Polecane posty

to jak do końca 2 kwartału to te wiosenne zasiewy mam mieć w piznesplanie czy jak to ma wyglądać ? czy od jesiennych zasiewów będą patrzeć ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Uprawy, które będą podawane we wniosku o dopłaty na 2016 rok. To będzie rok bazowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kierownictwo pierwszy raz będzie miało szansę się wykazać. W poprzednich naborach Dyrektorowie OR raczej nie robili problemów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Tak przy okazji, pierwotny termin 180 dni upływa 14.03. (poniedziałek).


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Do końca II kwartału. 

Freetaxi czy czas na prowadzenie gospodarstwa jako kierujący też zostanie wydłużony z 12 na 18 miesięcy bo gdzieś coś takiego czytałem? Bo z tego co tu na forum się czyta to jest trochę osób zainteresowanych MR a w zeszłym roku złożyły już o dopłaty, więc jak to będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Do kiedy musze zrobić zmiany na MR nabór 2014 ? Chodzi mi o plan obsiewu bo przekracza mi 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najszybciej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

witam

 

Dowiedzialem sie o tym łubinie co sie zadeklarowalem , że musze po siac to w ostatnim roku tzn w 5 roku gospodarzenia a nie co nie którzy pisali , że co roku przez 5 lat tak mi mówiła babka co zajmuje sie dotacjami .

co powiat to inaczej mówią i weź tu człowieku dowiedz się coś konkretnie . mi mówili że trzeba siać przez pięć lat przynajmniej 1 ha


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

witam . mam pytanie co do zakupu maszyny : mam w BP rozsiewacz za 15500 zł 700litrów, czy jak kupię rozsiewacz również 700litrów innego producenta za 12000 tys. to czy może być problem z rozliczeniem. przekraczam mimo to 70tys. wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

czyli że można wydać 30% na swoje potrzeby tak jak w starym prowie? bo mi baba w agencji mówiła że trzeba ze 100tys rozliczyć się co do złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

100 musisz wydać na cele rolnicze z czego 70 na środku trwałe. Także musisz się rozliczyć co do złotówki tylko ze te 30 to np na śor nawozy części paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

100 musisz wydać na cele rolnicze z czego 70 na środku trwałe. Także musisz się rozliczyć co do złotówki tylko ze te 30 to np na śor nawozy części paliwo.

Nie wprowadzaj ludzi w bład, 70 % ma byc udukmentowane a nie 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie o którym naborze mówimy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ponawiam pytanie

"Mam zadeklarowane wysokobiałkowe(lucerna) oraz plan nawozowy. Od kiedy muszę siać lucernę i od kiedy mieć i stosować plan nawozowy. Prawdopodobnie dotacja nie będzie wcześniej jak czerwiec, lipiec tego roku. Wszelkie zobowiązania(terminy) są od daty otrzymania pierwszej transzy pomocy, więc czy mogę lucernę posiać dopiero na jesień? Czy ziemię mogę zbadać po żniwach a działki z użytkami zielonymi na jesień po zakończeniu sezonu wypasowego przed nawożeniem. Teraz mam już rozsiane nawozy więc badania gleby będą nieadekwatne. Czy plan nawozowy musi być przez kogoś zaakceptowany? Czy wystarczy według zasobności gleby dopasować nawożenie pod daną roślinę i nie przekraczać bilansu azotu, prowadząc oczywiście ewidencję zabiegów?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

W 2015 musi być 100% udokumentowana, 70% na trwale, reszta może być na nietrwałe. Jak ktoś się nie orientuje to niech nie zarzuca komuś wprowadzanie ludzi w błąd bo sam to robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W zmienionym rozporządzeniu ma być punkt doprecyzowujący. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

witam. mam jeszcze pytanie co do maszyn mam w BP pług obrotowy 4 skibowy z zabezpieczeniem kołkowym, czy mogę zakupić 4 skibowy obrotowy z zabezpieczeniem resorowym, czy potrzebna jest zmiana do BP, pług resorowy jest droższy o 7 tysięcy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas045    0

Dziś przyszło mi wezwanie do wyjaśnien (jestem kierującym gospodarstwem) czyli coś się ruszyło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w poniedziałek liste zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej nie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj