Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#4121 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli nie trzeba go odpisywac notarialnie czy cos takiego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:43
  •  

#4122 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 29 kwiecień 2011 - 09:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciągnika ? Nie :) w biznesplanie piszesz że będziesz pożyczał ciągnik od taty , a umowę użyczenia piszecie między sobą w domu i trzymacie w razie kontroli , do wniosku nie jest potrzebna . A na co chcesz przeznaczyć premię ? Bo jeśli na maszyny do ciągnika którego nie masz to mogą się trochę dziwnie patrzeć na twój biznesplan ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4123 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 11:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) patrzac na ostanie posty,kolega pawlus224 ma racje w tym co pisze.
Ja z biznes planu wyrzucilem maszyny i budynki, chce wlasnie napisac takie porozumienie z rodzicami.
Mam teraz do was pytanie: 6 maja przejmuje 15,10 ha, bez maszyn i budynkow, jaki jest dalszy plan od notariusza gdzie mam sie dalej zglosic zeby sprawy nabraly tempa i kasa z agencji przybyla

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4124 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie wiem czy mam rację , pisze wam tak jak mi powiedziała babka z odr - może komuś się przyda :)

hm ... Napewno musisz wyrobić numer gospodarstwa , a do tego chyba jest potrzebne jakieś zaświadczenie z gminy o posiadaniu ha - jeśli dobrze pamiętam to co pisali w tej sprawie koledzy kilkanaście stron wcześniej . Musisz założyć też konto w banku , zdobyć zaświadczenie z krusu że podlegasz ubezpieczeniu jako rolnik . Z resztą to co musisz mieć przy składaniu wniosku o płatność napewno jest wypisane na stronie arimr , chyba nawet w wersji do wydruku wniosku o płatność znajdziesz to co powinieneś do niego załączyć . Wczoraj gdy składałem wniosek na tegoroczny nabór to pan który był za mną składał właśnie ten wniosek o płatność ze starego naboru i tych dokumentów było bardzo malutko ;)

#4125 Share wader881

wader881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2011 - 15:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak myślicie,czy zdąże jeszcze w tym roku załapać się na kredyt preferencyjny na zakup ziemi gdybym dostał premię w tym naborze

#4126 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 16:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanko czy od kogokolwiek ARIMR chciała dostarczenia wykazu zmian gruntowych do wniosku o płatność????

#4127 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak chce kupić maszyny do ciagnika który stoi na ojca. wiec takie cos nie przejdzie??

#4128 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 29 kwiecień 2011 - 22:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest pewność, ze za rok tez będzie nabór wniosków na MR? Mogę składać wniosek nie posiadając ani hektara ziemi, tylko same dzierżawy( ponad 10 lat)?

#4129 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 09:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus224,
Do wyrobienia numeru gospodarstwa nie trzeba żadnych zaświadczeń.

@gm18,
Przejdzie.

@matyziak,
Jest prawie pewne, że za rok nie będzie naboru. Dzierżawy wystarczą (w tym naborze).

#4130 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 30 kwiecień 2011 - 10:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pierre pieter nie wprowadzaj w blad do wyrobienia numeru gospodarstwa potrzebne jest zaswiadczenie z banku o posiadaniu konta to kosztuje 10zl przynjamniej w moim banku no i zlozyc podanie.
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4131 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 11:56

tak chce kupić maszyny do ciagnika który stoi na ojca. wiec takie cos nie przejdzie??

w przepisach nie ma żadnych przeciwwskazań więc teoretycznie tak jak kolega wyżej pisał "przejdzie" , ale jak będzie Ci sprawdzał wniosek jakiś nadgorliwy pracownik który ma gorszy dzień to może mieć do tego jakieś "ale" ;) Ja bym na Twoim miejscu przejął ciągnik jeśli to nie jest jakiś duży problem :) a jeśli nie możesz go przejąć to trzeba w biznesplanie jakąś bajkę napisać np. że ciągnik jest w złym stanie i itak niedługo zostanie wymieniony .

#4132 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam

Koledzy mam pytanie w kwalifikacjach zawodowych do młodego rolnika jest podpunkt - traktorzysta - wykwalifikowany traktorzysta; co to znaczy?? czy to chodzi o prawko na ciągnik??

#4133 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki za odpowiedzi jeszcze będę to konsultował z babka która mi wypełnia wniosek zobaczymy jak to będzie:)

#4134 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 maj 2011 - 07:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @JEDREK,
Ode mnie nie wymagali zaświadczenia z banku.

#4135 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanie przygotowuje teraz wniosek na MR i tak nie wiem co mam z tym fantem zrobić a mianowicie tata korzystał z modernizacji w 2008r a ja chce przejąc od niego 3ha bo tak w działkach pasuje i wiem że trzeba pisac pismo do agencji tylko nie wiem kiedy teraz przed złożeniem wniosku czy jak przyjdzie ze otrzymałem premie ?? a jeszcze jedno pytanie jaka jest szansa otrzymania dotacji w woj. lubelskim słyszałem ze pienidzy wystarczy dla wszystkich a moze wy macie jakies inf??

#4136 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 maj 2011 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po złożeniu wniosku o płatność dostaliscie jakos znać ze wszystko ok? przyszło jakies pismo?
czy tylko sprawdzaliście czy jest kasa na koncie??
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#4137 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:23

Witam mam takie pytanie przygotowuje teraz wniosek na MR i tak nie wiem co mam z tym fantem zrobić a mianowicie tata korzystał z modernizacji w 2008r a ja chce przejąc od niego 3ha bo tak w działkach pasuje i wiem że trzeba pisac pismo do agencji tylko nie wiem kiedy teraz przed złożeniem wniosku czy jak przyjdzie ze otrzymałem premie ?? a jeszcze jedno pytanie jaka jest szansa otrzymania dotacji w woj. lubelskim słyszałem ze pienidzy wystarczy dla wszystkich a moze wy macie jakies inf??

Mi też tak powiedziała pani dyrektor biura powiatowego ARIMR ,że pieniędzy ma wystarczyć dla wszystkich bo przesunięto srodki z naboru 2012 którego nie bedzie ;) ale Ja podchodzę do tego sceptycznie :)

#4138 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mogę złożyć wniosek-MR nie posiadając ziemi i zobowiązać się do jej uzyskania? :mellow:

#4139 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 maj 2011 - 20:46

po złożeniu wniosku o płatność dostaliscie jakos znać ze wszystko ok? przyszło jakies pismo?
czy tylko sprawdzaliście czy jest kasa na koncie??

Nic nie przychodzi musisz dzwonić i się dowiadywać na jakim etapie jest twój wniosek albo sprawdzać konto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4140 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 maj 2011 - 23:59

Nic nie przychodzi musisz dzwonić i się dowiadywać na jakim etapie jest twój wniosek albo sprawdzać konto.

a gdzie mozna dzwonic??? ja do torunia składałem. i co mam im podac jak zadzwonie??? jakis nr sprawy??