druga matka?to wszystko gra ;)

#279 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:38

Pszczelarstwo

Witam ponownie, jestem po generalnych przeglądach i wszystko w jak najlepszym porządku, jedna matka strutowiała ale że to już połowa kwietnia zostają jako rodzina wychowująca na początku maja dostaną czerw i listwy z matecznikami. Jakby coś to zbieram zamówienia na odkłady cena 200 zł z matkami Buckfast lub Marynka, Matki ciągnięte po matkach reprodukcyjnych z niemiec i Puław. Mam w sprzedaży także matki jednodniówki i unasiennione tych samych ras . Cena jednodniówki 15 zl a unasiennionej 40 zl. Jakby ktoś był zainteresowany pisać na priv bądź pod nr tel 662252353. Mozliwość wysyłki odkładów pocztą :) Aaa zapomniałem dodać odkłay na ramce wielkopolskiej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 maj 2015 - 10:23

Pszczelarstwo

Witam Wczoraj upolowałem gnojka co o godzinie  11 pryskał rzepak  :ph34r: Chciałem wstawić fotkę lecz moderator nie wpuścił .Na co oni teraz pryskają w kwiecie Tak się dba o naszą prace ?//IMG_20150509_133543.JPG

Edytowany przez Robertkujawy, 10 maj 2015 - 10:27.