Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31597 odpowiedzi na ten temat

#23441 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 17:46

Kiko80 musisz wydzierżawić całą działkę, nie można części. Cinas16 ubezpieczenie w ZUS automatycznie pozbawi Cię ubezpieczenia rolniczego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:10
  •  

#23442 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 18:17

Dzwoniłem dziś do Centrali ARiMR żeby dowiedzieć się co z tym sierpniowym przesunięciem i nową listą i jestem zdruzgotany. Najpierw Pani w Departamencie Działań Inwestycyjnych stwierdziła ze nie jest kompetentna żeby udzielać takich informacji i skierowała mnie do departamentu Działań Środowiskowych, tam zostałem połączony z Panią która miała mi udzielić rzetelnych informacji i co się okazało to Pani nic nie wie o pieniądzach dla tych 1200 osób i nie ma pojęcia kiedy będzie nowa lista!!! Także jak widać w ARiMR panuje jeden wielki burdel.

#23443 Share zuzaa

zuzaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 18:48

Pomóżcie proszę:

1. Ile można dostać punktów za posiadanie wykształcenia średniego w zawodzie technik rolnik, przy czym nie była zdawana matura, a za tym nie ma dyplomu z zawodem technik rolnik, tylko świadectwo ukończenia szkoły? Czy w takim przypadku można liczyć na 5 pkt. I wystaczy przedstawienie jedynie świadectwa szkolnego?

2. Jak wyliczyć ilość punktów w kryt. 1 – woj. podlaskie 12,24 ha, gospodarswo 13,25?

3. Możecie skrócić o co chodzi w kryt.3?

4. O co chodzi w kryt. 4? Czy to, że wezmę udział w szkoleniu z PROW jest punktowane? A pod paragraf 6.2. pkt. 2 pppkt. e) mogę podciagnąć to, że mam krowy i sprzedaję te mleko? Czy chodzi o to, że sama musiałabym te mleko przetwarzać, np. na ser i sprzedawać innym?

5. Aby złożyć wniosek trzeba mieć min. 1 ha ziemi. W jakiej formie może mi ojciec go przekazać? Czy musi to być poświadczone notarialnie? Nie wystarczy na chwilę obecną promesa lub oświadczenie ojca, że z dniem przyznania dotacji ziemia zostanie przekazana?A dzierżawa może być? Jeśli tak to jaki dokument jest wymagany?

Edytowany przez zuzaa, 17 sierpień 2015 - 18:49.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#23444 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:48

witam potrzebuję pomocy w zeszłym roku przyznano mi premię nabyłem grunty jestem ubezpieczony w krus-ie jestem na vacie i moje pytanie mam okazje dorobic zimą jako kierowca normalnie to opłacałbym zus ale nie mogę zejść z krus-u bo wziołem młodego rolnika czy oprócz "pracy na czarno" jest jakieś inne wyjście? czy poza gospodarstwem mogę podjąć jakąś dorywczą pracę? na "jakiejś" umowie

możę miał ktoś podobną sytuacje? bardzo bym prosił o doradzenie

#23445 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdzie moge sprawdzic ile mniej wiecej pkt otrzymam ?

#23446 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:59

Znajdź w necie rozporządzenie i policz sobie.

#23447 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:06

Biznes12 robi biznesy :) Kolego albo umowa o dzieło albo zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia brutto. Generalnie to poczekaj sobie aż mi minie rok. Po co kombinować i ryzykować w razie co. 

#23448 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:29

a po co rok czekać? pieniążki już przyszły, bo 5 lat muszę być na krus-ie a w październiku będzie już rok. jedną kontrole miałem zanim jeszcze pieniążki na koncie były chodź pan od kontroli mówił że to nie kontrola tylko (jakoś to nazwał)

dzięki freetaxi znowu mi pomogłeś ;)

#23449 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:30

Jakie 5 lat na krusie? 12 miesięcy od wpływu premii na konto musisz podlegać ubezpieczeniu rolniczemu.

#23450 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:38

a po roku mogę już przejść na zus? coś mi się musiało porypac z tymi 5 lat...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23451 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:39

Rok od momentu wpływu premii na konto masz być ubezpieczony w krusie. Po roku śmiało można iść do pracy. A te 5 lat to dotyczy okresu prowadzenia gospodarstwa. 

Edytowany przez freetaxi, 17 sierpień 2015 - 21:40.

#23452 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:41

kto pyta nie błądzi wielkie dzięki za doinformowanie :)

#23453 Share Damian2015

Damian2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 22:15

Ja dzis obliczylem na pewno bede mial 15 moze 2-3 wiecej ale nic pewnego.

Ile wy mieliscie punktow gdy dostaliscie  pozytywna decyzje ?  bo zastanawiam sie czy czekac az za rok czy ryzykowac moim zdaniem troche malo ich mam  

#23454 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 22:21

W PROW 2007-2013 punktacja wyglądała nieco inaczej więc nie ma się czym sugerować. 

#23455 Share samtech84

samtech84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 06:16

A ja mam takie pytanie w maju wydzierżawiłem od rodziców 25 ha ziemi i złożyłem wniosek o dopłatę. W związku z tym jest szansa na zakwalifikowanie się na młodego rolnika w nowym naborze?

#23456 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 06:49

Poczekaj na zmianę rozporządzenia. W tym roku ma być okres przejściowy i kierujący będzie mógł złożyć wniosek o "Premie dla młodych rolników". Więcej tu http://prow2014-2020...odych-rolnikow/

Edytowany przez freetaxi, 18 sierpień 2015 - 06:58.

#23457 Share MonikaEMES

MonikaEMES

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 08:05

Pomóżcie proszę:

1. Ile można dostać punktów za posiadanie wykształcenia średniego w zawodzie technik rolnik, przy czym nie była zdawana matura, a za tym nie ma dyplomu z zawodem technik rolnik, tylko świadectwo ukończenia szkoły? Czy w takim przypadku można liczyć na 5 pkt. I wystaczy przedstawienie jedynie świadectwa szkolnego?

2. Jak wyliczyć ilość punktów w kryt. 1 – woj. podlaskie 12,24 ha, gospodarswo 13,25?

3. Możecie skrócić o co chodzi w kryt.3?

4. O co chodzi w kryt. 4? Czy to, że wezmę udział w szkoleniu z PROW jest punktowane? A pod paragraf 6.2. pkt. 2 pppkt. e) mogę podciagnąć to, że mam krowy i sprzedaję te mleko? Czy chodzi o to, że sama musiałabym te mleko przetwarzać, np. na ser i sprzedawać innym?

5. Aby złożyć wniosek trzeba mieć min. 1 ha ziemi. W jakiej formie może mi ojciec go przekazać? Czy musi to być poświadczone notarialnie? Nie wystarczy na chwilę obecną promesa lub oświadczenie ojca, że z dniem przyznania dotacji ziemia zostanie przekazana?A dzierżawa może być? Jeśli tak to jaki dokument jest wymagany?

Zuzaa zapraszam do kontaktu na priv, też jestem z podlaskiego pomagam w przygotowaniu wniosków ;)

Ad.1.  Czy zdawałaś egzamin na technika rolnika? bez zdanego egzaminu = potwierdzenia kwalifikacji w zawodzie nie ma szans na punkty.

Ad.2 za każdy hektar ponad średnią wojewódzką policz sobie 0,25 pkt, czyli tu otrzymasz 0,25 pkt bo masz 1 ha ponad średnią wojewódzką. 

Ad. 3 Masz na myśli Systemy Jakości??? jeśli  zadeklarujesz, że będziesz prowadzić gospodarstwo zgodnie z dodatkowymi wymogami np. Rolnictwa ekologicznego lub Integrowanej produkcji roślin to wtedy otrzymasz punkty. Wiąże się to z prowadzeniem dodatkowej dokumentacji i przestrzeganiem dodatkowych wymogów w ramach działalności.

Ad.4. chodzi o przetwarzanie a nie sprzedaż bezpośrednią mleka.  trzeba zaplanować szkolenia i doradztwo o tematyce związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Ad. 5. 1 ha ma być własny lub być w posiadaniu. W rozporządzaniu posiadanie to użytkowanie wieczyste lub dzierżawa (jeśli od ojca to akt notarialny lub tańsze rozwiązanie z datą pewną, na 10 lat)

Dotacje Wnioski Biznesplany Bielsk Podlaski - oferuję pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach działań PROW 2014-2020. 

www.emes-eko.pl, biuro@emes-eko.pl, tel: 794-499-381. 

Chcesz wiedzieć więcej o zbliżających się możliwościach ubiegania się o dotacje?Masz problem? Skontaktuj się ze mną - Zapraszam! 

#23458 Share paweladam

paweladam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 08:17

Witam, w którym momencie należy spełnić wymóg posiadania 70% właśności użytków rolnych.

Tata ma 3,5 ha (woj. lubelskie), brakuje około 2 ha na własność z dzierżawą nie będzie problemu..

Czy w dniu składania wniosku tata powinien mieć już minimalne 5,5 ha własności?

Czy może być 3,5 ha własności i 4ha dzierżawy a po otrzymaniu premi zakup 2 ha?

#23459 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 08:42

Jak jest w łódzkim oddziale z potwierdzeniem umowy dzierżawy .Czy musi być notarialnie czy wystarczy potwierdzenie sołtysa.Chodzi mi o stary nabór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23460 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 09:18

stan zwierząt podajemy na początek tego roku? I później ile dokupiliśmy ewentualnie zbyliśmy lub padło? 

Edytowany przez czyzyk85, 18 sierpień 2015 - 10:30.