Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

napisze to znow: kto czyta nie bladzi

brzozak2 i karol0604 napiszcie i zamknijcie usta :D, niektórym osobą które twierdzą że Claas-y dużo palą B) . Robiliście już jakieś pomiary spalania, np przy orce czy w transporcie czy jeszcze nie?
ja nie mialem jeszcze mozliwosci, robie w wiekszosci jak ze szkoly wroce, a teraz coraz rzadziej wiec przyjdzie na to pora w przyszle zniwa, poza tym nie ma jeszcze ciezarka wiec pomiar przy orce w permanentym poslizgu to raczej bez sensu, bo pewnie sam bym sie przestraszyl, musze jeszcze plug przestawic na 50 cm, zeby lepiej wykorzystac jego moc

a na oko to chlop umarl

Opublikowano

yy sorka.. dzis odczytalem too co napisales.. u mnie juz wymienione blotniki a wada ta nie dotyczyla wszystkich modeli tylko jedna z seri wyszla z tym ze defektem a spowodowane bylo to najprawdopodobniej z zla jakoscia farby jaka byly pokrywane, u mnie juz zmienione i Claas znow :lol: jest zielonym Claasem xD:P

Opublikowano

Yo no ja chyba się wycofam z axiona. to co tobie @brzozak2 dzieje się z przodem podobnie u kuzyna mojego taty kolegi (okolice Dzierzgonia) . Na domiar złego coś podobnego mu się dzieje na tyle. Wniosek z tego, że to już źle dobrane materiały w fabryce, a nie bardzo mi się uśmiecha kopać w opony na polu ;) . W piątek jadę podpisać umowę do ARiMR więc trzeba ostro zacząć myśleć nad wyborem marki.

Opublikowano

pol roku temu zabronili uzywac przedniego ciezarka (do tej pory nie przywiezli nowego), a jakos tydzien temu przyjechali i zdemontowali obciazenie z tylnych kol podobno pojawily sie wady w niektorych egzemplarzach, a nie trzeba sie zbyt mocno wysilac by wyobrazic sobie 300 urywajace sie z kola na drodze i do tego 2x50 podstawa

 

EDIT

 

@darolee wbrew pozorom po przejsciach z MF to uwazam, ze claas jest bezawaryjny, wysiadaja tylko jakies proste mechaniczne polaczenia, a nie jak w MF co serwis nie wie z ktorej strony sie za to zabrac, no i najlepsze nigdy nie wiesz czy odpalisz ;)

Opublikowano

hmm u mnie zero problemow... tej natury... tylko te blotniki tzn ich kolor z tyłu ... aaa z przodu prawy blotnik oberwalo mi sie mocowanie a to dlatego ze sie samo rozkrecilo.. ale juz naprawione... B) ii tez mysle ze jak narazie jak sie cos mi psolo to w ten sposob ze nie przeszkadzalo w eksploatacji co najwyzej w wygladzie ;) ;] i jezeli mialbym kase w przyszlosci....(licze na przejecie czesci gosp...B)) to mysle ze zainwestowalbym w 2 claasa i mysle tu o Arion 510... :) ale tu glownie tez chodzi o jeden serwis takie same oleje... etc... B)

Opublikowano

Trochę w zły temat trafiłem z pytaniem więc się powtórzę. Chodzi mi o awarię z przedniego TUZa, tą co demonstrował @brzozak2. Podobno ocenili to na wadę fabryczną i wymieniali wszędzie (mocowania domniemam). Prawda to, czy standardowa ściema dealerska?

Opublikowano

wlasnie uwazam, ze w dobry trafiles (ciagniki claas :blink: ), poniewaz tam wypowiadal sie @matuch ktory bedzie znal najlepiej sytuacje. moze male PW do niego, co by nie przoczyl twojego zapytania?? :D

Opublikowano

Nie znam tematu, gdyż nie mam za dużego kontaktu z serwisem, ale daj znać na PW w czym leży problem, to się zorientuje co i jak :blink: i pogonie komuś kota :D

