Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#10161 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:40

przejęcie ma nastąpić po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Było na to 180 dni od odebrania decyzji

możesz płacić zus i krus ale wtedy nie będziesz ubezp. w Krus w pełnym zakresie z mocy ustawy tak jak to jest wymagane w mr. Po wydaniu decyzji dopiero musisz ubezp. sie w krus

Dzięki za tak szybką odpowiedź, pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:31
  •  

#10162 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 18:42

Napiszę tak: ręce i cycki opadają jak czytam te głupoty. W żadnym innym miejscu nie spotkałem się z tak dużą ilością idiotycznych pytań, nie mówię już o niektórych odpowiedziach. Aktualnie widzę 507 stron pustego gadania. Nie ma żadnych potwierdzonych informacji a tu znajdzie się jeden mądry co gdzieś, od kogoś usłyszał, więcej nie zrozumiał, napisał i za chwilę gównoburza, bo ktoś słyszał coś innego. Bezsensowne tworzenie historyjek. Co więcej, dużo wypowiedzi typu: prawdopodobnie..., chyba zmienią..., podobno... Po co to wszystko? Niektórzy niech sobie doczytają o podstawach tego projektu. Mylenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa z przychodem gospodarstwa uważam za... może lepiej nie będę kończyć tej wypowiedzi. To co zapamiętałem z ostatnich stron, wypowiedzi strazaka. Taki trochę z Ciebie pies ogrodnika. Uważasz, że jak ktoś ma na koncie 200k zł to już mu się nie należy nic albo jak ktoś dostanie gospodarstwo z wyposażeniem to też ma mu nic nie przysługiwać? Nie rozśmieszaj mnie, innych zresztą też. Nie znasz sytuacji wielu ludzi w jakiej znaleźli się w stosunku do dofinansowań unijnych. Kolejna rzecz, która niesamowicie mnie irytuje. Tak, wiem. Zaraz się zacznie gadanie, że nie każdy musi być polonistą lub też coś w tym stylu, ale na litość boską. Jeśli w polu tekstowym pojawia się faliste podkreślenie w dodatku czerwonym kolorem to w tym słowie, sformułowaniu na miliard procent jest błąd. Pofatygujcie się trochę i popracujcie nad tym. No ch*j(Tak. ch*j a nie h*j) mnie strzela jak widzę np. takie błędy: "kopie"(chodzi o "kupię"), szczeguły, itp.
Polecam zapoznać się z tym PDFem: http://www.minrol.go...T_PROW_.doc.pdf
Wszystko w kwestii projektu ułatwiania startu młodym rolnikom zaczyna się na dole strony 122. W takiej wersji będzie szło to do zatwierdzenia.
Dziękuję za uwagę. Czekam z niecierpliwością na hejty :)

P.S. Czy aby dostać dofinansowanie na MR musze złorzyć wniosek w agęcji?

Uważaj bo ci żyłka wdu..e pęknie i będzie bolało , a jak nie możesz czytać naszych postów to kliknij myszką w taki mały krzyżyk i po kłopocie pozdrawiam

#10163 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Strażaczku, o mnie się nie martw. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie emanuję taką zazdrością. I z szacunkiem proszę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10164 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:58

możesz płacić zus i krus ale wtedy nie będziesz ubezp. w Krus w pełnym zakresie z mocy ustawy tak jak to jest wymagane w mr. Po wydaniu decyzji dopiero musisz ubezp. sie w krus

Czyli nie da sie pogodzic tych dwóch rzeczy? Nie mozna pracowac na pelny etat, prowadzic gospodarstwo i dostac mr?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#10165 Share Blondynka

Blondynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanko, czy ktos posiada przykladowy wypelniony stary wniosek? (Jakas strona internetowa, badz wasze wnioski)

#10166 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:10

Czyli nie da sie pogodzic tych dwóch rzeczy? Nie mozna pracowac na pelny etat, prowadzic gospodarstwo i dostac mr?

Jeśli dostaniesz MR masz obowiązek być ubezpieczony rok w KRUS po roku możesz prowadzić gospodarstwo i pracować w NASA

#10167 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale niektórzy głupoty wypisują. Na krusie po otrzymaniu dotacji trzeba być tylko przez ROK. A gospodarstwo można mieć na siebie jeszcze przed złożeniem wniosku ale nie dłużej niż 12 miesięcy i przed otrzymaniem dotacji ale nie dłużej niż 18 miesięcy. Nawet już można je przejąć i wszystko będzie w porządku.

Edytowany przez snickers_2005, 15 kwiecień 2014 - 20:13.

#10168 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:11

Pytanko, czy ktos posiada przykladowy wypelniony stary wniosek? (Jakas strona internetowa, badz wasze wnioski)

Skąd wiesz że będą te same wnioski ?

#10169 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:14

Jeżeli nie byłeś wcześniej rolnikiem to możesz, ale musiałbyś zrezygnować z obecnej pracy, aby odprowadzać składki do KRUS.

A czy można złożyć wniosek w trakcie umowy o pracę i zrezygnować z niej dopiero po otrzymaniu decyzji?

#10170 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:17

A czy można złożyć wniosek w trakcie umowy o pracę i zrezygnować z niej dopiero po otrzymaniu decyzji?

oczywiście że można a nawet tak trzeba;-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10171 Share Blondynka

Blondynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem vzy beda te same wnioski, ale chcialabym sprobowav sama napisac :-) wiec pewnie te najwazniejsze rzey beda te same :P

#10172 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:23

oczywiście że można a nawet tak trzeba;-)

I to mnie cieszy :D tez trzeba czekać kiedy dokładny termin wyznaczą

#10173 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze nie wypełniam tylko pomoc potrzebna by dobrze to zrobic

#10174 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:51

Nie wiem vzy beda te same wnioski, ale chcialabym sprobowav sama napisac :-) wiec pewnie te najwazniejsze rzey beda te same :P

wniosek z instrukcją wypełniania jest na stronie arimr, oczywiście do poprzednich naborów, ale wielkich zmian to raczej napewno nie będzie, można próbować wypełniać. W razie problemów mogę podpowiedzieć ;-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10175 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy mogę przejąć 100% gruntów od rodziców w dzierżawę na MR na 5 lat? żeby przyznano mi premię?
ile punktów dają za bezrobocie w lubelskim?
kiedy najpóżniej muszę zacząć zbierać potrzebne dokumenty do złożenia wniosku?

#10176 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli dzierżawa jest od osoby prywatnej to musi być na 10 lat (ale nie wiem czy można od rodziców). W lubelskim zależy który powiat, najwięcej punktów włodawski a najmniej lubelski i łęczyński (znajdź sobie dane statystyczne w internecie). Dokumenty i w tydzień można zebrać:)

#10177 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na 5 lat dzierżawa to tylko do agencji, od osób prywatnych na 10 lat, odnośnie Zusu faktycznie pomyliłem się, w Krusie trzeba być przez rok, ale MR zobowiązuje się samodzielnie prowadzić gospodarstwo przez 5 lat, dlatego umowa o pracę nie wchodzi w grę

#10178 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) siostra przepisze mi pole na mr i chcę tez od niej kupić za premię jak to zrobić poprawnie prawnie

#10179 Share efelinka

efelinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 22:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy beneficjent ma 180 dni na przejęcie gospodarstwa o wielkości ok. 4,5h.
Czy ta przejmowana powierzchnia 4,5 ha może zostać dokonana na podstawie umowy dzierżawy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10180 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 22:51