karol0604

Claas AXION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

napisze to znow: kto czyta nie bladzi

brzozak2 i karol0604 napiszcie i zamknijcie usta :D, niektórym osobą które twierdzą że Claas-y dużo palą B) . Robiliście już jakieś pomiary spalania, np przy orce czy w transporcie czy jeszcze nie?
ja nie mialem jeszcze mozliwosci, robie w wiekszosci jak ze szkoly wroce, a teraz coraz rzadziej wiec przyjdzie na to pora w przyszle zniwa, poza tym nie ma jeszcze ciezarka wiec pomiar przy orce w permanentym poslizgu to raczej bez sensu, bo pewnie sam bym sie przestraszyl, musze jeszcze plug przestawic na 50 cm, zeby lepiej wykorzystac jego moc

a na oko to chlop umarl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@karol0604 dzwonili do ciebie z serwisu, w zwiazku z wymiana tylnych blotnikow?? maja je wymiac bo podobno jest inny odcien lakieru niz na masce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

yy sorka.. dzis odczytalem too co napisales.. u mnie juz wymienione blotniki a wada ta nie dotyczyla wszystkich modeli tylko jedna z seri wyszla z tym ze defektem a spowodowane bylo to najprawdopodobniej z zla jakoscia farby jaka byly pokrywane, u mnie juz zmienione i Claas znow :lol: jest zielonym Claasem xD:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Yo no ja chyba się wycofam z axiona. to co tobie @brzozak2 dzieje się z przodem podobnie u kuzyna mojego taty kolegi (okolice Dzierzgonia) . Na domiar złego coś podobnego mu się dzieje na tyle. Wniosek z tego, że to już źle dobrane materiały w fabryce, a nie bardzo mi się uśmiecha kopać w opony na polu ;) . W piątek jadę podpisać umowę do ARiMR więc trzeba ostro zacząć myśleć nad wyborem marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pol roku temu zabronili uzywac przedniego ciezarka (do tej pory nie przywiezli nowego), a jakos tydzien temu przyjechali i zdemontowali obciazenie z tylnych kol podobno pojawily sie wady w niektorych egzemplarzach, a nie trzeba sie zbyt mocno wysilac by wyobrazic sobie 300 urywajace sie z kola na drodze i do tego 2x50 podstawa

 

EDIT

 

@darolee wbrew pozorom po przejsciach z MF to uwazam, ze claas jest bezawaryjny, wysiadaja tylko jakies proste mechaniczne polaczenia, a nie jak w MF co serwis nie wie z ktorej strony sie za to zabrac, no i najlepsze nigdy nie wiesz czy odpalisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

hmm u mnie zero problemow... tej natury... tylko te blotniki tzn ich kolor z tyłu ... aaa z przodu prawy blotnik oberwalo mi sie mocowanie a to dlatego ze sie samo rozkrecilo.. ale juz naprawione... B) ii tez mysle ze jak narazie jak sie cos mi psolo to w ten sposob ze nie przeszkadzalo w eksploatacji co najwyzej w wygladzie ;) ;] i jezeli mialbym kase w przyszlosci....(licze na przejecie czesci gosp...B)) to mysle ze zainwestowalbym w 2 claasa i mysle tu o Arion 510... :) ale tu glownie tez chodzi o jeden serwis takie same oleje... etc... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Co myślicie o Claasie Arionie 510, może mieliście z nim doczynienia.

 

:blink: :D :D :D:( :( :) :) :D


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Trochę w zły temat trafiłem z pytaniem więc się powtórzę. Chodzi mi o awarię z przedniego TUZa, tą co demonstrował @brzozak2. Podobno ocenili to na wadę fabryczną i wymieniali wszędzie (mocowania domniemam). Prawda to, czy standardowa ściema dealerska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wlasnie uwazam, ze w dobry trafiles (ciagniki claas :blink: ), poniewaz tam wypowiadal sie @matuch ktory bedzie znal najlepiej sytuacje. moze male PW do niego, co by nie przoczyl twojego zapytania?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Nie znam tematu, gdyż nie mam za dużego kontaktu z serwisem, ale daj znać na PW w czym leży problem, to się zorientuje co i jak :blink: i pogonie komuś kota :D


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No więc kolego @Matuch chodzi o to, że @brzozak2 miał w swoim Axionie zerwane śruby mocujące przedni TUZ. Oprócz niego w mojej okolicy spotkałem się jeszcze z jednym takim przypadkiem, a to już dużo. Był to jeden z głównych powodów dla którego (niestety) odstąpiłem od zakupu tej maszyny. @brzozak2 gdzieś miał fotki w galerii, chciałem zapodać link, ale fotek tyle ma, że mi się znudziło przeglądanie ;) A przedstawiciel powiedział mi, że z tymi śrubami to wymieniali wszędzie, bo wada fabryczna. Zastanawiam się czy prawdę gadał, czy ściemniał. Bo z reguły w takich sprawach wychodzi na to drugie. W myśl budowlanego powiedzenia " krzywo prosto, aby ostro" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@darolee w galerii nie mialem, ale dodawalem je gdzies na forum korzystajac z jakiego serwera. zdaje sie w jakims temacie o awariach czy kosztach eksploatacji, poszukam jak bede mial chwile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

jeżeli chodzi o claas axion 850 to moim zdaniem jest to ciągnik na jakieś 200-250 ha a pod względem wyglądu i mocy silnika to bardzo dobry ciągnik

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
pod względem mocy silnika to bardzo dobry ciągnik

nie bardzo rozumiem, mozesz napisac to jakos jasniej, albo rozwinac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

@brzozak piszesz,że twój axion nie ma praktycznie żadnych awarii, a jka już są to jakieś drobne. Byłem w Niemczech pod Koln i widziałem dwa warsztaty naprawcze traktorów w jednym na 3 traktory były dwa Clasy a w drugim jeden, jak to jest są one awryjne? Kuzyn mieszkający w Holandii (pracuje na gospodarstwie rolnym) mówił mi, że jego szef woli wypożyczyć z tzw. komisu Claasa bo wie, że jst to dobra maszyna niż kupić go i jak to on mówi "dokładać do niego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Byłem w Niemczech pod Koln i widziałem dwa warsztaty naprawcze traktorów

nie bardzo rozumiem, wiesz ile ja fendtow i deerow widzialem w warsztatach??? chcesz z jednorazowej obserwacji 2 warsztatow prowadzic jakies analizy wzgledem awaryjnosci???

u mnie byla jedna awaria (przedniego TUZu) reszte to drobnostki usuwane w ramach gwarancji, jeszcze zanim zaczely szwankowac i tyle moge na dzis powiedziec. zobaczymy za 10 lat jak beda sie sprawowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

a co tu jest do rozumienia :lol

a co ty myślisz że ja nie widziałem fendtów w naprawie poprostu na claasa w Holandi mało osób się decyduje, właściciel gospodarstwa w którym pracuje mój kuzyn zmienia często traktory i jakoś nigdy nie przyszło mu do głowy kupić claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no i co z tego?? jakos dalej nie moge zadnego konsensu wydobyc z twoich postow. chwalisz sie, zalisz, zazdroscisz, czy wysmiewasz bo wg mnie nic innego nie wnosza twoje posty do rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

a w któeych postach się chwale czy zazdroszcze co ty wymyślasz a napewno nie się nie żale bo nie mam powodu a może ty taką potrzeba masz? A jak nie rozumiesz to już nie moja wina, pisze tylko ze z mojej obserwacji claasy są dość awaryjne a moje poprzednie posty są tylko argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PieroTrans    0

Witam, temat kieruje przede wszystkim do właścicieli Claasów. W przyszłym tygodniu odbieram Axiona 810 CEBIS, i tu kieruje pytanie czy macie jakieś problemy z tymi ciągnikami? Będe wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przeczytaj ten temat to bedziesz wiedzial.

ile kosztuje teraz 810 cebis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj