Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doprowadzenie do użytku 2ha

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:25

Doprowadzenie do użytku 2ha kurcze ale najlepieje zeby jakies zboze udalo sie zasiac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doprowadzenie do użytku 2ha Dzisiaj, 01:25
  •  

#42 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:02

Doprowadzenie do użytku 2ha dla mnie to nie realne chyba że zboże na kiszonkę. Jak nie zwalczysz perzu to nie będzie co zbierać jeśli chodzi o zboże na ziarno.

#43 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:39

Doprowadzenie do użytku 2ha interesuje ziarno jakies paszowe myslalem ze moze owies dalby sobie rade

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#44 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 11 styczeń 2012 - 11:57

Doprowadzenie do użytku 2ha Ja najpierw skosiłem całość. Następnie całość zaorałem jak się najgłębiej dało. Pod koniec kwietnia pójdzie na to „chwastoks” lub inny podobny środek i po dwóch tygodniach orka. W połowie maja siew gryki i zobaczymy jak urodzi. Co sądzicie o takim planie?

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 14:56

Doprowadzenie do użytku 2ha Skoro już zaorałeś to po co jeszcze raz orać?? masz za dużo ropy?? Poza tym wyciągniesz to co już przyorałeś.
Na wiosnę przejdź to bronami albo agregatem żeby trochę wyrównać i odczekaj niech perz wyrośnie. Jak będzie zielono na polu to na to randap (albo jego odpowiednik) i jak będzie zółte to uprawa i siew.
Nie wiem po co chcesz pryskać Chwastoksem. Przecież on nie bierze perzu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:08

Doprowadzenie do użytku 2ha co zrobić z lasem który ma z 18 lat na gruncie rolnym sosnowy i mieszany gęsto to wszystko rośnie czy zezwolenie na wycinkę wszytskiego to chyba ciężko było by dostać przerabiał to ktoś?

#47 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:05

Skoro już zaorałeś to po co jeszcze raz orać?? masz za dużo ropy?? Poza tym wyciągniesz to co już przyorałeś.
Na wiosnę przejdź to bronami albo agregatem żeby trochę wyrównać i odczekaj niech perz wyrośnie. Jak będzie zielono na polu to na to randap (albo jego odpowiednik) i jak będzie zółte to uprawa i siew.

a co mi doeadzisz jesli jest nic nie robione od 4 lat a chcialbym zrobic cos zeby jakies zboze zasiac , myslalem o orce nawet teraz ale niewiem czy to ma sens, brona talerzowa?

#48 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:38

Doprowadzenie do użytku 2ha Ja bym to zaorał (o ile nie ma samosiewów i innych mega krzaków), wiosną normalna uprawa przedsiewna, siew. Są opryski w zboża, co biorą perz (Attribut 70 WG), więc po co czekać na zazielenienie i dawać glifosat. Na pewno plon będzie słabszy, ale i koszta wyprowadzenia tego będą niższe dzięki wprowadzeniu uprawy. Po zbiorach warto zasiać dość gęsto gorczycę (zagłuszy wiele chwastów). Pozdrawiam

#49 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:56

Doprowadzenie do użytku 2ha nawozy podrożały a widać że ludzie coraz więcej ugorów zaczynają przywracać do uprawy nawet nie wiedząc jak się za to zabrać :lol: co najlepsze to "mieszczuchy" zaczynają to robić :lol: chyba tylko dopłaty ich kuszą :lol:

Edytowany przez rafto, 11 styczeń 2012 - 19:03.

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:21

Ja bym to zaorał (o ile nie ma samosiewów i innych mega krzaków), wiosną normalna uprawa przedsiewna, siew. Są opryski w zboża, co biorą perz (Attribut 70 WG), więc po co czekać na zazielenienie i dawać glifosat. Na pewno plon będzie słabszy, ale i koszta wyprowadzenia tego będą niższe dzięki wprowadzeniu uprawy. Po zbiorach warto zasiać dość gęsto gorczycę (zagłuszy wiele chwastów). Pozdrawiam

Ale te środki przeważeni są na zboża ozime. Ten co podałeś z jarych ma tylko pszenice a pszenicy na nieuprawionej ziemi to bym nie siał.

Jeśli jest pole nie ruszone to jak na wiosnę zrobi się zielono to oprysk a jak żółknie to dopiero uprawa. Podejrzewam ze jest tam jakaś duża nieskoszona trawa/zielsko. Można by to było zjeździć bronami żeby na wiosnę nie zasłaniały młodych listków perzu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:09

Doprowadzenie do użytku 2ha a da rade cos tam posiać tak zeby zebrac??? moze owies sam neiwiem co moze sobie dac rade moglbym tos skosic teraz i zaczeloby rosnac oprysk

dowiem sie o jakis srodek na perz w jarcyh jesli bedzie to postaram sie to uprawic zasiac i strzelic czyms od perzu , co myslisz?

