Polecane posty

majkel207    21

od kwietnia jestem właścicielem gosp. rolnego, w tym tygodniu będę składał wniosek o kredyt rolniczy który obciąży mi hipoteke na kilku działkach, nie będzie to przeszkadzać przy składaniu wniosku o MR?

 

co za kredyt rolniczy? bo jak preferencyjny to jest traktowane jako prowadzenie gospodarstwa jako kierujący i po premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Witam mam pytanie jezeli przejme gospodarstwo po 10 lipca  to jak jest z dotacjami wiadomo ze skladanie wnioskow  zakonczone, podpowie ktos

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Wczoraj w Poświętnym na mazowieckich dniach rolnictwa minister Nalewajk mówił, że na dniach będzie ogłoszony nabór na młodego rolnika. I mówił też coś że będzie to nabór na starych zasadach z nowych środków. Tylko nie wiem czy to ie dotyczyło przypadkiem tych 2 tys osób, bo nie sprecyzował tego do końca. A nie mogłem zostać do końca tej pogadanki i nie mogłem dopytać. Czy może był ktoś z Was na tym spotkaniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

nie ma takiej mozliwości żeby utworzyli nowy nabór na starych zasadach. A jeżeli mają kasę na 2 000 osób - to dołożą na bank do starego naboru i starej listy. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

co za kredyt rolniczy? bo jak preferencyjny to jest traktowane jako prowadzenie gospodarstwa jako kierujący i po premii

 

AGRO EXPRES  w banku bgz, nie jest to kredyt preferencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

pomocy do oddzaiłau mazowieckiego prosze o telefon aby dowiedziec sięczy zmiany do biznesplanu są przyjęte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mogli by znaleźć więcej kasy niż na 2 tys wniosków nie obraziłbym się bo jednak koło 8.5 tys ludzi ze starego naboru jest na liście i czeka na cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Jakie dokumenty potrzebne są żeby złożyć wniosek o płatność(grunty mam na własność)?? Jak zmienić strukturę zasiewów w biznes planie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

czyli dla osób co czekają ze starych zasad, generalnie może być niefajnie z nowymi zaostrzonymi jeszcze kryteriami posiadania tego gospodarstwa

z tym 1 ha

 

ze starego rozporządzenia wynika, że "Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uznaje się dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha."

 

Chyba lepiej jednak liczyć na dodatki ze starego naboru, niż nowy program który jaki jest każdy widzi

 

......................

 

w nowym zatem nie dość że trzeba na starcie mieć ten 1 ha, to trzeba jeszcze zapomnieć o współwłasności po wydaniu decyzji

 

trzeba pamiętać o starych niespodziankach, jak konieczność zabudowań na "własnym" gruncie..

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rolnik-bez-budynkow-nie-ma-gospodarstwa,52703.html

 

plus dobicie do tej średniej powierzchni, tj. min 10,48 ha..

 

i wszystko za 100 tys ??? to może starczy na jakieś całe 4 ha ;-) i nic więcej

 

przynajmniej wiadomo dlaczego wydłużyli ogólne terminy, bo kto to wszystko spełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

ile czasu ma agencja na ustosunkowanie się do zmian do biznesplanu


bo nie wiem co robić kwestia jest zwiększenia mocy ciągnika dealer juz mnie pili a odpowiedzi juz 22 dni  nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

czyli dla osób co czekają ze starych zasad, generalnie może być niefajnie z nowymi zaostrzonymi jeszcze kryteriami posiadania tego gospodarstwa

z tym 1 ha

 

ze starego rozporządzenia wynika, że "Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uznaje się dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha."

 

Chyba lepiej jednak liczyć na dodatki ze starego naboru, niż nowy program który jaki jest każdy widzi

 

......................

 

w nowym zatem nie dość że trzeba na starcie mieć ten 1 ha, to trzeba jeszcze zapomnieć o współwłasności po wydaniu decyzji

 

trzeba pamiętać o starych niespodziankach, jak konieczność zabudowań na "własnym" gruncie..

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rolnik-bez-budynkow-nie-ma-gospodarstwa,52703.html

 

plus dobicie do tej średniej powierzchni, tj. min 10,48 ha..

 

i wszystko za 100 tys ??? to może starczy na jakieś całe 4 ha ;-) i nic więcej

 

przynajmniej wiadomo dlaczego wydłużyli ogólne terminy, bo kto to wszystko spełni

W nowym prow 2014-2020 musisz mieć minimum średnią wojewódzka z czego 70% na własność, i wielkość ekonomiczną 13 tys euro na start, w starym prow musiałem dobić do średniej wojewódzkiej i osiągnąć 4 ESU, budynków możesz nie mieć jak spełniasz te warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

 

Czy do wniosku o płatnosc trzeba dodac wypis z rejestru gruntów ?

 

nie trzeba ja składałam i nie dawałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carl22    0

Do wniosku o płatność nie trzeba ale po tygodniu dzwoniła Pani i kazała dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

własnie ja nie dołaczyłem, i przyslano mi list zebym dosłac,i nie wiem czy sa powody do obawy,czy to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ja też nie dołączyłem wypisów z rejestru gruntu,  poprawkę miałem dwa tygodnie temu ale o wypisach nic nie wspomnieli. Jeśli się zgadzają metry w akcie notarialnym i tym co jest w BP to raczej wypisy nie są wymagane (tak mi powiedziano) Wczoraj dostałem pismo odnośnie zmiany działki na inna ciut większa i struktura zasiewów . Trzecie zdanie od końca brzmiało ze zmiany nie są większe niż 30 % to zgoda nie jest wymagana. Coś sie ociągają z przelewem do mnie, wniosek o płatność złożyłem 25,04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W moim przypadku wypisy z rejestru gruntów były wymagane i bez tego ani rusz. W dodatku trzeba płacić za wydanie oryginałów bo nikt nie potwierdza kopii z oryginałem. Urzędy robią na tym niezłą kasę... 50zł/szt.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypis z rejestru gruntów nie jest dokumentem potwierdzającym posiadanie tytułu prawnego więc dziwię się, że wymagają tego od Was a Wy im to dostarczacie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Raczej chodzi im o powierzchnie działek, ale to w sumie dziwne bo w umowie dzierżawy miałem wszystko szczegółowo opisane. Zresztą przepisy i wymagania ARiMR...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

kolego freetaxi czy jezeli chce z mlodego rol. zrobic zakup ziemi bo taka mi sie trafila to czy w pierwszej kolejnosci wystąpic o zmianę do biznes planu bo tam miałem zakup maszyn a z nich oraz z jednej dzialki deklarowanej  rezygnuje,.Z przepisywaniem  ziemi tez sie chyba wstrzymac.coby sie nie pogrzebac.podpowiesz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym zrobił po kolei. Najpierw zmiana a potem zakup.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

ok czyli wstrzymac sie z przepisaniem gospodarstwa.zrobic zmiane a po zatwierdzeniu dopiero przepis i zakup.nie wiesz jak jest wtedy z dotacjami czy skladam wniosek o doplaty w nowym naborze czy przepisuje je teraz na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Ja dolacyzlem kopie aktu notarialnego , oswiadcyenie o samodyielnzm prowadyeniu gosp. i yaswiadcyenie y KRUS+u

i w lubelskim oddyiale wzstarcyzlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj