Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#4061 Share nowy2066

nowy2066

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam dość duży problem. Młody rolnik 2010r - decyzja pozytywna wydana w grudniu, jednak czekałem do marca za decyzją odnośnie rent strukturalnych - i niestety zabrakło środków. I tu pojawił się duży problem, bo rodzice korzystali z płatności dla gospodarstw NISKOTOWAROWYCH, a przez to zobowiązani są do nieprzenoszenia własności gospodarstwa niskotowarowego przez okres 5 lat od dnia przyznania płatności dla gospodarstwa niskotowarowego
(Zobowiązanie „nieprzenoszenia własności gospodarstwa” nie dotyczy przeniesienia własności gospodarstwa niskotowarowego na rzecz następcy producenta rolnego, któremu przyznano rentę strukturalną)
U mnie 5 rok zobowiązania przypada na 2011r .
No i właściwie jeżeli przejmę gospodarstwo to bede musiał zwrócić 25 tyś.
A jeżeli złożę rezygnację z przyznanej już decyzji MR za 2010 i bede chciał zlożyć nowy wniosek w 2011 czyli od 26 kwietnia _ to nie wiem czy mam szanse załapać się , bo gospodarstwo jest malutkie 12ha. I moge nie zdobyć odpowiedniej ilości punktów.

Doradźcie coś....:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:39
  •  

#4062 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 17:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja Tobie proponuje pogadac z osoba ktora rozpatrywala Twoj wniosek MR(prowadzacym) w OR albo tez z kims wyzej postawionym w OR ARiMR.

#4063 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Jest ktos kto spisywal umowe dzierzawy ziemi na MR? Jak taka umowa ma wygladac? Wystarczy ze bedzie odrecznie lub komputerowo napisana w dwoch egzemplarzach a notariusz poswiadczy zgodnosc podpisow lub osobiscie podpisze sie to u notariusza. Czy ta umowa dzierzawy bedzie jakos odznaczona np w ksiedze wieczystej lub w geodezji aby wlasciciel nie mogl sprzedac tej ziemi przed okresem 10lat? Jakie sa wymagania agencji co do umowy dzierzawy na MR?. Prosze o pomoc doswiadczonych. Pozytywna decyzja MR w 2010, bede dzierzawic brakujace 2ha na okres 10lat. Mozna dzierzawic ziemie na MR od ojczyma? DZIEKI

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4064 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 06:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przed wczoraj dzwoniłem do OR ARiMR i pani powiedziała że dzierżawa ma być na 10 lat i musi mieć datę pewną, nie powiedziała nic o tym że ta umowa musi być koniecznie spisana u notariusza.Więc pewnie w urzędzie gminy też można(będzie tańsza).

#4065 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 07:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. Ja mam podobny problem, swojej ziemi mamy koło 9 ha więc nie jest to ani średnia ogólnopolska ani tym bardziej wojewódzka (mieszkam w kujawsko-pomorskim). Tutaj moje pytanie: czy spisywać umowę jeszcze przed złożeniem wniosku? wtedy taka umowa musiała by być na aktualnego właściciela gospodarstwa, a po przepisaniu co? przepisywać umowę czy jak to jest? I czy po otrzymaniu decyzji muszę przejąć gospodarstwo o min. wielkości średniej krajowej czy wojewódzkiej skoro krajowa jest mniejsza od wojewódzkiej? Czy mogę przejąć te 9 ha i w ciągu jakiegoś czasu uzupełnić do któreś średniej? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

#4066 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ponawiam pytanie. czy moge zadzwonic do torunia dowiedziec sie co z moim wnioskiem o płatność??? jak tak to jaki numer???

#4067 Share MICK

MICK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 08:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli spełnię wszystkie wymagania i otrzymam dofinansowanie dla MR. To czy muszę utrzymywać się tylko z przejętego gospodarstwa? Czy mogę podjąć pracę w jakiejś firmie i czerpać korzyści również z tego źródła, przy jednoczesnym utrzymywaniu ubezpieczenia w KRUS?

#4068 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 22 kwiecień 2011 - 08:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Zadzwoń pod ten numer 225950303 tu dowiesz się dokładnie o datę przelewu ( musisz być tylko cierpliwy bo zawsze jest zajte)

wielkie dzięki kolego , udało mi się dodzwonić za 2 razem, i tak wniosek o płatność złożyłem 17 lutego, poprawka 21 marca, w ARIMR w Gorzowie Wlkp. zapewniali że na początku kwietnia pieniążki powinny być na koncie, dzisiaj dzwoniąc pod numer podany przez kolegę dowiedziałem się że planują przelać w I dekadzie maja , trochę mnie to załamało

#4069 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2011 - 09:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Umowa dzierżawy musi byc spisana notarialnie na 10 lat ale po 5 można ją rozwiązac.
MICK musisz byc wtedy na Krusie. Nie możesz podjąc zadnej legalnej pracy i tym bardziej płacic ZUS. W przepisach jest że nie można tych spraw ze sobą powiązywac. Albo ZUS albo KRUS.