Nie cytuj i nie pisz pod własnym postem

#52 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:01

Doprowadzenie do użytku 2ha kolego jarx08 opryskaj z samej wiosny jak perz trochę ozyje po zimie roundupem trans energy 2 tyg czy krócej i można orać nie trzeba długo czekać jak po zwykłym roundupie ;)

#53 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 00:16

Doprowadzenie do użytku 2ha i bede mogl cos zasiac? tylko zeby cos uroslo bo to prawie 4ha , pojdzie zboza a gorzej jak nie bedzie co kosic glownie problem w tym ze jest styczen a tam nic nie ruszane ;)

Edytowany przez milanreal1, 12 styczeń 2012 - 14:15.
cytowanie poprzedniego posta

#54 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 01:19

Doprowadzenie do użytku 2ha Jeżeli zastosujesz faktycznie roundup trans energy to według producenta można na drugi dzień orać, broń Boże nie czekaj aż zacznie żółknąc pole. Tu wystarczy że środek rozejdzie sie po roślinie. Jak będziesz orał to nie rób głębszej orki niż 15 cm inaczej nasiona chwastów umieścisz głęboko i latami będą wschodzić bo zapas ich będzie ogromny. No chyba że będziesz miał problem z odwracaniem roli przy orce wtedy trudno. później już uprawa pod siew i siew. Po zbiorze poczekaj 2-3 tygodnie na chwasty aż urosną i roundup znowu.

#55 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 12 styczeń 2012 - 07:20

Skoro już zaorałeś to po co jeszcze raz orać?? masz za dużo ropy?? Poza tym wyciągniesz to co już przyorałeś.

Chwastoks dlatego, że bardzo dużo chwastów przed koszeniem i orką było dwuliściennych(mam nadzieję, że odbiją na wiosnę). Jeżeli chodzi o perz to się go nie boję, bo siana ma być gryka, a dwuliściennych nie wytępię. Czy będę orać to się okaże na wiosnę, może faktycznie wystarczy agregat.

#56 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 10:49

Jeżeli zastosujesz faktycznie roundup trans energy to według producenta można na drugi dzień orać, broń Boże nie czekaj aż zacznie żółknąc pole. Tu wystarczy że środek rozejdzie sie po roślinie. Jak będziesz orał to nie rób głębszej orki niż 15 cm inaczej nasiona chwastów umieścisz głęboko i latami będą wschodzić bo zapas ich będzie ogromny. No chyba że będziesz miał problem z odwracaniem roli przy orce wtedy trudno. później już uprawa pod siew i siew. Po zbiorze poczekaj 2-3 tygodnie na chwasty aż urosną i roundup znowu.

Na drugi dzien mowisz hmmm dobrze by bylo , a jakby przed orka brone talerzowa zeby nie bylo stojacej skiby?? ale chyba to co tam jest to wykosze tylko dalej musze cos z tym zrobic spalic?? ale z 4 ha spalic to malo realne a jak bedzie lezalo to oprysk moze nie dzialac, jak bylo zielone to kosilem na siano kiszonke a teraz pewnie suche jest,

Ja tak mysle ze brona talerzowa i orka głeboka zeby ladna rola byla bo ciezko zasiac

#57 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 12:27

Doprowadzenie do użytku 2ha Jak ci wychodzi skiba na stojąco i chcesz żeby ładnie wyglądało to zapnij obok pługa jedną bronę.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#58 Share jarx08

jarx08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 12:43

Doprowadzenie do użytku 2ha a jesli chodzi o transenergy to pisza ze dziala w 100% po 3 tyg

#59 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 13:01

Doprowadzenie do użytku 2ha I dobrze piszą. Moja rada. Zapomnij o opłacalności z siewem na wiosnę tego roku. W okolicach maja zrób podorywkę. Powschodzą perz i inne chwasty. Wtedy to rozbronuj - powschodzą pozostałe. Do połowy lipca przejedź roundupem z solidną dawką na ugory. Tak będzie najtaniej i co najważniejsze skutecznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 13:12

Doprowadzenie do użytku 2ha Mam taki sam problem jak kolega. Mam 1,5 Ha ugoru na którym rośnie różnego rodzaju zielsko oraz samosiejki brzozy. Na feriach zabieram się za wycinkę tych krzaków. Co następnie zrobić ? Myślałem prysnąć Roundupem i następnie orka. Tylko pytanie czy spali mi dość dobrze trawice długości ok 50-60cm i nie będzie problemu z przyoraniem tego ?