Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31581 odpowiedzi na ten temat

#21281 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:27

przynajmniej się wyjaśniło tylko nowy sprzęt 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:32
  •  

#21282 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:28

To już było pewne od jakiegoś czasu.

#21283 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I 70% minimalnej wielkości gospodarstwa wlasnksciowe a reszta może być w dzierzawie. Czyli mam powiedzmy 7.5ha na własność przy średniej krajowej 10 Z groszami i powiedzmy 25ha dzierżawy i mi to zalicza, chyba że źle rozumiem.
Ciekawe czy będę mógł zrobić tak żeby w biznes planie wpisać że kupię powiedzmy za premie 4ha pola i będzie mi się to zaliczać do arealu minimalnego? Oczywiście zakupu dokonałbYm po ogłoszeniu list na młodego już a potem bym sobie te pieniądze odebrał z premii przejdzie coś takiego?

Edytowany przez pablo21, 11 maj 2015 - 21:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21284 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:31

Witam. Mam pytanie i sie trochę niepokoję gdyż wniosek o płatność wysłałem 27,04 a dzisiaj otrzymałem pismo z Poznania (mój oddział) ze proszą o szybkie złożenie wniosku o płatność lub informacje jeżeli wniosku o płatność nie bede składał. Czyżby mój wniosek zaginął? zwrotke otrzymałem z dniem 28,04 i z pieczątka ARIMR  osoby która go odebrała. Czy ktoś jeszcze dostał takie pismo?

#21285 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:35

Pablo21 ja tak samo pojmuję ten zapis. Kaczus wniosek wysłałeś 27 a jak sam napisałeś pismo z Agencji datowane było dzień później więc wystarczy jutro zadzwonić sobie do swojego OR i rozmówić się w tym temacie. 

#21286 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:39

jutro jadę na kawkę do regionalnego  może mi to Kasia wytłumaczy  :) ten kto to napisał szacun dla niego.urzędniczy bełkot  :D

Edytowany przez szczypka, 11 maj 2015 - 21:40.

#21287 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:41

Tak właśnie wyglądają rozporządzenia :)

#21288 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 maj 2015 - 22:24

mi wygląda na to że jednak mogę mieć krowy na siebie zarejestrowane i wniosek na dopłaty także mogę złożyć, jeśli gospodarstwo dostałem jako darowiznę :) a mimo wszystko mam szanse dostać premię 

Edytowany przez piotrek255, 11 maj 2015 - 22:25.

#21289 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 maj 2015 - 23:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam nadzieje, że tak będzie bo ja tak robię.

#21290 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 12 maj 2015 - 07:03

Czytając na jakiej zasadzie będą naliczane punkty ciężko będzie oj ciężko 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21291 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 maj 2015 - 08:01

Witam.

W grudniu spełniłem wymogi z wniosku MR, otrzymałem wypłatę pomocy i zakupiłem maszyny zgodnie z założeniem.

W gospodarstwie mam 8 h dzierżawy na podstawie zaakceptowanych przez agencję umów oraz 10 h swojego.

Obecnie moi rodzice chcą przejść na emeryturę i przepisać na mnie i brata (nie rolnika) po  5 h na głowę.

Wobec powyższego chciałem zamienić niewygodne dzierżawy (właściciel już zapowiedział że mi ją wypowiada z rocznym ustawowym wyprzedzeniem) i w to miejsce włączyć 5 h własności od rodziców i 5 h dzierżawić od brata.

Napisałem o zmianę działek do agencji a w odmownej odpowiedzi dostałem uzasadnienia że przekroczyłem termin 180 dni na zmianę powierzchni zgodnie z paragrafem (21ust1 punkt 5.1) rozporządzenia.

