Gość

Ciągniki TYM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brutus44    5

hej-zamówiłem tyma t503.Na razie się nie martwię-zobaczymy co będzie .Silniki w tych ciągnikach co ogladałem u dealerów pracują ładnie-a chrzanie ,że są z chin.Zakłady Perkinsa,co z tego że z Wuxi -nie jakas podróba czy sprzedana licencja jak do mf255 /ursusa 3512.A tak ludzie byli tymi silnikami zachwyceni( są do dziś).Po prostu były i mam nadzieje ze to dobre silniki.

To tak na marginesie.Chciałem się dowiedziec Waszej opinii czy ten ciągnik da sobie radę z opryskiwaczem 600 l,12 m lance.Sam taki opryskiwacz może ważyć trochę ponad 300 kg.Ciągnik waży 2200kg z obciąznikami na przodzie.Koła ma mieć 11,2 cala.W sumie to ciągnik jest lekki.Mf255 podobno waży 2500kg(nigdy nie miałem).Możecie się wypowiedzieć właścicele mf255 czy te ciągniki dają radę z takimi opryskiwaczami.Bo pewnie tych co mają tyma 503 jest baaardzo niewielu.Sprawa pilna bo chce też taki na wiosnę kupić.W ogóle jakie opryskiwacze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

posiadam ursus 3512 i mam opryskiwacz unia 600l 15m lance waży sam 410 kg. ja ursusem leje tylko 500l wiecem nie miałem okazji (tylko pryskam na ziemniaki) i mój ursus ma już zużyte tylnie opony by mogłyby mi nie wytrzymać. to tym da rade i będzie miał przedni napęd. tylko ja mam jeszcze na przodzie tura z krokodylem. a kiedy byłeś obejrzeć to tym jest większy od mf 255/ursusa 3512 

Edytowano przez filip3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

Jest już w Polsce tym t754 o mocy 72km z silnikiem deutz fahr już na wystawie kielce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

tak właśnie było w top agrze ale mi nie pasuje model t754 ale zabaczymy na targach w kilcach. może zmienili oznaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

posiadam ursus 3512 i mam opryskiwacz unia 600l 15m lance waży sam 410 kg. ja ursusem leje tylko 500l wiecem nie miałem okazji (tylko pryskam na ziemniaki) i mój ursus ma już zużyte tylnie opony by mogłyby mi nie wytrzymać. to tym da rade i będzie miał przedni napęd. tylko ja mam jeszcze na przodzie tura z krokodylem. a kiedy byłeś obejrzeć to tym jest większy od mf 255/ursusa 3512 w

 

Posiadam już drugi rok Tyma 603. Daję spokojnie radę z rozsiewaczem nawozu z ładownością 750 kg. Rozmawiałem też z facetem, który woził nim tonę nawozu ale miał tura na przodzie. U ciebie opryskiwacz ma razem prawie tonę to może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Ludzie piszcie coś o waszych TYMach , zaczynam pomału spoglądać w kierunku tej marki i chętnie bym się coś dowiedział od użytkowników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon29    0

Witam

mam TYMa 903 (od czerwca obecnie 150mth)

generalnie ciągnik super, ale może inni użytkownicy podzieliliby się doświadczeniami z użytkowania

- jak sobie radzą z hydrauliką zewnętrzną z cylindrami jednostronnego działania?

- czy ktoś używa trybu tłumienia drgań EHR podczas transportu?

- czy w każdym biegi podstawowe wchodzą tak ciężko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka fajny i przyjemny dla operatora ciągnik (kolega ma trochę nim pracowałem ) dobrze wyposażony wygodny i zwrotny(chodzi w ładowaczu czołowym) jak na tą wielkość ale z awaryjnością jest już problem bo według mnie jest słabo wykonany i ze słabego materiału.Kolega miał już kilka awarii a to klima a to jakieś zamki a to coś stuka puka itp.ale to może dlatego że nie dba o niego tak jak powinien.Osobiscie raczej bym go nie kupił.

No i na silniku "Made In China"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

U mnie w okolicy są 2 i naprawdę fane ciągniki pracują na 300ha i dają rade. Kabina komfortowa wydajna hydraulika i na pewno zwrotność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem na testach t1054. Zrobił około 4.2 hektara z talerzowka 3m. Pole było po ścietym poplonie i było robione na głębokość 8 cm około. Klasa ziemii 4a, 4b.ciagnik super wygodny. Bardzo dynamiczny i zwrotny. A co najciekawsze spalił 6.5 litra na hektar :) spokojnie osiągał 13-14 km na godzine. Po wciśnięciu gazu było czuć moc :) kabina też ergonomiczna. Oprócz dźwigni z zakresami biegów po które trzeba było się schylic to wszystko pod ręką. I kamerka wstecz odciaza kręgosłup :) bardzo pozytywnie zaskoczony jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127

Witam, mam pytanie do użytkowników tymów. Jak się sprawują, czy serwis ok, jest kumaty, plusy i minusy eksploatowania tych traktorów. Pytam się ze względu na to,że mam zamiar kupić tyma 603, który zastąpił mf 255. Używany byłby do rozsiewacza i opryskiwacza 1200 l. ciąganego. Podzielcie się swoimi doświadczeniami z użytkowania wszystkich typów tymów. Z góry dziękuję za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forplyt    0

Mam TYM 503 z ładowaczem czołowym od 3 lat, zrobiłem nim trochę ponad 1000 godzin i oprócz drobnych mankamentów komfortowych w kabinie ( za daleko przełącznik kierunków) to nie narzekam na sprzęt. Pracuje u mnie najczęściej z ładowaczem czołowym, ale też z kosiarką dyskową Samba 2m, przetrząsacz Kuhn 5,2m czasem agregat 2,5m i pług opal 90 3 skibowy obrotowy i daje radę. Konstrukcja ciągnika jest banalnie prosta, przynajmniej u mnie nie awaryjna, a jeśli chodzi o serwis gwarancyjny to powiem tak dealer u którego go kupiłem mnie zawiódł swoją nie słownością ale nie daleko miałem drugiego serwisanta i jest już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid123776    0

Witam. Posiadam Tyma t1003 z turem od 3 lat, zrobiłem nim ok 2000 godzin i w tym przedziale mocy nie chcę innego ciągnika. Skręt najlepszy na rynku,silnik pali w największe mrozy od troncenia,serwis miałem beznadziejny,lepiej odrazu dzwonić do hydromaszu,doradzą a części dziś zamawiasz jutro masz.Fakt silnik jest chiński ale jak ktoś się wypowiada że te silniki są niedobre to nie ma pojęcia co pisze. I jak ktoś nie miał doczynienia z tym ciągnikiem to niech się nie wypowiada w stylu tym ciągnikiem daleko nie zajedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam sołtysa co ma kilka ciągników marki TYM.

O to co w Lututowie uchwyciłem czyli TYM modelu jakoś mi się nie udało zobaczyć jaki to model wie ktoś?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj