Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas AXION

185 odpowiedzi na ten temat

#81 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 09:17

Claas AXION Ta nastepna wymiana opon pewnie nie nastapi zbyt szybko bo good yeary (bo takie pewnie laczki ma axion) szybko sie nie zużyja. ;) Pisz czasami jak sprawuje sie ta piekna maszyna ;)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas AXION Dzisiaj, 09:28
  •  

#82 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 10:15

Claas AXION narazie sprawuje sie bardzo dobrze, ale nie robilem jeszcze nic w normalnych warunkach pracy dla niego, w zime caly osprzet bedzie dopasowany, takze przyszly sezon bedzie ciekawy.
jednym z pomyslow mojej tworczosci jest zapiecie do niego z przodu talerzowki front disc (poszerzonej do 6m), tyl brony ciezkie 2x6 i za bronami wal 6m ;) mam nadzieje uda sie to zrobic tej zimy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#83 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 18:33

Claas AXION Hehe niezle. Tylko coniektorym szczeka opadnie, po co Ci taki tasiemiec (nie mi oczywiscie) ladnie to bedzie wyglodalo ;) A z plugiem juz smigales? ile na 1 ha spalil w orce?

#84 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 12:11

Claas AXION

Hehe niezle. Tylko coniektorym szczeka opadnie, po co Ci taki tasiemiec (nie mi oczywiscie) ladnie to bedzie wyglodalo ;) A z plugiem juz smigales? ile na 1 ha spalil w orce?

hehe tasiemiec, ale wykonuje to za jednym przejazdem, a inni ubijaja pole 3 przejazdami (trzeba to powtorzyc pod rzepak przewaznie 3 razy), bo do 100 KM wiecej nie zaczepia i az zal [wiadomo co sciska] jak patrzysz na poprzeczniaki 20 razy przejechane ;)
z plugiem troche polatalem, ale na wnioski trzeba poczekac do przyszlego sezonu, na wiosne nie bedzie nic orane, tylko poplony talerzowka przejedziemy i z tylu smaragdem albo od razu agregatem i buraki beda posiane
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#85 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 22:40

Claas AXION brzozak jak tam twoj axion miałes juz jakas awarie

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 00:22

Claas AXION kto czyta nie bladzi

o tak niezawodnosc ciagnikow claasa to nadal niewiadoma, jeden rozdzielacz hydrauliki padl i "sterownik" kierunkowskazu (nie mam pojecia jak fachowo nazywa sie ta puszka, podobno sa to elementy produkowane przez hiszpanow i czesto zawodza, ale nie wszystkie marki decyduja sie na hiszpanska oferte ;) )

#87 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 11:06

Claas AXION No właśnie oto jest pytanie. Te awarie o których pisaliście w temacie no to w sumie żadne awarie(chyba, że sie będą notorycznie powtarzać z powodu wady fabrycznej elementu, to już problem). Kolega mi powiedział, że gdzieś koło Mikoszewa (brzozak2 może bardziej coś będziesz wiedział), facet miał claasa nie wiem jak dużego. Podobno się wkurzył i go oddał jeszcze na gwarancji. Teraz jeździ McCornikiem. Ale, to może tylko jakieś plotki. Chociaż mnie trochę zmartwiły ;)

#88 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:13

Claas AXION mikoszewo naturalnie wiem gdzie lezy ;) ale nie znam goscia, wogole nikt z moich znajomych nie posiada claasa.
co do awarii to wypisalem takie poniewaz narazie ciagnik stoi w wiacie :P to nie ma sie co zepsuc, natomiast o MF i Same pisalem cos kiedys i tam zdarzaly sie prawdziwe awarie :D

#89 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 14:10

Claas AXION No czytałem czytałem. Jak sobie dumałem nad ciągnikiem, to całe AF przeleciałem ;) , w końcu po to się tu zapisalem :P Ale do realizacji PROWu jeszcze pewnie uuuu więc będzie więcej od Was wieści o Axioniku. Bo to chyba największa zagadka na rynku po przejęciu Renaulta przez Claasa

#90 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 21:06

Claas AXION Fabryki pewnie zostały te same i pracownicy też. W fabrykach pracują pozbawieni perspektyw na życie algierczycy i inni emigranci (jak wiadoma Francja jest dla takich otwarta), którymi kierują i nadzorują Niemieccy inżynierowie. A co te renaulty były złe że claas axion to taka zagadka (chodź to nie to samo co renault ale podobne.... trochę podobne)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 22:07

Claas AXION no ja jednak uwazam ze to jest zagadka, jednak ktos na forum pisal, ze claas zainwestowal najwiecej pieniadzy w ciagu ostatnich paru lat w produkcje traktorow <_< co z reszta nie jest takie dziwne. no zycze claasowi i sobie <_< zeby to przynioslo profity

#92 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 22:43

Claas AXION Profity przyniesie, przynajmniej na początku, bo co nalepka to nalepka, a dalej sie zobaczy <_<

#93 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 01:02

Claas AXION nalepka to mnie narazie korbankowa wkurza, mogliby zrobic logo na przezroczystej nalepce i gitara, a nie wypisywac wszystkie dane teleadresowe a obskurnym plakacie.
moj sasiad kupil 2 JD od niemieckiego dealera Stucker, to jego naklejki idealnie komponuja sie w barwy ciagnika i wielkoscia tez nie przytlaczaja <_<

#94 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 08:13

Claas AXION To ja proponuje myje ko reki i jazda <_<

#95 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 08:39

Claas AXION

Skrzynia bezstopniowa w Classach Axion i Arion jest firmy ZF , czyli zdaje się , że to samo znajdziemy w JD AutoPowr 6020-7030 P i DF TTV <_<

blisko byłeś <_<

ale CMATIC = S-Matic

czyli skrzynia montowana NH/Case/Styer

@brzozak2

nic cie nie minęło, bo skrzyni tej nie będą puki co montowac do modelu 850....

#96 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 07 luty 2008 - 09:21

Claas AXION Rozmawiałem z serwisantem który był u mnie wczoraj na temat tej skrzyni i mówił ze wrażenia nie rewelacyjne do skrzyni vario w fendtcie brakuje jej bardzo dużo... Myślę więc ze nie mamy znowuż wielkich powodów aby rozpaczać z powodu jej braku :PP
Teraz z innej beczki brzozak2 teraz już mam manewry na uwrociach ;P i nawet dali mi instrukcje z zasadą ich działania :PP:PP:D(hmmm mógł by mi jechać 50 i więcej km/h tylko że się serwisant nie zgodził :PP:D a szkoda:P)

#97 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 07 luty 2008 - 09:35

Claas AXION

Rozmawiałem z serwisantem który był u mnie wczoraj na temat tej skrzyni i mówił ze wrażenia nie rewelacyjne do skrzyni vario w fendtcie brakuje jej bardzo

he, serwisant od W.M. ? B)

śmieszny musiał być ten serwisant.
Widać ma chłop pojęcie o tym co mówi :D

U mnie był przedstawiciel stamtąd.. to nie wiedział co sprzedaje :) Wiec dlaczego serwisant miał by wiedzieć co ma naprawiać i o czym powinien miec wiedze :)

#98 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 luty 2008 - 18:31

Claas AXION Dobra to ile was uczynił Axion w tym wypasie ?? sezon sie na pewno skończył a więc jakie spalanie tych silniczków JD przy danej pracy ( orka , transport itp. ) O i jeszcze jedno były jakieś nowe awarie ??

#99 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 luty 2008 - 18:39

Claas AXION

Dobra to ile was uczynił Axion w tym wypasie ?? sezon sie na pewno skończył a więc jakie spalanie tych silniczków JD przy danej pracy ( orka , transport itp. ) O i jeszcze jedno były jakieś nowe awarie ??

no sezon sie skonczyl i wlasnie dlatego nie ma zadnych nowych info, bo te najnowsze sa z konca listopada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 07 luty 2008 - 21:21

Claas AXION Do mav:
HAHAHAHA nie od W.M :PP z Poznania :D ten gość co jeździ i serwisuje widzę ze jest jednym z nielicznych serwisantów którzy znają się na rzeczy..., gdyż raz przyjechał do mnie gościu ustawiać kombajn po tym jak robiliśmy to przez 1/3 żniw a i tak nie pracował jak należy (25 lat stażu mojego ojca nie pomogło) a mechanik powiedział ze pszenica daje zaduży plon i kombajn nie daje rady<hahaha>
natomiast zgadzam sie z brzozak2 sezon sie skończył dane nieaktualne więc poco je rozpowszechniać...B) komputery sformatowane gotowe do nowego działania :):)