#4070 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 11:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tyle to wiem, chodzi mi ile muszę przejąć ziemi minimalnie? Czy mogę w ciągu jakiegoś czasu uzupełnić to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4071 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 kwiecień 2011 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli w Twoim województwie srednia gospodarstwa jest mniejsza od sredniej krajowej , to musisz na początku mieć tylko srednią wojewódzką a areał do sredniej krajowej musisz uzupełnic w ciągu 3 lat .
Jesli w twoim woj. srednia gospodarstwa jest wieksza od sredniej krajowej to musisz osiągnąć najpierw srednią krajową a po 3 latach srednią wojewódzką .

Kilka stron wczesniej ktoś podawał link z rozporządzeniem ministra - poszukaj , tam wszystko jest :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4072 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 17:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest ktoś z okolic Białegostoku z naboru 2010 którzy dostali decyzję odmowną z braku kasy ARiMR, a w 2011 zostali wezwani do potwierdzenia chęci skorzystania z premii ? dostał już ktoś z tych osób pieniądze na konto ? po podpisaniu tych oświadczeń nic jeszcze do mnie nie doszło.. żadna decyzja.. długo na to czekać? czy trzeba po dostaniu decyzji jeszcze coś robić czy czekać na kasę ?
Pozdrawiam.

#4073 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 16:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kto się wybiera z lubelskiego do Elizówki z wnioskiem w tym tygodniu ? :)

#4074 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie mowicie ze nie mozna podjac pracy... a jak jest ze studiowaniem dziennie?? mozna??

#4075 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pewnie ,że można :) w końcu jeslibyś np. deklarował zdobycie wykształcenia za pomocą studiowania to i miałbyś na siebie gosp. i uzupełniałbys wykształcenie .

#4076 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 22:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobra to moze zapytam inaczej :P na decyzję się długo czeka ? i czy jak będzie decyzja to coś wiecej trzeba robić zeby dostać hajs ? :D a studiować można :) sam studiuje :)

#4077 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 07:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie, hajs dostajesz razem z decyzją, w tej samej kopercie :D
A tak poważnie to robota się zaczyna właśnie po otrzymaniu decyzji a potem dopiero składasz wniosek o płatność i czekasz na przelew.

Ile się czeka na decyzję? Ja składałem wniosek w sierpniu 2010, decyzja kwiecień 2011, ale chyba jestem rekordzistą:) Zresztą w tym naborze są zupełnie inne zasady więc wszyscy dostaną decyzję w tym samym czasie.

Czytając to forum odnoszę wrażenie, że wiele osób składa wnioski nie wiedząc tak naprawdę o co wnioskują i do czego się zobowiązują. Ludzie czytać rozporządzenia, komunikaty prezesa agencji, fora internetowe i okaże się, że prawie wszystko już było napisane.
To nie była uwaga do Ciebie @Multitruck, ale taka ogólna refleksja;)

#4078 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 07:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za podpowiedź :) tzn uwagi nie biorę do siebie po niestety troszkę przeszukałem ten cały internet i nawet youtuba (żart) :P i konkretnie nigdzie nie jest napisane o sytuacji w przypadku odmowy z braku pieniędzy a następnie wznowienia tego postępowania po wyrażeniu zgody ze strony zainteresowanego. Jak co kiedy i dlaczego.. ? hm decyzję dostałem odmowną.. niestety widzisz.. przy podpisywaniu pytałem się o dalszy tok migracji tej kasy na moje konto, to pan z arimr powiedział "czekaj na decyzję i pieniądze" więc może dojdą w kopercie :D niestety nie doszły.. mam nadzieje ze decyzje z dodatkowej puli na 2010 zostaną rozesłane przed rozpoczęciem naboru 2011.. a pytam o te wnioski o płatność bo pierwszy raz to robie i już się zamieszałem bo im więcej czytam fora tym więcej nie wiem :D

#4079 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 07:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) aaa... to trzeba było od razu, że pytasz o nabór 2010, bo z Twojego posta wywnioskowałem, że dopiero teraz zamierzasz składać :blink: . W takim układzie zwracam honor i powiem szczerze, że nie mam pojęcia kiedy możesz spodziewać się decyzji. pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4080 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 11:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak jest koledzy ze zmiana w planie inwestycji. Wpisalem tam ze za premie MR kupie ciagnik ale teraz po czasie i rozczarowaniu ze wzgledu MGR stwierdzilem ze kupie prese do bel. Jak to wyglada ze zmiana? Czy w ogole mozna cos takiego zrobic. Dodam ze kasa jest juz na koncie ok miesiac. Prosze o jakies doradztwo bo w agencji powiatowej to za bardzo nie wiedzieli co i jak czy sie da a to mnie zdziwilo :blink: