Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Agrofarm 420

92 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:21

Deutz Fahr Agrofarm 420 Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego Deutz Fahr Agrofarma 420. Co o nich sądzicie? Jak jest z awaryjnością, cenami części zamiennych i spalaniem - czy jest porównywalne np z zetorem proxima 85? Najbardziej zależy mi na opiniach użytkowników tych ciągników. . .Z góry dziękuje za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Agrofarm 420 Dzisiaj, 10:01
  •  

#2 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:31

Deutz Fahr Agrofarm 420 Nie jestem użytkownikiem jednak mogę Cię zapewnić, że spalanie będzie bardzo niskie zwłaszcza w lekkich pracach. CO do silników warto dodać, że są one stosowane także w Fendtach więc to zaufana konstrukcja.

#3 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:36

Deutz Fahr Agrofarm 420 a czy silnik na pompo wtryskach jest dużo droższy w eksploatacji od tradycyjnego wtrysku paliwa?

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:46

Deutz Fahr Agrofarm 420 lepiej porównać DF 100km i Zetora 100km np. Proxima 105
Jeździłem trochę tymi traktorami i jak dla mnnie to oba są bardzo dobre może DF jest lepiej wykonany w kabinie ale jest trochę w niej ciasno a Zetor ma dużo miejsca w środku no i Zetor jest większy gabarytowo. Ale ogólnie to dobrze się jeździ jednym i drugim. jeśli chcesz więcej informacji to najlepiej napisz do jakiegoś użytkowników obuch traktorów i od nich się dowiesz więcej. I pojedź do dilera i pojeździj sobie jednym i drugim i zobaczysz który będzie dla ciebie lepszy :blink:
red power

#5 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 21:16

Deutz Fahr Agrofarm 420 a jak jest ze spalaniem ? DF czy zetor 9541 pali więcej?

#6 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 21:20

Deutz Fahr Agrofarm 420 tak zetor spali więcej...zapraszam tutaj;
http://www.agrofoto....vo/page__st__60
http://www.agrofoto....59-agrofarm-85/

#7 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 listopad 2010 - 22:14

Deutz Fahr Agrofarm 420 silnik w DF tej serii to nie to samo co w Fendt-ie. W DF sa pompowtryski w Fendt comman rail

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#8 Share Nero91

Nero91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 08:45

Deutz Fahr Agrofarm 420 Mam Agrofarma 100 i zrobiłem nim ok 700mth, nie mam z nim większych problemów oprócz tandetnych przewodów które są Made in Italy (polskie moim zdaniem są o wiele lepsze)... średnie spalanie to 5-6litrów na 1mth. Kumpel ma Agrofarma 420 to miał problem z wtryskiwaczami ale serwis szybko naprawił mu tą usterke i jest wszystko w porządku.

#9 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 09:23

Deutz Fahr Agrofarm 420 Do tego Fendt ma 4 zawory na cylinder i inne oprogramowanie. Niby silnik podobny ale ten w Fendzie mniej pali.

#10 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 19:45

Deutz Fahr Agrofarm 420 a jak ten ciągnik sprawuje się w zimie z paleniem podczas mrozów np. -25 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nero91

Nero91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 19:52

Deutz Fahr Agrofarm 420 Nie ma problemu, pod warunkiem że masz zalaną dobrą ropę(zimówkę)...

#12 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:20

Deutz Fahr Agrofarm 420 a inne części napewno są zbliżone cenowo do innych zachodnich ciągników. takich jak John Deere, Case, Fendt . . . tak myśle

a ogólnie jesteś zadowolony z tego agrofarma czy gdybyś teraz miał kupować ciągnik takiej mocy to wybrał byś inna marke? np JOHN DEERE 5100m albo Zetor proxima 95

#13 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 18 listopad 2010 - 20:51

Deutz Fahr Agrofarm 420

Nie jestem użytkownikiem jednak mogę Cię zapewnić, że spalanie będzie bardzo niskie zwłaszcza w lekkich pracach. CO do silników warto dodać, że są one stosowane także w Fendtach więc to zaufana konstrukcja.