Opublikowano

No więc kolego @Matuch chodzi o to, że @brzozak2 miał w swoim Axionie zerwane śruby mocujące przedni TUZ. Oprócz niego w mojej okolicy spotkałem się jeszcze z jednym takim przypadkiem, a to już dużo. Był to jeden z głównych powodów dla którego (niestety) odstąpiłem od zakupu tej maszyny. @brzozak2 gdzieś miał fotki w galerii, chciałem zapodać link, ale fotek tyle ma, że mi się znudziło przeglądanie ;) A przedstawiciel powiedział mi, że z tymi śrubami to wymieniali wszędzie, bo wada fabryczna. Zastanawiam się czy prawdę gadał, czy ściemniał. Bo z reguły w takich sprawach wychodzi na to drugie. W myśl budowlanego powiedzenia " krzywo prosto, aby ostro" ;)

Opublikowano

@darolee w galerii nie mialem, ale dodawalem je gdzies na forum korzystajac z jakiego serwera. zdaje sie w jakims temacie o awariach czy kosztach eksploatacji, poszukam jak bede mial chwile ;)

Opublikowano

@brzozak piszesz,że twój axion nie ma praktycznie żadnych awarii, a jka już są to jakieś drobne. Byłem w Niemczech pod Koln i widziałem dwa warsztaty naprawcze traktorów w jednym na 3 traktory były dwa Clasy a w drugim jeden, jak to jest są one awryjne? Kuzyn mieszkający w Holandii (pracuje na gospodarstwie rolnym) mówił mi, że jego szef woli wypożyczyć z tzw. komisu Claasa bo wie, że jst to dobra maszyna niż kupić go i jak to on mówi "dokładać do niego".

Opublikowano
Byłem w Niemczech pod Koln i widziałem dwa warsztaty naprawcze traktorów

nie bardzo rozumiem, wiesz ile ja fendtow i deerow widzialem w warsztatach??? chcesz z jednorazowej obserwacji 2 warsztatow prowadzic jakies analizy wzgledem awaryjnosci???

u mnie byla jedna awaria (przedniego TUZu) reszte to drobnostki usuwane w ramach gwarancji, jeszcze zanim zaczely szwankowac i tyle moge na dzis powiedziec. zobaczymy za 10 lat jak beda sie sprawowac.

Opublikowano

a co tu jest do rozumienia :lol

a co ty myślisz że ja nie widziałem fendtów w naprawie poprostu na claasa w Holandi mało osób się decyduje, właściciel gospodarstwa w którym pracuje mój kuzyn zmienia często traktory i jakoś nigdy nie przyszło mu do głowy kupić claasa.

Opublikowano

no i co z tego?? jakos dalej nie moge zadnego konsensu wydobyc z twoich postow. chwalisz sie, zalisz, zazdroscisz, czy wysmiewasz bo wg mnie nic innego nie wnosza twoje posty do rozmowy

Opublikowano

a w któeych postach się chwale czy zazdroszcze co ty wymyślasz a napewno nie się nie żale bo nie mam powodu a może ty taką potrzeba masz? A jak nie rozumiesz to już nie moja wina, pisze tylko ze z mojej obserwacji claasy są dość awaryjne a moje poprzednie posty są tylko argumentami.

Opublikowano

Witam, temat kieruje przede wszystkim do właścicieli Claasów. W przyszłym tygodniu odbieram Axiona 810 CEBIS, i tu kieruje pytanie czy macie jakieś problemy z tymi ciągnikami? Będe wdzięczny za odpowiedź.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez WPL
      Witam proszę o pomoc problem z skrzynia biegów na rozgrzanej zapala się bład 75D7 i przestają działać zakresy lub zawiesi sie na (D) lub działają trzy zakresy A-B-C  z góry dziękuję 

    • Przez Wiesław446
      Witam mam problem  w Celtisie z półbiegiem zając na żółwiu ciągnik jedzie do przodu i do tyłu a na zającu się wyraźnie ślizga i wydaje dziwne wycie tak jakby coś nabierało obrotów . stało się to podczas normalnej jazdy.zmierzone ciśnienie przy elektrozaworach tych od rewersu ciśnienie na 26 atm pojawiły się po puszczeniu sprzęgła i włączenia jazdy do tyłu lub przodu czy to będzie kwestia mechaniczna czy można jeszcze coś zmierzyć. Dodaje film na którym słychać odgłos przy zającu
      VID-20260608-WA0001.mp4
    • Przez mateuszskib
      Jeśli chodzi o listwy to są wymienione 

    • Przez mateuszskib
      Czym może być spowodowane to że koło jest tak blisko zwrotnicy 


    • Przez farmer_89
      Co wybrac reno ares 640? czy claas ares 697?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v