Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#6661 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rodzice przepisali ci gospodarstwo u notariusza??? jak na to akt notarialny i umowy dzierżawy na resztę gruntów to składasz to do agencji i już...

jak nie jesteś pewien czy tyle wystarczy to powtarzam zadzwoń do swojego oddziału agencji i zapytaj czy wymagają do młodego rolnika wypisów z rejestru gruntów i nie będziesz miał problemów, zamiast się dopytywać na forum jak każdy ci powie co innego bo w większości każdy oddział wojewódzki ARIMR wymaga co innego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:54
  •  

#6662 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dowiedziałem się po moich 40 próbach do dzwonienia się do Arimr Warszawa iż 31.01.2012 wyjdzie do mnie przelew jak myślicie powinien w tym samym dniu znaleść się na moim koncie ?? Mój bank to Sgb (spółdzielczy) ?? :rolleyes:

#6663 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak przyjdzie to będzie i go zobaczysz a jak nie to 1 lutego:) a tak na serio to zależy o jakiej porze wyślą jeśli z rana to powinien być po południu u ciebie, a jak nie to dopiero następnego dnia..

a spieszy ci się z kasą, że chcesz tego samego dnia???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6664 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:03

Dowiedziałem się po moich 40 próbach do dzwonienia się do Arimr Warszawa iż 31.01.2012 wyjdzie do mnie przelew jak myślicie powinien w tym samym dniu znaleść się na moim koncie ?? Mój bank to Sgb (spółdzielczy) ?? :rolleyes:

a kiedy składałeś wniosek o płatnośc

#6665 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak kolego @chomik111 bardzo zależy bo mam maszyny do odbioru :rolleyes:
Wniosek składałem 30 listopada a poprawka 18 grudnia <_<

#6666 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To widze że jak na razie jestem rekordzistką z szybkością dostania kasy od momentu złożenia wniosku...

A co do maszyn, złozyłam zamówienie, w tym tygodniu będę miała fakturę więc w przyszłym, najpóxniej za 2 tygodnie maszyna na podwórku - a cena, taka sama jak przed nowym rokiem

#6667 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No u was nie ma takich sprzedawców, że przywożą maszyny a zapłata później? :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6668 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:51

Tak kolego @chomik111 bardzo zależy bo mam maszyny do odbioru :rolleyes:
Wniosek składałem 30 listopada a poprawka 18 grudnia <_<

a jakie maszyny i kiedy termin odbioru???

#6669 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cos nie tak w akcie notarialnym było i potrzebowali oświadczenia mojej babci że nie będzie jakiejś tam części mojej ziemi nikomu dzierżawci i że ona jest w całości moja, babcia podpisała oświadczenie->zrobiłam skan->wysłałam maila do Pani która mi wniosek rozpatrywała i jak to dostała to tego samego dnia wysłała wniosek do Warszawy. A 3 stycznia zawiozłam orginał i wypełniając papiery pisałam datę z 30 grudnia :D

Madzia20, a o co chodzi z tym oswiadczeniem? co miałaś nie tak w akcie ze potrzebowali oswiadczenia babci? pytam bo obawiam sie ze bede mial podobny problem

#6670 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:03

Dowiedziałem się po moich 40 próbach do dzwonienia się do Arimr Warszawa iż 31.01.2012 wyjdzie do mnie przelew jak myślicie powinien w tym samym dniu znaleść się na moim koncie ?? Mój bank to Sgb (spółdzielczy) ?? :rolleyes:

Daj nam Panie Boże ,żebyśmy tylko takie problemy mieli w tym temacie :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6671 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) amen ;p

#6672 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:59

Nie chcę Cię zmartwić ale wczoraj znalazłem na http://poradnik.net.pl/ Jest tam do pobrania "wywiad z ministrem Sawickim i np. jest coś takiego:

– Czy w 2012 roku będą jeszcze nowe nabory wniosków, chodzi o premie dla młodych
rolników, modernizacja gospodarstw, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,
programy rolnośrodowiskowe?

– Nie będzie nowego naboru na modernizację gospodarstw i premie dla młodego rolnika, a
także na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Jedynie w tym ostatnim działaniu,
jeśli jakieś nieznaczne środki zostaną, ogłosimy jeszcze tzw. nabór czyszczący. W działaniu
premie dla młodego rolnika planujemy wyjście z ram wojewódzkich i otwarcie koperty na cały
kraj, aby rozdysponować wszystkie środki.Na najbardziej popularne działania, złożone wnioski
znacznie przekraczają zaplanowany budżet. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Komisją
Europejską o możliwość przesunięcia z innych mniej popularnych działań PROW kolejnych 100
mln euro na modernizację gospodarstw. W sumie będzie to łącznie zwiększenie o 1,5 mld
złotych w stosunku do pierwotnego budżetu na to działanie. Chcę zaznaczyć, że modernizacja
gospodarstw jest priorytetowym działaniem i jeśli pojawią się sygnały, że w innych działaniach
PROW jest słabe zainteresowanie, to będziemy starać się o kolejne przesunięcia na rzecz
modernizacji. 

To będzie ten nabór w 2012 czy nie, bo Pan minister sam sobie przeczy?

#6673 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:01

... a Ja tylko za siebie 345zł ;)

Mam tyle samo;)

#6674 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powiem tak..

nie ma nad czym myśleć tylko trzeba poczekać jak będzie to będzie a jak nie to trzeba czekać do 2014 roku jak nowa WPR ruszy.

#6675 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ano pasowałoby mi wiedzieć, bo mam trochę ziemi do kupienia i nie wiem czy na siebie kupować czy nie....

#6676 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 23:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to jaki to problem kup na razie na tatę a później w razie czego on ci ją przepiszę notarialnie i po sprawie. Jesteś zabezpieczony na wszelki wypadek jak będzie młody rolnik a tak jak kupisz na siebie zamykasz sobie drogę do dotacji..

#6677 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 23:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy mial ktos z was taka sytuacje, ze jestescie zameldowani w jednym wojewodztwie a weszliscie w posiadanie ziemi w innym wojewodztwie to jesli przyszlo do zlozenia wniosku o platnosc to wysylali/przenosili wasz wniosek do centrali tego drugiego wojewodztwa, tam gdzie posiadacie wiekszosc gruntow?! Czy zostawiali w tej samej centrali, w tym wojewodztwie w ktorym jestescie zameldowani?

#6678 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 07:41

Cos nie tak w akcie notarialnym było i potrzebowali oświadczenia mojej babci że nie będzie jakiejś tam części mojej ziemi nikomu dzierżawci i że ona jest w całości moja, babcia podpisała oświadczenie->zrobiłam skan->wysłałam maila do Pani która mi wniosek rozpatrywała i jak to dostała to tego samego dnia wysłała wniosek do Warszawy. A 3 stycznia zawiozłam orginał i wypełniając papiery pisałam datę z 30 grudnia :D

Madzia20, a o co chodzi z tym oswiadczeniem? co miałaś nie tak w akcie ze potrzebowali oswiadczenia babci? pytam bo obawiam sie ze bede mial podobny problem

Większą część ziemi którą mi rodzice przepisali to była akurat tzw. ojcowizna taty - i jak dziadkowie to 13lat temu tacie przepisali to było zastrzeżenie że do śmierci dom jest ich i ileś tam arów ziemi do tego musi być.
Tato mi przepisał i przeszło to na mnie - dziadek nie żyję ale babcia musiała napisać oświadczenie że ziemia zawarta w tym i tym akcie jest w całości moja i że ona na pewno nie będzie nikomu tego dzierżawić - no i tyle.

Edytowany przez Madzia20, 26 styczeń 2012 - 07:43.

#6679 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 09:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Jeżeli kupiłem maszyny jeszcze w 2011 roku to czy muszę rozliczyć się z fakturami do 31 stycznia 2012 roku czy mam na to 3 lata?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6680 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @mariusz,
Też próbuję się tego dowiedzieć od jakieś czasu, ale każdy telefon do Agencji to inna wersja. Dla świętego spokoju chyba zawiozę im te faktury w styczniu, tym bardziej, że w załączniku do decyzji o przyznaniu premii pisze, żeby rozliczać się do końca stycznia.
Jak będziesz coś wiedział na 100%, to napisz na forum, bo szczerze powiedziawszy, nijak mi się nie chce jechać do Agencji.