W fendach stosują inne silniki niż w DF,SAME,LAMBO.. ,jedynie nazwę mają podobną, chociaż słyszałem że w Fendach są silniki DEUTZ a w DF i reszcie DEUTZ FAHR ale nie wiem czy jest taka różnica, tylko o tym słyszłem
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#14 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:06

Deutz Fahr Agrofarm 420 możliwe. . .a czym rózni się tak naprawde ciągnik lamborghini od Deutz Fahr Agrofarma 420.??? Bo słyszałem że to prawie identyczne ciągniki tyle że lambo składają we włoszech a agrofarmy w niemczech

#15 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:10

Deutz Fahr Agrofarm 420 moim zdaniem jedyną wadą tego ciągnika jest mała kabina i brak miejsca dla pasażera... ale za to wszystko jest pod ręką ;)

możliwe. . .a czym rózni się tak naprawde ciągnik lamborghini od Deutz Fahr Agrofarma 420.??? Bo słyszałem że to prawie identyczne ciągniki tyle że lambo składają we włoszech a agrofarmy w niemczech

w zasadzie same deutz fahr i lamborgini to jedno i to samo różnią się tylko kolorem i detalami

#16 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:22

Deutz Fahr Agrofarm 420 też tak myśle. no tylko ciekawe jakie są ceny części zamiennych do tych agrofarmów i jak z ich awaryjnosća. .. bo w sumie nie maja za wiele elektroniki. posiadam fendta 308 to ceny części są zabójcze ;)

A może zna ktoś aktualną cenę Deutz Fahr Agrofarma 420 w wersji podstawowej ?? I z klimą, elektrohydraulicznym rewersem, półbiegami, siedzeniem grammera, obciążnikami i szerszymi oponami???

#17 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 18 listopad 2010 - 21:49

Deutz Fahr Agrofarm 420 prawdopodobnie rewers elektrohydrauliczny nie występuje w tych modelach, dzisiaj pytałem w jaryszkach o 410 to mówił żę rewersu EH w opcji niema
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#18 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:26

Deutz Fahr Agrofarm 420 W 420 jest możliwość założenia rewersu elek. koszt ok 7 tys. Za ciągnik z klimą, rewersem elek. i klimą, szerokimi gumami ok 140 netto. Mnie interesuje DF 410. Jeździłem tym 420 po placu. W porównaniu z JD 6100 ma słabsze wspomaganie, ale po za tym nic ciekawego nie powiem bo w akcji w polu go nie widziałem.

Ceny z allegro: zapewne porównywalene u innych dealerów
wyposażenie wersja D:
http://allegro.pl/fa...1312046795.html

Lepsze wyposażenie

http://allegro.pl/de...1306988284.html

sądzę że można coś jeszcze wytargować.

#19 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 13:50

Deutz Fahr Agrofarm 420 Wiem bynajmniej, że jakaś seria tych starych Agrofarmów z tą starą nazwą jeszcze miała niby ten sam silnik co Fendt i tu chodziło o silnik 85 koni, ale może się mylę ;) Porównajcie sobie ceny DF i Fendta i odpowiedzcie sobie na pytanie czy stać Was na Fendta czy półFendta ;p Ja lubię DF-y. Mam jakiś sentyment do tych traktorów, poza tym są piękne jeśli chodzi o stylistykę, chociaż to moja subiektywna opinia... Jednemu też się podoba Audi a drugiemu np. Honda.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 16:00

Deutz Fahr Agrofarm 420 DF powyżyj 130 km produkowane są w niemczech te mniejsze we Włoszech.DF nie różni się niczym od LAMBO CZY SAME,jedynie ceno i kolorem.W AGROFARMACH są 4 pompy wtryskowe ,zagłębione są w korpusie po jednej na każdy cylinder napędzane krzywką z silnika.Ciągnik mało pali, zwrotny,przyjemny do jazdy.Polecam bo mam AGROPLUSA 85 a to jest to samo co AGROFARM.

Dodaj odpowiedź