W przypadku beneficjentów, którym wydano decyzję o przyznaniu pomocy z zastrzeżeniem dopełnienia, w terminie 180 dni od dnia doręczenia tej decyzji, warunku określonego w § 15 ust. 3 pkt 1, dyrektor oddziału regionalnego Agencji wyraża zgodę na zmianę założeń biznesplanu w zakresie powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie rolnym pod warunkiem, że:

1) beneficjent wystąpi do dyrektora oddziału regionalnego Agencji z wnioskiem, o którym mowa w ust. 1, nie później niż w terminie 180 dni od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy;

Faktycznie termin ten przekroczyłem, ale sądziłem że to bez znaczenia skoro powierzchnia zostanie zachowana a nawet się zwiększy.

Co mogę jeszcze zrobić żeby zmienić te działki, może powołać się na par. (22ust1 punkt 1a) odnośnie siły wyższej jaką jest rozwiązanie umowy dzierżawy z przyczyn niezależnych od beneficjenta?

Ponadto jeżeli teraz powiększę gospodarstwo (rok bazowy) w za rok odpadnie mi 8 ha dzierżawy to będzie problem z nadwyżką w roku 5 w stosunku do bazowego.

Planuje pojechać do agencji żeby porozmawiać w tej sprawie, ale na co się powołać?

Bardzo proszę o wszelką radę i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowany przez falcon83p, 12 maj 2015 - 08:07.

#21292 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 maj 2015 - 10:02

czyli w dniu w którym składam wniosek wielkość ekonomiczna musi wynosić 13 tys euro?

#21293 Share Lukas210

Lukas210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 maj 2015 - 10:30

czyli to już pewne że przed złożeniem wniosku trzeba mieć na siebie co najmniej 1 ha zapisany dopiero wtedy składać wniosek?

#21294 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 12 maj 2015 - 10:45

Z tego jak to rozumiem to pole trzeba będzie mieć na własność co najmniej 1 ha tak jak te nieszczęsne 13 tysięcy euro ale to chyba się wylicza według stanu gospodarstwa które się przejmuje 

#21295 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 maj 2015 - 11:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Będzie ciężko uzyskać te 15 punktów wiec raczej każdy kto będzie miał wymagana liczbę punktów dostanie premię

O przesunieciach w starym naborze juz można zapomnieć ?

#21296 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 12 maj 2015 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Który to zapis o tym minimalnym 1ha przy składaniu wniosku?

Chodzi o to że rozpoczęła urządzanie gospodarstwa ale nie prowadziła go to znaczy nie składala na siebie dopłat itd ? Ten zapis sensu wogole nie ma oprócz tego że albo ryzykujesz i składasz wniosek albo nie składasz wogole bo potem już w następnym naborze premii już się nie dostanie.

Edytowany przez pablo21, 12 maj 2015 - 11:46.

#21297 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 12 maj 2015 - 12:36

ciekawe czy realny jest ten lipcowy termin naboru, jak tak to powinni już niedługo go ogłosić

#21298 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 12 maj 2015 - 14:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W piśmie jest jasno zazczaczone, że termin lipcowy jest "planowany".

#21299 Share rolnikzlubelskiego

rolnikzlubelskiego

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 12 maj 2015 - 15:41

ma ktoś może wymagania jakie należy spełnić po otrzymaniu przelewu z ARiMR? MR prow 2007-2013

chodzi mi o taką wersję "w pigułce" co do kiedy należy dopełnić, żeby nie było problemów.

1. Otrzymujemy przelew

2. w ciagu 60 dni po upływie 1 roku- zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS jako rolnik

3. w ciągu 3 lat od daty wypłaty pomocy:-wydać 70% premii i udokumentować

- uzupełnić wykształcenie (jeśli trzeba) i dostarczyć oświadczenie

- wyrobić numer producenta pasz u lekarza powiatowego weterynarii

dopiszcie co jeszcze trzeba dopełnić w jakim terminie. przyda się taka ściągawka dla wielu Młodych Rolników:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21300 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 maj 2015 - 16:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ja dobrze czytam, zew nowym mlodym rolniku gospodarstwo juz na wstepie musi miec wielkosc ekonomiczna 13.000 euro ? Czyli ponad 9 esu ?