Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 23:21

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny? Witam:) otóż mam taki problem iż posiadam poznaniaka SO43 (stary model) i powiedzcie mi czy warto remontować go? w tym roku przeszedł remont skrzyni biegów, skrzynia ładunkowa nie rdzewieje, lejki ( 2 sezon) oraz 2 redlice (2 sezon) to jest siewnik podobny do konnego redlice są dociążane ciężarkami (nie posiadam) oraz z tyłu za siewnikiem nie ma grabek tylko zrobiłem własną ramę i są powieszone konne bronki, znaczniki są odjęte gdyż nie zdają egzaminu. Siewnik już sieje u mnie 2 sezon. A remont to mam na myśli wymiana redlic, zamontować dociski, redlice z zapadkami aby z nie zapychały się redlice, zmiana bronek na zagarniacze podwójne famarola, przerobić znaczniki, oraz ułatwić sobie życie zrobić zamykanie ścieżek technologicznych, tylko czy mechaniczne ( sterowane wajchą tak jak znacznikami) czy elektryczne? i czy 2,7 metra siewnik starczy pod opryskiwacz 12 m i rozsiewacz lejek? oczywiście również planuję go przemalować, Czy odpuścić sobie tą inwestycje i kupić inny siewnik? Siewnik ma współpracować z 3p więc maximum 3 metry, mógłbym kupić jakiś do 3tys zł. tylko jaki? znów poznaniaka? proszę o rzetelną pomoc... z góry dziękuje :( P.S fotka jest jedna jego w mojej galerii
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny? Dzisiaj, 17:27
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 09:21

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny? My mieliśmy amazone i są to bardzo dobre siewniki tylko wymieniliśmy na poznaniaka bo był nam potrzebny 2,7 do agregatu a tamten było 3 metry. Ogólnie siewnik sprawował sie idealnie jednak nie wiem czy znajdziesz coś za to 3 tysiące, ale jeśli chodzi o ta firmę to wpełni polecam. Ps. wrazie jakbyś kupił amazone to przestudiuj ustawianie tego siewnika bo troche się różni od poznaniaka.pozdrawiam

#3 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 10 listopad 2010 - 19:54

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny? za 3 tysiace mozesz poszukac jakiegos nordstena.fajne siewniki i skrzynia wykonana w ocynku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 23:49

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny?

Witam:) otóż mam taki problem iż posiadam poznaniaka SO43 (stary model) i powiedzcie mi czy warto remontować go? w tym roku przeszedł remont skrzyni biegów, skrzynia ładunkowa nie rdzewieje, lejki ( 2 sezon) oraz 2 redlice (2 sezon) to jest siewnik podobny do konnego redlice są dociążane ciężarkami (nie posiadam) oraz z tyłu za siewnikiem nie ma grabek tylko zrobiłem własną ramę i są powieszone konne bronki, znaczniki są odjęte gdyż nie zdają egzaminu. Siewnik już sieje u mnie 2 sezon. A remont to mam na myśli wymiana redlic, zamontować dociski, redlice z zapadkami aby z nie zapychały się redlice, zmiana bronek na zagarniacze podwójne famarola, przerobić znaczniki, oraz ułatwić sobie życie zrobić zamykanie ścieżek technologicznych, tylko czy mechaniczne ( sterowane wajchą tak jak znacznikami) czy elektryczne? i czy 2,7 metra siewnik starczy pod opryskiwacz 12 m i rozsiewacz lejek? oczywiście również planuję go przemalować, Czy odpuścić sobie tą inwestycje i kupić inny siewnik? Siewnik ma współpracować z 3p więc maximum 3 metry, mógłbym kupić jakiś do 3tys zł. tylko jaki? znów poznaniaka? proszę o rzetelną pomoc... z góry dziękuje :P P.S fotka jest jedna jego w mojej galerii

Nie starczy na ścieżki napewno sobie policz 2,7x 4 przejazdy i 2,7x5 przejazdów pierwszy przypadek wyjdą za wąsko i będą nakładki a 2 raz za szeroko i pasy nie dopryskane/rozsiane zostaną
Mój Wladimirec podbija świat

#5 Share mlodyrolnik1989

mlodyrolnik1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:33

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny? Hej :rolleyes: . Na wiosne chce zakupić agregat bierny , a posiadam stary siewnik poznaniak 83r - 2.7m kttóry nie ma belki zagrniającej nasiona. Mam pytanie jest możliwe kupienie tej belki, czy trzeba samemu zrobić? :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Karpiu

Karpiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:46

Remontować Poznaniaka? czy zamienić na inny? Potrzymaj go jeszcze trochę. Wyremontuj delikatny bo za 3tys dobrego nie kupisz.

Dodaj odpowiedź